Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Pa čitaš novine valjda.
ne citamne vidim cime je djordjevic svakako zasluzio sansu kao selektor. niti se nesto posebno bavio trenerskim poslom(vise ga je izbegavao, zapravo), niti je bio angazovan na bilo koji nacin u radu u savezu i nacionalnim selekcijama. u stvari, nije manje mogao da zasluzi sansu, osim ako ga kvalifikuje to sto je generalno super lik. ovo je alibi resenje za one koji su donosili odluku, kad ne znas sta ces da radis, dovedi neko zvucno i popularno imezelim mu ja srecu i da postane vrhunski trener, ali to se tako ne radi.
Link to comment
  • Replies 28.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1215

  • goofs

    1009

  • pbg12345

    961

ne vidim cime je djordjevic svakako zasluzio sansu kao selektor. niti se nesto posebno bavio trenerskim poslom(vise ga je izbegavao, zapravo), niti je bio angazovan na bilo koji nacin u radu u savezu i nacionalnim selekcijama. u stvari, nije manje mogao da zasluzi sansu, osim ako ga kvalifikuje to sto je generalno super lik. ovo je alibi resenje za one koji su donosili odluku, kad ne znas sta ces da radis, dovedi neko zvucno i popularno ime
Potpis. Alibi i nista drugo. Treba nam ili (ponovo) vrhunski trener, ili trener koji se dokazao u radu sa mladima, pored koga ce moci da napreduju. Saletov glavni adut (a i to samo u teoriji) je harizma, a ne vidim da je bilo nekih specijalnih problema sa atmosferom u repki proteklo leto.
Link to comment
U pravu si. Najpre zbog cinjenice da postoje silni strucnjaci koji se tuku za upraznjeno mesto selektora nam.
a ti ako znas neke cinjenice u vezi sa ovim izborom selektora, i ko je hteo a ko nije da se prihvati tog posla, ti to podeli. posto se niko nije oglasavao po tom pitanju od kada je duda dao ostavku, pa evo do danas kada saznajemo da smo dobili selektora.
Link to comment

Ma kako nije!? Đorđević je dobijao ankete kao Sadam izbore, a osim Dude, i poslovičnih Mute i Moke, svako relevantno ime je diglo obe ruke za Đorđevića. Sa druge strane i ovaj se agresivno preporučivao svaki drugi dan.Ako ništa, barem je situacija da se promeni model saradnje na relaciji Savez-selektor i da tradicionalnu, volontersku landara-pišore varijantu zameni jedan pravi profesionalni sporazum sa jasno definisanim pravima i obavezama.edit: Pomešah Dudu i Mutu, pa da ne fasujem ban.

Edited by kralj
Link to comment
Potpis. Alibi i nista drugo. Treba nam ili (ponovo) vrhunski trener, ili trener koji se dokazao u radu sa mladima, pored koga ce moci da napreduju. Saletov glavni adut (a i to samo u teoriji) je harizma, a ne vidim da je bilo nekih specijalnih problema sa atmosferom u repki proteklo leto.
Prvih nemamo vise (oni koje imamo ne zele na klupu), a za druge ja ne znam da li postoje? Ko se dokazao u radu sa mladima, Mijatovic, Vlada Jovanovic, Dzile?A problema sa atmosferom ima uvek i nastaju posle prve samarcine koju dobijemo na prvenstvima, pogotovo kad imas nekog pomalo prgavog poput Tea kao vodju tima.Jbg, ni ja nisam odusevljen izborom, mislim da bi drugi Sale bio bolje resenje, ako ista pa onda zbog trenerskog iskustva, ali mislim da je ok i ovo i da mu treba pruziti sansu. Pogotovo sto mislim da ce igraci zeleti da igraju pod Salom.
Link to comment
Ko se dokazao u radu sa mladima, Mijatovic, Vlada Jovanovic, Dzile?
Muta.
  • 2005/06 освојио првенство Европе са репрезентацијом СЦГ до 20 година,
  • 2007 освојио златну медаљу на светском јуниорском првенству,

Link to comment

Tacno je da Sale do sada nije pokazivao neko veliko interesovanje da gradi trenersku karijeru, ali ako je pristao da vodi repku, kapiram da ce biti apsolutno posvecen tom poslu. U trouglu sa Kokoskovim i imenjakom Obradovicem, sigurno da ima najslabiji trenerski CV, ali ce svakako imati veci autoritet kod igraca.Njegov najvazniji zadatak bice da stvori hemiju u timu, ako u tome uspe, pola posla je obavljeno. Pripremanje taktike i utakmica zavisice dosta od toga ko ce mu biti pomocnici, a da sam na njegovom mestu uzeo bi Dudu za savetnika..

Link to comment
Prvih nemamo vise (oni koje imamo ne zele na klupu), a za druge ja ne znam da li postoje? Ko se dokazao u radu sa mladima, Mijatovic, Vlada Jovanovic, Dzile?A problema sa atmosferom ima uvek i nastaju posle prve samarcine koju dobijemo na prvenstvima, pogotovo kad imas nekog pomalo prgavog poput Tea kao vodju tima.Jbg, ni ja nisam odusevljen izborom, mislim da bi drugi Sale bio bolje resenje, ako ista pa onda zbog trenerskog iskustva, ali mislim da je ok i ovo i da mu treba pruziti sansu. Pogotovo sto mislim da ce igraci zeleti da igraju pod Salom.
A vi Grobari kad ne biste svaku priliku iskoristili Tea da žacnete. Kakav je to sunovrat atmosfere Teova prgavost inicirala? Da li je ijedan trener ili saigrač imao ikada primedbe ne njegovu prgavost? Mislim, neukus. Naročito posle ovoga što je letos uradio.
Link to comment

Koji ti je andrak, nikad nista protiv Tea nisam govorio i uvek sam smatrao da je nas najbolji igrac i da mora da igra u repki i po cenu trpenja njegovih bubuca. A bubica ima, to sigurno i sam priznajes, nego je ovde problem sto sam ja kao Grobar to rekao, a ne sto to nije istina.Sunovrat poput onog raspada na EP u Litvaniji kada je bilo puno zalbi na njegove partije i solo igru, i bogme neka govorkanja koje je preneo stejsi (lik koji ide po prvenstvima i bleji uz strucni stab) da Novica, Macvan nece da igraju vise dok je Teo tu. Jbmliga, ako to nije problem psihe i karaktera jednog igraca onda ne znam sta je.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...