Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 26.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    954

  • pbg12345

    909

http://euroleagueadventures.com/olympic-notebook-yung-fac-old-felipe-and-the-meaning-of-talent/

 

Talking about talent

 

One of the main narratives has been how the superior ‘talent’ of the American team has been challenged by the teamwork and unity of ‘inferior opponents’. On a base level, Demar Derozan is more ‘talented’ than, say, Nikola Kalinic. Talent is often used as a proxy for ‘that which can’t be taught’ – which is why Milos Teodosic is never given the ‘inferior talent’ label. Derozan is more adept than Kalinic at crossing over, stepping back and making a shot with two men on him – although you’d have to watch Raptors, not Team USA highlights to see that. If the two played one-on-one, my money’s on Demar.

 

But if talent is seen as a synonym for effectiveness on a basketball court in the context of helping a team to win, who is the more talented? Kalinic has a bloodhound’s sense of when to jump in for a steal, he makes instinctive cuts with split second precision, and the way he blew by Dario Saric late on in the quarter final win over Croatia shows that he does have a hell of a lot of that individual talent so prized in others. He rarely holds the ball longer than necessary and everything he does fits in around Teodosic, Bogdanovic and Raduljica. The way we talk about talent should include basketball IQ, how to play without the ball, how to operate in a team dynamic.

 

Hitting the Markovic

 

While we’re on the topic of Serbia, whether they make the gold medal game or not, my unsung hero of this tournament is Stefan Markovic. He won’t get the same attention as Milos’ outrageous invention, or Bogdan’s shotmaking, or even Raduljica’s low-post Hell’s Angel act, but he’s one of the most important players on that team.

 

Markovic has 19 assists and only five turnovers so far, and his steady hand gives Teodosic time to chill away from the ball, which is important. Not just for X’s and O’s but for the same reason that Nando De Colo and Aaron Jackson are vital to his success with CSKA – you get the feeling that the electrical storm surges in Milos’ brain that let him do what he does are only ever moments away from short circuiting. Like when he fouled Hezonja with Serbia up four points with seconds remaining. That mental down time – even just jogging up the floor without the ball – lets Milos be Milos.

 

If Markovic could just make a damn three pointer, Serbia would have a great chance of going all the way to Gold.

Jojj, mice naše.

Link to comment

Neverovatno je koliko "mi" (navijači, forumaši, maltene svi koji nisu Saša Đorđević, Muta ili Neša Ilić) sve gledamo kroz statistiku, pa što ne igra ovaj kada je imao 2,3 poena više i 0,98 skokova po meču, a u stvari blage veze nemamo (i ne samo što ne znamo, nego smo ubeđeni da to nije ni važno) kako ta ekipa funkcioniše na i van terena zajedno, kako se osećaju jedni pored drugih, da li se motivišu dodatno ili pizde jedni na druge i slično...  Valjda je vreme da i mi nešto naučimo

Link to comment

To gledanje kroz statistiku je svojstveno sportskim analfabetama. Neko ko se bavio sportom dobro zna, da se ključne stvari, koje izdvajaju neku ekipu (ili igrača), ne oslikavaju kroz bikini.

 

 

edit: i da.....zaboravih da zaserem na kraju: gde ste sada, Bobijevci™? :lol:

Edited by Filozof manijak
Link to comment

pisao sam o majmunskoj banani  :fantom:

 

Sale na Radmanovom primeru objasnio da je dres reprezenatcije svetinja!

 

"Je l' sad shvataš sine"

 

"Sportistima se pruža prilika da predstavljaju svoju zemlju u nečemu. Da li ima nešto više i veće? Ugovor, novac, jedno leto više provedeno na plaži ili brodu - ima vremena za to. Karijera sportiste vrlo brzo prođe, pogotovo ta reprezentativna jer je zahtevna" naglasio je Đorđević.

 

"Nikada neću zaboraviti Vladimira Radmanovića, te2002. godine, kada su osvojili zlato u Indijanapolisu. Dočekao sam ih i otišao sa njima u Skupštinu grada.

 

na toj terasi, Radmanović je bio bez medalje jer je napravio jedan "dišpeto" prema treneru Pešiću u nekom četvrtfinalu ili polufinalu i bio odstranjen.

 

Zamenio ga je 13. igrač koji je tada bio sa njima, Smiljanić, koji uopšte nije igrao, ali oko čijeg vrata stoji zlatna medalja.

 

Radmanović je toliko plakao da sam ga zagrlio i rekao mu: "Je l' sad shvataš, sine?" A on me grli i viče: "Sad shvatam." I suza suzu stiže. Shvatiće oni..." ispričao je Aleksandar Đorđević

Link to comment

Neverovatno je koliko "mi" (navijači, forumaši, maltene svi koji nisu Saša Đorđević, Muta ili Neša Ilić) sve gledamo kroz statistiku, pa što ne igra ovaj kada je imao 2,3 poena više i 0,98 skokova po meču, a u stvari blage veze nemamo (i ne samo što ne znamo, nego smo ubeđeni da to nije ni važno) kako ta ekipa funkcioniše na i van terena zajedno, kako se osećaju jedni pored drugih, da li se motivišu dodatno ili pizde jedni na druge i slično...  Valjda je vreme da i mi nešto naučimo

 

Tako nekako. Inače, Đorđević je ponovo sveo rotaciju na 9. Koliko god ljudi ovde imali vlažne snove o nekih 12 mamojeba, kada je stvarno bitno mora da se napravi dodatna selekcija.

Link to comment

Neverovatno je koliko "mi" (navijači, forumaši, maltene svi koji nisu Saša Đorđević, Muta ili Neša Ilić) sve gledamo kroz statistiku, pa što ne igra ovaj kada je imao 2,3 poena više i 0,98 skokova po meču, a u stvari blage veze nemamo (i ne samo što ne znamo, nego smo ubeđeni da to nije ni važno) kako ta ekipa funkcioniše na i van terena zajedno, kako se osećaju jedni pored drugih, da li se motivišu dodatno ili pizde jedni na druge i slično...  Valjda je vreme da i mi nešto naučimo

 

Ja se ne sećam nijednog primera da je neko ovde tako nešto pisao. Jedino što mi pada na pamet je da je markovićev plus minus bio koliko 30 sad protiv Australije. Stvarno ne mogu da se setim da je neko pisao treba da igra ovaj jer ima lupam 5p više u proseku

Link to comment

taj primer je dosta prozaican. taj decko zaista ima zlatnu medalju i moze da je pokaze svojoj deci ali je njegov doprinos njoj bio nula pa se sve to moze tumaciti i potpuno drugacije.  mislim radman je budala ali ako ovaj primer govori u korist necega onda je to trenerski ego i nista vise. 

 

u celoj toj prici oko bobije je ruzno to sto meta nije bio igrac nego zalizani gangster a predstavljeno je more argumenata protiv igraca samog. to je opet ego problem i nista vise, da je glasno rekao da je problem menadzer onda bi cela javnost bila na njegovoj strani.

Link to comment

Majmunska banana treba da se uokviri i da krasi i osvetli zidove svlacionica,a taj "ego" koji pominjes je preko potreban vasim trenerima marionetama...

A Borat je trebao da izusti koju a ne da glumi ucveljenog igraca u cvetu mladosti...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...