Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

ja na pari kuhao spanac sa djumbirom poprskan limunom i muljem plus filet svezeg bakalara (po nemacki - kabeljau) zacinjen tahinom, shrirachom i fish saucem

 

ukusnije je nego sto je izgledalo narocito u mraku

 

 

06be2112ddef2b36cd2dd34590c7eef7.jpg

Edited by yolo
Link to comment

e, ja se nešto zajebah, kupila sam navodno kiselu pavlaku za dinstane pečurke večeras, kad ono međutim slatka pavlaka

 

i ništa, ajd da vidimo, kad ono jebeno dobro!!!

Link to comment

Kako pravis taj spanac sa djumbirom?

 

vrlo jednostavno. treba da imas onaj dodatak za serpu za kuvanje na pari - na dnu serpe je voda koja kljuca, onda taj hepek u koji stavis dobro opran spanac u koji naizmenicno dodajes djumbira po volji (tipa saka spanaca, malo djumbira pa tako nekoliko puta dok ne potrosis spanac). mislim da je 5-7 minuta na prokljucaloj vodi dovoljno. izvadis spanac napolje, po volji ga iseckas ako ti je krupno i zacinis po zelji - to je kod mene danas znacilo nacedjeni limun, maslinovo ulje i nesto sto mozes slobodno da zaobidjes, neku arapsko/jevrejsku mesavinu suvih zacina (persun, mirodjija, luk, badem) koja normalno ide u pirinac/pilav, uz malo maste u salate, a evo moze i ovde. sad, to je najbazicniji moguci recept posto je ovaj spanac bio side dish za ribu, verujem da se na razne nacine moze oplemeniti ko trazi vise.

Link to comment

Hvala, imam djumbir i spanac, dodatak za paru nemam ali sam planirala ionako da kupim, tako da cu isprobati u najskorije vreme. Djumbir dodajes onaj svezi, ne neki usecereni i slicno?

Link to comment

naravno svezi. djumbir u prahu nema veze sa biljkom cije ime nosi. usecereni isto ne koristim za kuvanje a ni ovako.

taj dodatak za paru koji ja koristim zapravo nije to nego ono sto su nase mame i bake koristile za kuvanje povrca u supi. to sluzi da malo odigne povrce i meso koje pada na dno serpe jer su nekada bile mnogo gore od ovih danasnjih i postojala je opasnost od zagorevanja.

 

meni to super sluzi za ova brza kuvanja na pari (pet min za spanac, pet min za ribu), taman dok prst dva vode ispari.

 

sad cu da probam da nadjem sliku...

 

ako volis djumbir, izuzetna kombinacija je losos na pari  na koji poslozis djumbira po zelji pa ga tako skuhas (oparis:)).

 

zacinis isto po zelji, ali specifican ukus lososa je bombona sa djumbirom...

 

evo / kao ovo samo nema ovu drsku u sredini nego se nesto ispomazem viljuskama da ga izvucem napolje

 

323_a121467a_0808.jpg

Edited by yolo
Link to comment

ovo što je yolo postavio je opak divajs, dobio na početku moje dijete onomad od keve na dar i stvarno ka obari/skuva prste da poližeš... nisam ga mnogo rabio al par pokušaja je bilo 1 vrhunizam. posle je žena preotela da sprema za malu... :sleep:

Link to comment

neke slovenacke kobaje bacio u neki kupovni pita leb koji nije mogao da se rasece pa sam ih jeo hot dog stajl. u to ubacio C senfa, Heinz kecapa, zilijen sargarepu i kupus, crveni luk, neku salsu sa izrazenim pimentom. uz to urquell

Link to comment

slovenacki 'z bregov' kefir. jeste lepsi od onog megle-ovog

ali

sto je 3,5%mm nije toliko za hejt nego 4,8gr secera na 100gr :isuse:

sto trpaju taj secer svuda  u mlecne proizvode zlikovci? dakle upravo sam unela 9,6gr secera tako bezveze.

Link to comment

slovenacki 'z bregov' kefir. jeste lepsi od onog megle-ovog

ali

sto je 3,5%mm nije toliko za hejt nego 4,8gr secera na 100gr :isuse:

sto trpaju taj secer svuda  u mlecne proizvode zlikovci? dakle upravo sam unela 9,6gr secera tako bezveze.

sve je lepse od megle proizvoda oplemenjenih mirisom balege,a taj zbregov je ustvari vindija-varazdin.A kefir bi trebao da je bez secera.Bas tako pise secer- 4,8 gr.?

Edited by Haralampije
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...