Jump to content
IGNORED

Doom is upon UK also (split DOOM IS UPON US)


fonTelefon

Recommended Posts

Ovdje garsonjera (13m² btw) za studente kosta min 600€. Za ovaj trosoban sam napisao >1000€ ali u strvari je bilo 1500€. Nije Pariz dobar primjer za rentanje stanova jer je situacija slicna kao u Londonu (mozda malkice jeftinije ali ni to nisam siguran).

Link to comment
  • Replies 382
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • palikaris

    65

  • Indy

    47

  • fonTelefon

    36

  • adam

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

na faksu na kom je studirala moja zena, koji vazi za jednu od najpoznatijih arhitektonskih skola u sveti, nije bilo ni jednog engleza. ni jednog. preskupo im je, a stipendija nema posto je skola privatna. rezultat - tu studitraju uglavnom bogata deca iz inostranstva kojima nije problem da stuku po 50 do 100 hiljada funti godisnje na skolarinu + zivot u londonu, i po neki bednik kome je njegova drzava dala stipendiju.
Je li ovo AA?
Link to comment
Ovdje garsonjera (13m² btw) za studente kosta min 600€. Za ovaj trosoban sam napisao >1000€ ali u strvari je bilo 1500€. Nije Pariz dobar primjer za rentanje stanova jer je situacija slicna kao u Londonu (mozda malkice jeftinije ali ni to nisam siguran).
da, cuo sam da je i pariz skup i grozan sto se tice stanova, ali ove cene su opet dosta nize od londona. 600 evra je oko 400 funti, za to mozes u londonu da nadjes neku malu sobicu, bedsit, i da delis kupatilo i kuhinju sa ne znam ni ja kolko ljudi, u nekoj raspaloj ex-council zgradi, u udaljenim krajevima grada. 1500 evra (oko 1100-1200 funti) je dobra garsonjera ili, ako bas imas srece, mozes da nadjes one bedroom, mozda 35-40 kvadrata. ali postoji i taj council tax, ekvivalent naseg infostana, koji je za toliki stan oko 100-120 funti mesecno, zavisi od kraja.
Link to comment
600 evra je oko 400 funti,
Moras da mi kazes gde menjas kintu - ovo je mnogo dobar kurs.
jeste
Ne znam sta je konkretno tvoja zena studirala tamo, ali za Diplomu [Part 2 equivalent] daju stipendije [full fees] i to bas samo za Britance. To daje skola, ne drzava [ne znam da ima drzavna stipendija za AA].Ja znam [za dosta] domacih koji su tamo zavrsili Part 2 - ali stoji da ima puno stranaca, i to je na svim skolama [arh] u Londonu.Sad je promenjen odnos, ali pre nego sto su povecali skolarine na 3600, u UK je bilo ~15% stranih studenata [koji su placali fees vise nego ~85% domacih/EU].
Link to comment
Moras da mi kazes gde menjas kintu - ovo je mnogo dobar kurs.Ne znam sta je konkretno tvoja zena studirala tamo, ali za Diplomu [Part 2 equivalent] daju stipendije [full fees] i to bas samo za Britance. To daje skola, ne drzava [ne znam da ima drzavna stipendija za AA].Ja znam [za dosta] domacih koji su tamo zavrsili Part 2 - ali stoji da ima puno stranaca, i to je na svim skolama [arh] u Londonu.Sad je promenjen odnos, ali pre nego sto su povecali skolarine na 3600, u UK je bilo ~15% stranih studenata [koji su placali fees vise nego ~85% domacih/EU].
da, za diplomu ima domacih. pricao sam za master studije, sorry za nepreciznost. tu nije bilo ni jednog uk studenta na celoj generaciji.
Link to comment
da, za diplomu ima domacih. pricao sam za master studije, sorry za nepreciznost. tu nije bilo ni jednog uk studenta na celoj generaciji.
pa diploma je poslednji stepen za dobijanje pune kvalifikacije, nije osnovni studij.edit - imam par prijatelja koji su diplomu radili na AA-u (1+2) i imali stipendije, englezi su. Edited by adam
Link to comment
pa diploma je poslednji stepen za dobijanje pune kvalifikacije, nije osnovni studij.edit - imam par prijatelja koji su diplomu radili na AA-u (1+2) i imali stipendije, englezi su.
okej, zajeb. mislio sam da je diploma bacelor. na njenoj generaciji nije bilo uk studenata, ni jednog, a kolko vidim nema ih ni na ovih poslednjih 2-3 generacije. mozda je ranije bilo, pre 5+ godina. ovo sto ja pricam je od 2008. do danas. ali su zato spanci i grci nahrlili od kad je krenula kriza, to malo para sto im je ostalo ustedjeno trose u uk, podizu londonski standard.
Link to comment
Upao si u klasicnu zamku kritikovanja svega u novoj drzavi u periodu snalazenja.
He, vidiš a ja sam mnogo manje "kritikovala" dok sam bila sveža.Verovatno zato što sam nekada bila mlada i naivna i za mnoge stvari mislila "to može samo u Srbiji!", a onda sam vremenom shvatila da baš i nije tako...Bwt ne smeti uopšte kritikovati neko mesto gde si došao mi je totalno glupo, jednako kao što mi je glupo i kritikovati sve na tom mestu pa još tipa "u Srbiji je sto put bolje" (pa vrati se onda).
idi na EU-Bürger salter, kad imas boravak u D
A u tome je fora što me još niko nije prebio! :lol:Ja nikad nisam marila za to gde piše EU a gde "alle Pässe" il kako već, išla sam gde mi je bilo najzgodnije, i niko mi nikad ništa nije rekao.
Link to comment
ja sam popizdeo na cinjenicu da, samo da bi dostigao nivo zivota koji vec imam u beogradu (nista specijalno, kola, jednosoban stan, vikendica) moram da radim 20 godina u londonu, i to da me opako ukenja. da bi imao nesto nalik vikendici, moram da postanem milioner.
eh sad, pretpostavljam da to "nista specjalno" sto imas u beogradu si dobio na poklon. onaj ko dodje u beograd iz vukojebine bez para (kao ti u london), mora da se muci x puta vise nego u londonu da dodje do toga, sa beogradskim platama.
Link to comment
za 1000 evra u londonu mozes samo da iznajmis sobu u fletshare varijanti, ili neku mikro garsonjegu u dalekom dalekom predgradju (al te onda prevoz kosta skuplje). ako su ovo uobicajene pariske cene, to je mnogo jeftinije, cak i ako je takav krs.edit: typo
za £500-600 mesecno mozes da iznajmis sobu u drugoj zoni - sigurno. pegledaj bilo koje oglase za flatshare, to je to. nekoliko ljudi koje znam ima gajbe na vilsdenu i iznajmljuju sobe lodzerima, to je ta kinta. vlasnik stana (kuce) ima pravo da iznajmi sobu za razumnu nadoknadu koja pomaze placanju kredita za kucu i da za to ne placa porez. dosta ljudi to radi al to se ne radi preko agencija vec preko oglasa ili privatno. za 800 mesecno mozes da iznajmis jako dobru sobu u lepom i sigurnom kraju. ako placas soma za sobu ili te deru ili si bas u centru.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...