Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

a pa nisu ta dva ista, taj sto si dao je namaz, vidi kolicinu krompira, taj se namaz ili tuce danima ili baci u multipraktik. pitacu majku sutra pa cu da javim, ona zna da kuva ovaj sto si jeo.

Link to comment

hm, bem li ga. i ovo sinoc moze da se maze no je blize kompir pireu.mislim da sam ja sinoc bio chef, ja bi to rkno u plitak plek i zapeko u rerni, da bude malo nagorelo odozgo a prethodno bi vilicom napravio laznu buru po povrsini

Link to comment
^^sta ce mi majka kad imam kulinariku :Dmoja mama, kad ga pravi na belo, pravi neki sto lici na ovaj.
To je to.Mada ima puno varijacija. S krumpirom ili bez (i sa koliko krumpira), sa tekućinom ili bez, lagano promiješano ili usitnjeno i izmiksano.Ja sam ljubitelj neke srednje struje. Da nisu baš ogromni komadi krumpira i bakalara, ali i da nipošto nije izmiksano i napravljena pašteta od istog.Važno je dobiti onaj kremasti sok koji poveže bakalar i krumpir u jednu cjelinu.cod.jpg Edited by Mister No
Link to comment
To je to.Mada ima puno varijacija. S krumpirom ili bez (i sa koliko krumpira), sa tekućinom ili bez, lagano promiješano ili usitnjeno i izmiksano.Ja sam ljubitelj neke srednje struje. Da nisu baš ogromni komadi krumpira i bakalara, ali i da nipošto nije izmiksano i napravljena pašteta od istog.Važno je dobiti onaj kremasti sok koji poveže bakalar i krumpir u jednu cjelinu.
ja sam, pre nego što sam uopšte i čula da se bakalar radi i kao namaz, probala u istri ovakav neki, ali mi se čini da se sve to krčkalo u nekoj velikoj činiji (naravno, nakon prethodnok kuvanja i čišćenja bakalara) kao nekakav složenac i da komadi bakalara nisu uopšte bili mali, a krompir je bio na kolutove.pretpostavljama da svako selo pravi durgačije.mene nešto taj namaz ne privlači, ali ovaj drugi bih baš volela da napravim za badnji dan.jel' zna neko gde ima da se pazari kvalitetan bakalar.jednom sam se nasankala i kupila onaj što bude žućkast i žilav. mislim da ako je kvalitetan, treba da bude beo, al' to se ne može razlikovati kada je suv :cry:
Link to comment

U Istri ga većinom i rade kao nekakvu paštetu.Neki ga pak rade kao juhu ili čorbu.Meni je ovo gore najbolje.Inače kad se bakalar kuha, najbolje je pobjeći iz kuće jer smrdi kao da si stavio stare usmrđene čarape na raskuhavanje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...