Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

može pork beli kako god, samo ga nisam imao u frižideru dok mi je jagu poklonila drugarica

 

ovo uglavnom jesu salate a ne kuvana jela tako da je ok iz frižidera

Link to comment

zaboravih, u petak sam sačekao ŠNJŠLJ pred "isidorom" pa me odvela na "ferdinand knedle" tu u ulici. njam njam. vidim na sajtu da ih ima i u zemunu pa vi, što gravitirate tamo, svratite.

 

možda je ovo bajato za vas, za mene je bila novina. pogotovo uživanjcija sa novopečenom školarkom.

  • +1 1
Link to comment
On 1. 10. 2023. at 14:19, Ras said:

embed?resid=30485E1F704BB219!29386&authk

 

 

Čorba od bundeve. Započeo sam sa kratkim prženjem na pola presečene jabuke i pomorandže i cele glavice belog luka. Beli luk i pomorandžu sam odvadio, a par češnjeva b luka i sok od ove pomorandže vratio pre blendiranja. Dodao kocku putera, pa nastavio prženje bundeve i crnog luka grubo nasečenog na kocke i jedne manje šargarepe (kolutovi). Začinio solju, biberom i cimetom. Kada je povrće omeklo dodao vodu, kuvao i blendirao. Bomba!

 

 

Zanimljv ti je ovaj recept za corbu od bundeve, to si sam dosao na ideju sa pomorandzom ili negde video? Da li je to obicna bundeva ili mozda hokaido ili muskatna, lici pre na obicnu? Ja u sezoni pravim uglavnom samo od hokaido, jednostavno sa kokosovim mlekom, limunom i svezim korijanderom (lukovi se podrazumevaju)

Link to comment
3 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Zanimljv ti je ovaj recept za corbu od bundeve, to si sam dosao na ideju sa pomorandzom ili negde video? Da li je to obicna bundeva ili mozda hokaido ili muskatna, lici pre na obicnu? Ja u sezoni pravim uglavnom samo od hokaido, jednostavno sa kokosovim mlekom, limunom i svezim korijanderom (lukovi se podrazumevaju)

 

Inspiracija je došla odavde: Pumpkin Velouté – Bruno Albouze - YouTube ali ovoga puta nisam mogao toliko vremena da posvetim čorbi, pa ću drugi put.

 

Obično kupujem muskatnu bundevu, jer mi je dostupna u lokalnom Maksiju i jeftina. Inače sam svinja kojoj je svaka bundeva odlična.

 

Nedavno sam putovao za NS preko Iriškog venca, a nisam znao da je petlja kod Rume zatvorena, pa sam bio prinuđen da vozim rutom Pećinci-Dobrinci-Kraljevci. Toplo popodne sa blistavim suncem koje je već prilično nisko, a eksplozija boja poznog leta kao da je preslikana na puna kola bundeva kraj puta kroz svako selo! Sad se kajem što nisam zastao da napunim prtljažnik, jer vremena nije baš bilo, a u glavi sam već imao okvirni plan da za neki od narednih vikenda opet zađem u ravnicu.

 

Bundeva i voće u čorbi prirodni su saveznici. Bundeva ima zemljani ukus, koji se uvek može osvežiti nekim voćem. Relativno često koristim krušku (jesen!), a pisali smo već o tome i ovde.

 

Moguće su brojne varijacije sastojaka i načina pripreme, a nekada je i sasvim dovoljno ići na najbržu i najjednostavniju: na ulju i sa malo putera propržiti grubo sečeni luk (crveni ili crni, eventualno uz malo belog) i bundevu da omeknu, pa naliti vodom i dokuvati, začiniti i izblendirati.

 

Rp po kojem ti pripremaš čorbu je jednostavan i sasvim dobar.

 

Edited by Ras
  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, ivy said:

a jeesttee... ko jos ima toliko vremena...

 

 

 

razlika je ogromna, ima tu još posla sem pečenja. treba da se napravi bujon ako nemaš kupovni, sve i da sipaš vegetu u vruću vodu i zakuvaš, drkanje je. ali sve to vredi s obzirom na rezultat.

Link to comment

kad smo kod bundeve, zgotovih brzinski curry sa pilećim karabatakom bez kosti i kože /bkk - izraz iz perutnina radnji/ sa bundevom i kokosovim mlekom. bacio na ulje piletinu, naslajsovao crveni luk, papriku i 2 ljute, posolio da ne zagori pa dinstao, dodao začine /curry prah iz metroa i 5 začina od kineza/ i kokosovo mleko i onda hokaido bundevu na kocke. podlio i poklopio, 10min kuvanja i to je to. imao vezu korijandera za final touch, servirao uz soja sos po želju i okusu. ukupno vreme spremanja ispod 45 min, blize 30.

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, Eleniko said:

kad smo kod bundeve, zgotovih brzinski curry sa pilećim karabatakom bez kosti i kože /bkk - izraz iz perutnina radnji/ sa bundevom i kokosovim mlekom. bacio na ulje piletinu, naslajsovao crveni luk, papriku i 2 ljute, posolio da ne zagori pa dinstao, dodao začine /curry prah iz metroa i 5 začina od kineza/ i kokosovo mleko i onda hokaido bundevu na kocke. podlio i poklopio, 10min kuvanja i to je to. imao vezu korijandera za final touch, servirao uz soja sos po želju i okusu. ukupno vreme spremanja ispod 45 min, blize 30.

Ja volim bundevu i patlidzan u kariju, to mi jedna od drazih kombinacija. Za meso ne hajem. Zacini slicni, nema neke filozofije. Kari ko kari. Brzo i ukusno. Kad imam vremena smuljam zacine u avanu pa ih przim s lukom na tihoj vatri dok ne dobijem finu pastu. Razlika je al je i zezanje. Cesce zbrzim i jedem s paratama. Kupim zaledjene (odlicne su), bace se na suv tiganj po minut sa svake strane i to je to. Zacas carski obrok. 

  • +1 2
Link to comment

embed?resid=30485E1F704BB219!29412&authk

 

 

Roštilj kod Pribojca. Sada već mogu da tvrdim da mu pljeskavice šiju ćevape, obzirom da sam tamo jeo i pre mesec-dva.

Spremio sam čorbu od celera, šopsku salatu i ispekao pečurke sa začinskim biljem i ljute paprike punjene urdom.

  • +1 7
  • Wub 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...