Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

37 minutes ago, Ras said:

Šta je to?

I što jedeš ovako kasno?

Papas arrugadas, krompir koji se kuva u morskoj soli, kad je skuvan ostavi se malo vode na dnu i kuva na najvisoj temperaturi, dok voda ne ispari, onda se so zalepi za ljusku, koja bude skroz smezurana (u prevodu smezurni krompir). Jede se sa ljuskom, osim ako si nemacki turista, pa je gulis. U principu moze sa svakim krompirom, ali ovde imaju specijalni mali krompir, predvidjen za to.

Jede se solo sa maslinovim uljem, moho ljutim sosom ili majonezom. U restoranima ide uz ribu i sve morske plodove, kao i uz biftek.

Na Kanarima i u Spaniji se generalno jede kasno, jer se radi u dve smene a i ubistveno je vruce, pa se ceka da padne zvezda.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 25. 8. 2023. at 9:24, Braća Strugacki said:

doručkovao sam izbzovan pečeni batat, preko seckana banana, pečen orah, maline i kikiriki puter

ladno procitao batak pa mi bi malo cudno. al nije da ne bih probao. :D

 

inace, prosli vikend dosao sodmora, dovukao sir izmijeha, kajmak izmijeha, sudzuk, maslo i malo suhog mesa so mi je familija ostavila od zimus. sir pola kile ovciji, pola kile kozji. gatacki. jak do bola al izuva kolko je dobar.

 

sad frustukovao sve to (bez masla doduse) uz leba i paradajza. jedva stao. :piggy:

 

 

Link to comment

kod nas danas praznik, rece vec james negde, poslednji do bozica. realno - nedelja. jer sutra se radi. pa ja tako - supa, pile na krompiru, salata.

 

uz to belo vino. takorekuc domace. nasao na borrow marketu kozlovicevu malvaziju i kupio. uhvatio me neki nostaldzia neizdrz.

 

i nisam se zajebo. sjajno vino! vec prvi gutljaj lego ko budali samar. jedno od onih koje kad probas prvi gutljaj imas osecaj da pijes drugu bocu vina koje ti je bas uber leglo. pitko, meko, naoko lagano a opet zanimljivo jer otvara lepezu razlicitih ukusa i emocija. sto bi reko santic - bururet u glavi. ozbiljna preporuka ko god nije probao a voli belo.

  • +1 8
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...