Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

povodom maka, nadvezacu se na drugom topiku :-), a za mulje, mojih two cents - nisam bas isprobavala mnoga, a pogotovo nisam probala puno domacih mulja, tek ponesto grckih. a ova nerafinirana industrijska, donosili su mi ili sam sama donosila poslednjih godina od kako sam promenila ishranu odasvuda, uglavnom ona na kojima pise ''organsko'', cini mi se da smo ih uglavnom kupovali u free sopovima... i nisu bila losa, ali ni jedno ne bih mogla da izdvojim kao narocito. jedino ulje kojim smo se i sin i ja odusevili, smo konzumirali u Pizi, u njihovoj Ikei, ali nismo zapamtili marku i proizvodjaca. Takodje je pisalo da je organskog porekla /ne znam ni kako drugacije moze biti nerafinirano mulje, al' ajde/ ali taj ukus i miris je nam ostao nezaboravan.on se posle nije vise svracao do pize, pa ostadosmo bez odgovora koji je proizvodjac i koja marka mulja u pitanju....

Link to comment

recimo, većina ne zna da mulje ima rok trajanja od oko 15 meseci, posle toga mu bespovratno opadne kvalitet - i nutricionistički i organoleptički.

pretvara se u .... pa nakakvu masnoću. to često nije i rok koji se poklapa sa onim istaknutim na boci, jednostavno jer ne počinje da bide i štetno po zdravlje, pa propisi to tolerišu.

dakle, jurite sveže kad kupujete po marketima. obično je ovo period kada se ljudi oduševljavaju uljima, jer je sad većina dobra, fino mirišu. tamna boca, na hladnom kad otvorite i što brža potrošnja - to valjda znate. što duže stoji, to postaje lošije. i nema pomoći.

Link to comment

Jučerašnje jedenje u tipičnom restoranu Aires Criollos, Callao y Santa Fe, bilo je odlično, pogotvu posle groblja,

 

10954504_10205018884887074_2819203287252

 

bifo de lomo, nema konkretnijeg od toga, plus papas fritas, ko hoće može i regularna salata

 

Uz sve to još i njihovi prilozi od trava, paradajza i peršuna, toliko sočno da hleb nije potreban

 

7b4c952045c22edda5abea058f7f9c62.jpg

5e76a5b02ace42e4e13359692c5913cd.jpg

 

Promovišu i to vino Trapiche, samo 140 pezosa, zaista povoljno...

 

4664f78ce6d576cb1becfaa0cc64cebd.jpg

e3559b2b3a244ea9efa6d79c4f210bb0.jpg

Edited by Marcus Wulffings
Link to comment

 

ali sva ta staaaara ulja, dooomaćććaaa, kao nekad su bila opako oksidirana.

kao i sva domaća ulja po Dalmaciji, Crnoj Gori i Grčkoj.

znam da taj miris vraća u detinjstvo, ali to je jednostavno loše.

 

 

:cry:

 

ali tako lepo mirišu :(

(su mirisala tj)

Link to comment

postoji li recepat?   :svinjče:

 

eo ti dobar recept za strukle. meni izgleda nesavladivo.

 

 

ima i dalje divnih mirisnih (domacih )ulja. mozda nisi imala srece da naletis na njiih?!

 

 

ja sam juce nacela flasicu ovog  genijalno je, mirisljavo, zeleno, lizala sam svaku kap s tanjira, zao mi bilo da zgubim cak i mrvicu. 

Edited by darling
Link to comment

na primer onaj, da kad prodje sve najgore - rastezanje kora, treba da potopim strukl u vodu i da ocekujem da ce ostati u jednom komadu i da ce izroniti. u mojoj glavi ta prica nema srecan kraj. 

 

za uplasene od struklsona, evo recepta s precicom.

Edited by darling
Link to comment

Posle mesišta pravac Palermo Soho, jer treba sve te proteine šetnjom ubaciti u mišićnu masu, uzbrdo Avenidom Santa Fe...

 

u nekoj od sporednih uličica ka Palermu prolazim pored mesare i privlačnog izloga:

 

10924215_10203637611488348_3797678007994

 

...kao stvoreno za yolo-a...

 

zatim na skveru Costa Rica y Armenia ispijam na brzinu jedan espreso - Bartok Bar

 

339d039c94c50c51eebbfde942e89ffd.jpg

 

f97318d9f5cb1e9489d03f62e09bd863.jpg

 

Koju ulicu dalje, Plaza Serrano, u jednom od gomile fićka ispijamo buteljku Alta Viste, samo 180 pezosa, nije loša kombinacija

 

2b12c2ccb090b507321dfb8fc1355998.jpg

Edited by Marcus Wulffings
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...