Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 25.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    942

  • б1lme3

    909

Just now, theanswer said:

 

Pa čekaj, hoćemo da uzmemo primer random igrača iz Srbije upitnih kvaliteta i da pitamo dal je on dobar primer gde treba da se stvaraju reprezentativci?

 

Premali je uzorak naših odličnih da ne pričam vrhunskih talenata koji odu na koledž pa da pričamo na osnovu nečijih iskustava. 

 

ergo - koledž nije nikada stvarao igrače za reprezentaciju. Do sada nema nikakvih dokaza da bi tamo ti igrači bili stvoreni.

Link to comment
Just now, kobni zelaya said:

 

ergo - koledž nije nikada stvarao igrače za reprezentaciju. Do sada nema nikakvih dokaza da bi tamo ti igrači bili stvoreni.

 

izvini, ja sam lud što sam ušao u raspravu

Link to comment
2 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

pa imas markanena iz finske koji je bio risticev saigrac kao kontra primer

 

Koliko se godina bio na koledžu zadržao Markanen? :)

 

Dobro mislim, nije u tome poenta - ne postoji nekakva finska košarkaška škola, pa da možemo da uključimo Markanena u tu priču.  U ovoj priči postoje dve škole - američka i jugoslovenska. U američkoj imaš koledž kao sabirni centar za talentovane mlade igrače iz čitave Amerike, imaš milione mladih Amerikanaca koji se bave košarkom i koji tu izlaze na tržište koje će im dalje odrediti karijeru. U jugoslovenskoj imaš da se od malena odabiraju najtalentovaniji igrači, da se ti igrači zovu na reprezentativna takmičenja, da se na te igrače pazi, da se ti igrači guraju (kao talentovani, ne misim na čović guranje). Nikakvom tržištu nisu izloženi ti igrači, već im je omogućeno da što lakše razviju svoje potencijale. Zato što talenata, u odnosu na Ameriku ima ekstremno malo i oni se gaje u staklenoj bašti.

Ukratko, premalo imamo talenata da bi ih tako rano bacali u borbu za goli život.

1 minute ago, theanswer said:

 

izvini, ja sam lud što sam ušao u raspravu

 

Da bi pretpostavio da koledž stvara srpske reprezentativce, to prvo mora da se desi. Za sada se ne dešava.

Link to comment
Mante se koledza, je ima neko kalkulacije sto pobjeda simpaticnih Gruzijaca nad izraelom znaci za nas? 

Trebalo bi da je dobro za nas. Oni su 5:5, Izrael 4:6 a mi, ako dobijemo Grcite, smo 6:4, ako ne, 5:5 ali sa boljim skorom protiv Zazinih zemljaka.
Valjda [emoji14]

Sent from my SM-N950F

Link to comment
9 minutes ago, kobni zelaya said:

 

 

Dobro mislim, nije u tome poenta - ne postoji nekakva finska košarkaška škola, pa da možemo da uključimo Markanena u tu priču.

jel postoji neka litvanska skola kosarke?

 

ili grcka?

Edited by Joe D
Link to comment
4 minutes ago, Max Morlock said:


Trebalo bi da je dobro za nas. Oni su 5:5, Izrael 4:6 a mi, ako dobijemo Grcite, smo 6:4, ako ne, 5:5 ali sa boljim skorom protiv Zazinih zemljaka.
Valjda emoji14.png

Sent from my SM-N950F
 

 

 

Treba da dobijemo grke i estonce i to je to. Evo napisah treći put od sinoć. 

Link to comment
16 minutes ago, kobni zelaya said:

 

Koliko se godina bio na koledžu zadržao Markanen? :)

 

Dobro mislim, nije u tome poenta - ne postoji nekakva finska košarkaška škola, pa da možemo da uključimo Markanena u tu priču.  U ovoj priči postoje dve škole - američka i jugoslovenska. U američkoj imaš koledž kao sabirni centar za talentovane mlade igrače iz čitave Amerike, imaš milione mladih Amerikanaca koji se bave košarkom i koji tu izlaze na tržište koje će im dalje odrediti karijeru. U jugoslovenskoj imaš da se od malena odabiraju najtalentovaniji igrači, da se ti igrači zovu na reprezentativna takmičenja, da se na te igrače pazi, da se ti igrači guraju (kao talentovani, ne misim na čović guranje). Nikakvom tržištu nisu izloženi ti igrači, već im je omogućeno da što lakše razviju svoje potencijale. Zato što talenata, u odnosu na Ameriku ima ekstremno malo i oni se gaje u staklenoj bašti.

Ukratko, premalo imamo talenata da bi ih tako rano bacali u borbu za goli život.

 

Da bi pretpostavio da koledž stvara srpske reprezentativce, to prvo mora da se desi. Za sada se ne dešava.

 

zadrzao se onoliko koliko mu je bilo potrebno. mihaljuk je igao isto koliko i ristic, eno ga u lejkersima. sabonis sina poslao na gonzagu, gde je petrusev sada, cenis da i on dolazi iz slabe skole kosarke? U isto vreme na gonzagi je  bio i karnovski iz pojske, sad se vratio da igra poljsku ligu. previse si konzervativan kada je kosraka u pitanju, odmah ti padne klapna. drugo, odlazak na koledz predstavlajs kao borbu za goli zivot, a pre neki dan si pisao kako nasi igraci nikako ne dobijaju sansu ovde.

 

nece nasi igaci masovno ici na koledz, jos uvek ovde imaju dovoljno prostora, a i agenti ih ne guraju u tom pravcu, barem ne ove najbolje.

Edited by Кристофер Лумумбо
Link to comment
2 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

 

zadrzao se onoliko koliko mu je bilo potrebno. mihaljuk je igao isto koliko i ristic, eno ga u lejkersima. sabonis sina poslao na gonzagu, gde je petrusev sada, cenis da i on dolazi iz slabe skole kosarke? U isto vreme na gonzagi je  bio i karnovski iz pojske, sad se vratio da igra poljsku ligu. previse si konzervativan kada je kosraka u pitanju, odmah ti padne klapna. drugo, odlazak na koledz predstavlajs kao borbu za goli zivot, a pre neki dan si pisao kako nasi igraci nikako ne dobijaju sansu ovde.

 

Što se toga tiče si u pravu - pitanje je šta bi bilo od Ristića i da su ga razvlačili po Zvezdi, mada je Tejić imao dovoljno šansi ( a nije ih iskoristio). Pisao sam više o plejevima, u svetlu toga ko nam igra pleja u ovim kvalifikacijama.  Centri dobijaju više prostora.  A ovo danas, na žalost, jer mi je palo na pamet kako je Ristić treći centar koga je zvezda dovela sa koledža u poslednjih 4-5 godina i šta se sa svim tim centrima desilo ( za Ristića još ima nade, valjda). A konzerva sam jer verujem Dudi Ivkoviću kad kaže kako su bili spremni sve da urade samo da spreče ekipu iz Bormija da ode na koledž.

Uh Petrušev bi morao da uspe, samo ako ga nekakve povrede ne unište. Opasan talenat, za njega se ni ne brinem, gde god otišao.

 

Link to comment
Just now, Joe D said:

znaci grcka je izbacila do 2 poznata kosarkasa u zadnjih 20 godina kao i finska. ok

 

Nema to veze s tim, nego je to jugoslovenska škola košarke.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...