Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

54 minutes ago, ToniAdams said:

pa nema sanse da vise zaigra. ne u sledecih 5 godina.

 

igrace sigurno, jbg

Link to comment
On 6.7.2018. at 16:25, booyaka said:

Igraće na OI sigurno, možda i na SP.

 

Zasto ne bi igrao? Formirao se fizicki kao igrac, dobio je i pare da ne mora vise da misli sta ce po zavrsetku karijere, sada mu ostaje samo da krca individualne uspehe i trofeje a to mu je realno samo sa reprezentacijom. U NBA ce uzeti prsten samo ako ga prodaju u neki od ovih supertimova koji su u modi gde ce da doprinese mahanjem peskirom i kreveljenjem na klupi. Igrace ako nije totalni dripac, igrali su i igraju u reprezentacijama i mnogo veci igraci od njega pa ne vidim zasto ne bi igrao i Jokic dr Nikola.

Edited by harper
Link to comment
6 hours ago, harper said:

 

Zasto ne bi igrao? Formirao se fizicki kao igrac, dobio je i pare da ne mora vise da misli sta ce po zavrsetku karijere, sada mu ostaje samo da krca individualne uspehe i trofeje a to mu je realno samo sa reprezentacijom. U NBA ce uzeti prsten samo ako ga prodaju u neki od ovih supertimova koji su u modi gde ce da doprinese mahanjem peskirom i kreveljenjem na klupi. Igrace ako nije totalni dripac, igrali su i igraju u reprezentacijama i mnogo veci igraci od njega pa ne vidim zasto ne bi igrao i Jokic dr Nikola.

bzvz ti ovo

sumnjam da ce se ovaj scenario ostvariti svakako

ali ako vec govorimo o hipotetickim situacijama, ne vidim zasto jokic ne bi imao znacajnu ulogu u nekom takvom timu

da je npr otisao umesto kazinsa u gsw itekako bi igrao

 

a ako se ne desi nesto neocekivano ja bih se kladio na to da igrai na sp i na oi (naravno ako se plasiramo)

a za kasnije dosta toga zavisi i od konkurentnosti nase reprezentacije

 

nadam se da gresim, ali se plasim da cemo sve teze odrzavati korak sa francuskom, spanijom, kanadom, australijom...

Link to comment
1 hour ago, pbg12345 said:

bzvz ti ovo

sumnjam da ce se ovaj scenario ostvariti svakako

ali ako vec govorimo o hipotetickim situacijama, ne vidim zasto jokic ne bi imao znacajnu ulogu u nekom takvom timu

da je npr otisao umesto kazinsa u gsw itekako bi igrao

 

a ako se ne desi nesto neocekivano ja bih se kladio na to da igrai na sp i na oi (naravno ako se plasiramo)

a za kasnije dosta toga zavisi i od konkurentnosti nase reprezentacije

 

nadam se da gresim, ali se plasim da cemo sve teze odrzavati korak sa francuskom, spanijom, kanadom, australijom...

 

Zato sto ne bi. Sve se bojim da bi pored Karija i Durenta lopta uopste dolazila do njega, njima trebaju centri koji ce da se kolju pod kosem i rade krvavo a ne centri koji postavljaju i zavrsavaju najveci broj napada. Mislim, karikirao sam malo ali nije daleko od istine da bi u takvom timu bio neka peta opcija u napadu.

Link to comment

Ne zezaj Harpere, ako je mogao mrsavi Gasol u svom prajmu da bude starter sampiona, i debeli Gasol da bude najbolji centar lige, apsolutno nema razloga zasto Jokic ne bi bio bar starter i bitan sraf u sampionskom timu. Postoji dosta toga izmedju onoga sto on igra danas i mahaca peskirom.

Link to comment
18 minutes ago, harper said:

 

Zato sto ne bi. Sve se bojim da bi pored Karija i Durenta lopta uopste dolazila do njega, njima trebaju centri koji ce da se kolju pod kosem i rade krvavo a ne centri koji postavljaju i zavrsavaju najveci broj napada. Mislim, karikirao sam malo ali nije daleko od istine da bi u takvom timu bio neka peta opcija u napadu.

a dobro, naravno da ne bi imao prednost u napadu u odnosu na karija ili duranta, ali koji to centar, ma igrac uopste bi?

 

izmedju 5te opcije (ili realnije 4te) u napadu , odnosno starter u gsw i mahaca peskirom sa klupe koji doprinosi iskljucivo kreveljenjem je nekoliko nivoa razlike

 

no nije ni preterano bitno

ioanko pisemo o situaciji koja se nece desiti :)

 

Link to comment

Preskup je Jokić za GSW, a i njima sa ovom četvoricom treba centar koji igra pnr i može da switchuje u odbrani, da zagrađuje kako bi i bekovi dolazili do skokova, sve ono što je McGee radio.
Jokara je, s druge strane, centar koji može da povuče kontru i da je završi do kraja coast to coast ili asistencijom. Ima spotup šut za tri, sa midrange--a i nakon driblinga i solidnu post igru koju Dubsi skoro pa uopšte ne koriste.
Jedno je sigurno, sledećih pet godina je zakucan za Denver.
Što se reprezentacije tiče, ne vidim način na koji će moći on moći da igru istu igru kao u Denveru, jer mi igramo dosta sporije i konzervativnije. Ali to svakako nije razlog da se ne odaziva za najveća takmičenja, niti da ne bude pozivan zbog toga, jer je pametan igrač koji se lako adaptira.

Link to comment

Ja nemam dilemu da li ce da igra. Ne uvek naravmo kad Srbi pomisle, ali ce na dosta takmicenja u narednih 10 god igrati. Pogotovu ako Denver bude ostajao van PO, ima da se smori 5 meseci bez kosarke :) Ne bi me mnogo iznenadilo ni da sad negde uleti u ove jebene kvalifikacije i pokida neklu Gruziju za 10tak min na parketu.

Link to comment

ne vidim zasto se ne bi snasao u reprezentaciji

kosarkaske inteligencije ima

bilo bi jako lepo videti tea, bogdana, bjelicu i njega zajedno na parketu

kreacije koliko ti dusa oce

jos da nagovore stefana da se vrati, eto nama najjace petorke jos od 96 2002

 

 

pod uslovom da svi budu zdravi i da igraju profesionalnu kosarku do tad :D

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...