Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

ostatak jucerasnjeg rucka/vecere koji je po prirodi stvari bolji drugi dan

 

dinstali smo luk, dodali kockice mekane govedina za pirjanjenje, uprzili sa par sitno seckanih cenova belog luka i halapenjosa

 

dodali mamojebno ljute kineske tucane paprike, i malo kombinacije kumin/kardamon

 

dodali dve sake kuhanih leblebija, nasuli paradajza mlevenog iz domace radinosti

 

paralelno sa time skuhali kovrdzavi kelj, tu ne mislim da nas kelj nego ono kovrdzavo lisce sto nemci zovu gruen kohl, imao jedan cika vezice onomad na pijaci, poskupo ali ajd necu da crknem za 50 din po vezici, imao 3

 

kad je to bilo skuhano onda pomesao sve u jedno jelo, sklonio sa vatre i onda prelio sa dosta mulja

 

ispao je neki mediteran plus levant in a good way, mogao bih pomisliti da je ovo neko jemensko ili arapsko jelo (kad bi tamo raslo nesto zeleno:))

 

nemam slike

 

inkriminisani kelj: 

IMG_9173.jpg

Link to comment

humus, najbolji koji sam ikada napravio. po uputama druga forumaša, pokupljenih na izvoru.

kremast, lagan, skoro pa penast, kompaktan, fin... odvalio sam po' vangle, jedva sam stao. sad mi smešno kad se setim šta sam do pre dve godine smatrao dobrim humusom - jebo me Džejmi koji me naučio.

 

uz to juneće ćuftice sa cimetom, po porodičnom receptu koji smo žena i ja pokupili iz genijalnog grčkog filma Politiki kuzina (eng: Touch of spice), rumeno prepečen somun na maslinovom ulju i ljuti vranjanski zeleni ajvar.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...