Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

embed?resid=30485E1F704BB219!29138&authk

 

Komorač (grilovan na tiganju, pa zapečen u rerni), grožđe (jednak tretman kao komorač, sultanija bi bila idealna, ali je nisam imao), sir (korab trnica), borovnice (sveže).

Super večera, ili predjelo, prilog, obrok salata, ... Mrzelo me da čistim orahe, odlično bi išli. Nisam imao ideju koje sveže bilje bi leglo, a nisam ni imao neki izbor, pa sam preskočio.

 

 

  • +1 6
  • Wub 1
Link to comment
1 hour ago, Sandradjer said:

@Ras

Moze recept za kelj salatu?

Ova casa na stolu, to su najbolje case, nemam ih, koristila sam ih letos (velike, zgodne da se pije iz njih)

Čaša je Ikea, jeftine su i ima ih u raznim bojama. Isto volim tu njihovu jednostavnost i nešto veću zapreminu. Imam iz Emezete isti tip čaše, samo nešto malo manje zapremine, ali neuporedivo lakše. Kupljeno dosta davno.

 

 

Salata:

Salatni kelj-orasi-sir-bobičasto voće

Začinjeno m uljem, linunom, so i biber po ukusu ili potrebi.

Salatni kelj zahteva malo pažnje. Treba otfikariti, makazama ili nožem peteljke, koje su neprijatne za jelo. Čak i zaći po dubini lista. List kelja nežno zgužvati prstima i nauljiti bar pola sata pre posluženja.

Orasi sirovi ili zagrejani (ukusnije).

Sir po izboru. Kod mene korab trnica (premia maxi), odličan punomasni sir feta tipa. Neki grilovani bi super išao.

Voće:  borovnice danas, nar u sezoni

 

Edited by Ras
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Super salata, taj sir si vec pominjao, mozda sam ga i probala, samo ne znam za taj naziv.

 

Nisam znala da su case iz Ikee, znam da ima u raznim bojama. Bas su mi pasovale, uvek kad sam sipala vodu u njih pomislila sam uhhh sto su dobre ove case :thumbup:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...