Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Evo i mog improvizovanog i propisno zaljućenog obroka:

 

embed?resid=30485E1F704BB219!29518&authk

 

Ispržio sam crveni, crni i beli luk, zelenu i crvenu papriku, zeleni i crveni paradajz sečen na kriške, čili p, začinio majkinom dušicom, biberom, solju i kašičicom paste od paradajza, ubacio šaku lisičarki iz friza i pošto me mrzelo da odem po hleb, dodao sam oceđene leblebije, zalio sa pola čaše vode, pokrio i kratko prokuvao.

  • +1 7
  • Wub 1
Link to comment

što je najgore imam pola tegle istih leblebija /lidl, pretpostavljam/ u frižideru, zašto ih nisam dodao u svoj kari to niko ne zna

 

ali s obzirom na količinu koja je ostala za ručak danas, taj kvisko će biti iskorišćen sigurno

Link to comment

pošto sam još uvek slinavka&šap trebalo mi je nešto na kašiku da bude toplo i ljutkasto i da bude brzo spremno u jednoj šerpi. crveno sočivo ili red lentils soup.

umesto šerpe koristilo se kuvalo/lonac za pirinač. od sastojaka crveno sočivo, jedan manji cluk na sitno, jedan veći čen bluka na krupno, nasečen plavi paradajz koji se vukao po frižideru plus 4 manja paradajza. od začina dva dobra parčeta đumbira, crnog bibera, malo gočujang paste od paprike, kocka za supu, malo soja sosa i vode. na kraju ubačena dve tri šake spanaća i poslednji ovogodišnji bosiljak.

kuvalo se oko 20 minuta, sve u jednom loncu, minimalno drndanje. ostalo i za sutra.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

 

Šta si to jeo crni gayyo pa si se ovako ispovraćao

 

Standardna srbska reakcija na slike indijske hrane... Da ti nije Debeli Sremac u rodu?

Link to comment
12 minutes ago, bags said:

Ovo kao da je Ras napravio i servirao.

 

PXL_20231029_184558220.NIGHT~2.jpg

 

nekad je ovde postojala tema o kulinarstvu babe čohano.... šta si ovo zamotao u sirovu slaninicu

Link to comment
2 hours ago, Eleniko said:

 

nekad je ovde postojala tema o kulinarstvu babe čohano.... šta si ovo zamotao u sirovu slaninicu

 

Boranija obicna. :) Fino je ublazila jacinu mesa i odlicno nadopunjuje gratinirani krompir.

 

Nisam ja pravio, hotelska veceras ali me crni tanjir  odmah podsetio na Rasa.

 

  • +1 2
Link to comment

embed?resid=30485E1F704BB219!29559&authkembed?resid=30485E1F704BB219!29558&authk

 

Crveni pasulj, beli tanjir.

Crveni pasulj (iz konzerve) (c i b luk, celer, sveža paprika, čili p, paradajz, majkina dušica i peršun, suvi origano, so, biber, pasta od paradajza, mlevena paprika) sa lažnom kranjskom iz Lidla. Matovilec za salatu.

 

  • +1 5
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...