Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

1 minute ago, maheem said:

Jeo sam nedavno libanske sarmice, oduševio se i malo guglao recepte pa rešio da tom smesom ispunim paprike.

Pizdarija vegetarijanska novotarija u porodičnom meniju :piggy:

Pa daj recept, poštedi nas guglanja :) 

Link to comment
2 hours ago, aram said:

Pa daj recept, poštedi nas guglanja :) 

Dva šalota ili jedan cluk, jednu mrkvu, pola paprike iseckati na sitnositno pa dinstati u mulju na tihoj vatri da omekša, iseckati poveću vezu peršuna i vezu mluka pa dodati u šerpu, u isto vreme rknuti dve šolje pirinča, dodati mulja, supenu kašiku paradajz koncentrata, par čerija na sitno, jedna do dve čajne kašičice baharata/7 spice/all spice, so, biber, sok od jednog limuna. Ja sam rknuo i šaku izmrvljenih badema i loma harise.

Dodavati vodu i mešati nekih 10ak minuta na tihoj vatri.

Posložiti paprike u vatrostalnu na čije dno prethodno poređati dva krumpira na pljoske, može i paradajz na pljoske pride, napuniti ih smesom 2/3 otprilike.

U šerpi gde se sve dinstalo naliti vode i paradajz koncentrata, začiniti sa još baharata i limunovog soka, mešati dok se greje pa preliti paprike, pokriti ih "poklopcima" sa peteljkama i pritisnuti tanjirom. Poklopiti i kuhati u rerni sat i dvaes minuta.

Ja sam tako a može smesa da se kuva u vodi pa procedi, napune paprike pa prelije preostalom tečnošću uz dodatak začina i vode ako zafali. Tečnosti treba centimetar ispod vrha paprike ali uliti i u same paprike do vrha.

Služiti uz krompir sa dna koji će biti fenomenalnog ukusa plus grčki jogurt izmiksan sa harisom za preko.

Voditi računa o balansu baharata i limuna.

IMG-20220223-WA0011.thumb.jpg.3aad80c027b7524acc0208faccda1d95.jpgIMG-20220223-WA0012.thumb.jpg.bd214494689e7e350e7a7d1eb037f996.jpgIMG-20220223-WA0010.thumb.jpg.6ff6e521c440ccf274f39d08a09374c2.jpg

 

za sarmice guglati warak enab bi zeit

  • +1 4
Link to comment
7 hours ago, maheem said:

Joj zaboravio sam nanu. Šačicu listova ...

 

 

:laugh: nemam ovu jedinicu u mom sistemu standarada™. Da li je 1 šaka = 2 šačice? (tj. koliko kad se pretvori u prstohvate)

Link to comment
5 hours ago, centrifuga said:

 

:laugh: nemam ovu jedinicu u mom sistemu standarada™. Da li je 1 šaka = 2 šačice? (tj. koliko kad se pretvori u prstohvate)

E baš tako - pola šake :lol:

20ak listova.

 

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, ivy said:

 

u kojoj zdravoj hrani?

poskupeo spice-up a i ne placa mi se postarina...inace je odlican

GoodLife, Fruškogorska 24.

Nešto su skuplji začini nego na Spice Up sajtu.

Dobri su im pita sa višnjama i paradajz pločice (one pločice sa zrnevljem).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...