Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

3 hours ago, Mil@n said:

 

Sve  se to nešto priča poslednjih godina, deceniju, dve no nekako postižemo rezultate, stalno, a ni vrhunskih igrača ne manjka.

Mislim da je istinitija teza da bi TREBALO tako da bude, jer nam je sistem, država, košarka, struka - sve u kompletnom kurcu no sve dobro što se dešava dešava se uprkos tome, ne zbog toga. Reprezentacija je praktično stalno konkurentna (u širem vremenskom intervalu), pouzimalo se medalja i kada ih nismo očekivali, a što se tiče igrača, naši žare i pale po Evropi i NBA. Jedino klupska košarka ispašta mada je i tu bilo dobrih izleta u EL, onomad Partizana i poslednjih godina Zvezde gde smo neretko u nizovima silovali Evropske velikane po 100 puta bogatije. 

Sve postignutno posmatrati isključivo kroz prizmu SRJ a ne poredeći sa SFRJ vremenima, neka druga država, vreme, navike, konkurencije, o kvalitetu lige da se ne priča.

 

 

Ma, pisao sam vec pre neki dan, to se prica otkad ja znam za kosarku. Vec kod Kicine i Prajine generacije svi su "pouzdano znali" i bogoradili da takva generacija nikada vise nece da se ponovi i da cemo najebati kad oni odu. Mi smo u mnogim segmentima danas u zaostatku u odnosu na to kako smo stajali u neko drugo vreme kad je kosarka bila manje profit a vise igra i ostacemo u zaostatku jer smo isuvise mali i siromasni ali ce talenata uvek biti dovoljno da skupimo tim koji ce biti tu negde pri vrhu. Srbija u ovom trenutku u cetiri takmicenja u kojima ima igrace (NBA, Evroliga, Evrokup, ABA) ima MVP-jeve u tim takmicenjima a samo jedan od njih, Teodosic, je presao zenit karijere. To je jednostavno neverovatno. U takvoj situaciji pricati o nekom projektovanom slomu srpske kosarke je bizarno.

  • +1 3
Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

al ne stvarno, sta bi da nam je ko hrvatima, ne znam milenko tepic najbolje sto imamo na pleju  (nije bas plej :D , ali je najbolji za usporedbu, stefon je em soldino mladji od roka lenija, em igra i dalje na visokom nivou)

a hrvati su ista skola kosarke kao mi

ne moze se reci da su manje talenata dali sfrj kosarci od srbije

a i sad imaju, pre neku godinu su imali valjda 7 nba igraca

al jbg, nemaju vrhunski proizvod u meri kao srbija ili slovenija,a  i po pozicijama im je daleko losije rasporedjen talenat nego nama

 

pade mi na pamet u medjuvremenu da im na spisku nema ni samanica iz san antonia

Link to comment

Pa dobro, kukali smo i mi (i ovdje se kukalo) kad se onomad Vasa ožaljivao i oživljavao a Teo već bio proglašen penzosom, kad se raspravljalo može li šta biti od Pota, Pena ili Miljenovića, iskreno priča o usponu Vase je samo stepenik manje holivudska od Jokarine, zbog Jokićevog personalitija. 

  • +1 1
Link to comment

Micic je postao ono sto je uvek trebalo da postane, samo mu je trebalo vise vremena. Ne uspe to svakom, ali nikad njemu talenat nije bio upitan. 

  • +1 2
Link to comment

Za Miljenovica je bas velika steta , sto je ostao zarobljen u telu desetogodisnjaka . On  itekako  poseduje   smisao za kosarku, organizaciju igre .

Edited by Micko8
Link to comment
18 hours ago, pbg12345 said:

al ne stvarno, sta bi da nam je ko hrvatima, ne znam milenko tepic najbolje sto imamo na pleju  (nije bas plej :D , ali je najbolji za usporedbu, stefon je em soldino mladji od roka lenija, em igra i dalje na visokom nivou)

a hrvati su ista skola kosarke kao mi

ne moze se reci da su manje talenata dali sfrj kosarci od srbije

a i sad imaju, pre neku godinu su imali valjda 7 nba igraca

al jbg, nemaju vrhunski proizvod u meri kao srbija ili slovenija,a  i po pozicijama im je daleko losije rasporedjen talenat nego nama

 

pade mi na pamet u medjuvremenu da im na spisku nema ni samanica iz san antonia

 

Hrvati baš nemaju sreće, povrede im se Simon i Bender na ključnim pozicijama u timu gde su svakako tanki, Šarić i Bojan deluju spremno za finale konferencije, pa će Šakić morati da im igra 4, Roko Leni da glumi organizatora a Hezonja da ispucava 50 lopti po utakmici. 

Link to comment
On 9.6.2021. at 21:00, Micko8 said:

Za Miljenovica je bas velika steta , sto je ostao zarobljen u telu desetogodisnjaka . On  itekako  poseduje   smisao za kosarku, organizaciju igre .

 

kao da je smetalo filipu covicu da napravi karijeru :D

 

Link to comment
Just now, Ros said:

 

kao da je smetalo filipu covicu da napravi karijeru :D

 

Čović ima "...divlje izlaske u grad zamenio je sad lagani dvokorak uz puni želudac a sada zreli i debeli..." telo.

  • +1 1
Link to comment
  • James Marshall locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...