Jump to content

New Now eating!


renne

Recommended Posts

lieber gerard, kirschkuchen wurde von meiner mutter gemacht, recept je krajnje jednostavan - fast einfach, otišao sam u prodavnicu i kupio lisnato testo koje je posle bilo izvaljano

 

 

hheheh ti zbog mog nicknamea na nemackom? :D ok, sve sam razumeo, nego. nikad mi ne bi palo na pamet da je ovo lisnato testo, barem iz ovog ugla. bio sam ubedjen da je domaca kora.

 

u svakom slucaju, danke! :)

Link to comment

imas ovakvu koru renne? ako znas gde ti je post, ne bilo ti tesko da ga zunes ovde?

 

 

edit: mene je ova kora, odn. lisnato testo podsetilo na koru za strudlu, samo sto je ovde tanja i deluje hrskavije.

Edited by hoffnung
Link to comment

jea u kolarčevoj, tamo de je đajros bia - oko pesto kinti neki ubogi burger, s još ubogijim krompirom

 

msm da je pavlle to spominjao kao nepristojnu glupost, nisam slušao...

Link to comment

imas ovakvu koru renne? ako znas gde ti je post, ne bilo ti tesko da ga zunes ovde?

 

 

edit: mene je ova kora, odn. lisnato testo podsetilo na koru za strudlu, samo sto je ovde tanja i deluje hrskavije.

 

ekstremno hrskavo

Link to comment

Imam.

Evo recept.

Napraviš dizano testo od suvog kvasca, jednog jajeta, 3 deci mleka, 2 deci vode, malo soli, malo šećera. Zamesiš sa oko 700g 400 tip brašna.

Kad naraste premesiš. Umutiš penasto 500g maslaca, pa dodaš tri kašike sećera.Izvaljaš oklagijom na oko pola cm, premazeš puterom, preklopiš, razvaljaš, pa toliko puta koliko imaš maslaca i to je to.

Najbolje lisnato testo, a domaće

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...