Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

6 hours ago, aram said:

Chicken Tikka Masala, ljuta, znoj niz vrat lije :heart:

274141606_10159857240869559_486235760142

 

Ako nije problem recept, blagodarim. Kuvam i ja ovo, ali ima raznih varijanti recepata, a ovo tvoje izgleda bas fino, pa bih rado probao i po tom receptu. :)

 

  • +1 1
Link to comment

Naravno da može, potrudio sam se da istražim razne recepte, pa da iskombinujem nešto što mi se učinilo najboljim od ponuđenog.

Prvo, da li batake i karabatake ili belo meso, otkošćene ili ne, sa kožicom ili ne. Ovo poslednje definitivno ne, kosti su takođe nepotrebne, nisu juneće pa da daju neki dodatni ukus uz svu gomilu indijskih začina. E sad koji deo. Ako uzmete batake i karabatake dovoljno je da ih marinirate sat vremena, ako uzmete belo meso preporučujem minimum 4 sata, a još bolje je ostaviti preko noći. Ali hajdemo redom, sa sve merama. U pola litre jogurta umešati 6-8 čenova belog luka, protisnutog ili sitno iseckanog. Zatim 4cm đumbira narendanog, dve kašičice mrvljene suve paprike plus jednu mlevene, ljutina kako volite, ali mora bar malo... Onda još i dve kašičice garam masale, jedna kurkume, jedna kumina, sve mleveno ili tucano, plus kašičica soli. Sve to dooobro promešati, pa dodati piletinu isečenu na kocke, što kažu bitesize, oko 1kg. Ostaviti da se marinira koliko želite.

 

Za sos pripremite jednu veću glavicu luka sitno iseckanog, 3-4 čena belog luka isto naseckanog, 2cm narendanog đumbira. Zatim dve kašičice garam masale, dve kašičice kumina, jedna mlevenog semena korijandera, jedna kurkume. Onda pola litra pasate, 400ml pavlake za kuvanje, još kašičica-dve mrvljene suve paprike, prstohvat šećera i po potrebi soli. Treba vam još ulje i puter, oba po dve kašike.

E sad ima škola, ne sumLJam ispravna, koja kaže da meso treba očistiti od marinade, al' meni žao 😧. Tako da ja zagrejem dve kašike ulja na srednje jako, pa direkt sa marinadom vadim komade mesa u tiganj. Treba paziti da se ne pretera sa količinom mesa u tiganju! Znači iz nekoliko tura, oko 3 minuta po strani. Da dobije zagorelu nijansu (tj. marinada), ali ne mora da bude skroz gotovo, vratićete meso u sos na kraju da se dinsta desetak minuta. Vaditi u činiju koja će ga držati toplim, ja u veći dubok tanjir koji poklopim, pa držim u rerni. E kad je to gotovo onda dve kašike putera u tiganj, pa na njih onaj luk, da omekne. Onda i beli luk i đumbir, jedno pola minuta-minut, pa začine, osim paprike. I to promešati lepo, jedno 30-tak sekundi, koliko da zamiriše, pa podlijte paradajzom i dodajte papriku. Pustite da se to krčka jedno 15 minuta, da se zgusne i dobije zagasito crvenu boju, pa umešajte pavlaku i šećer. Dobro promešajte, ubacite piletinu u sos i tek sada smanjite na tihu vatru. Tako prodinstajte deset minuta, a za to vreme naseckajte sveže listove korijandera, ako ga podnosite. Ako ne, NEMOJTE NIKAKO peršun, bolje ništa.

Ja poslužio uz basmati pirinač skuvan u pilećoj supi, ali mogu i druge kombinacije, npr. naan hlepčići idu fantastično uz ovaj sos.
  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
11 hours ago, Lancia said:

Huh, sa te lokacije, tek tvoji praunuci mogu da racunaju da su gradjani :lolol:

Zapravo tek kad @aram postane kurajber. Transformacija se dešava u generacijama između kurlebala i ožmikura.

Link to comment
13 hours ago, aram said:

 U pola litre jogurta umešati 6-8 čenov

 

Jogurt kao srpski tečni ili jogurt kao nesrpski grčki? Ili jogurt kao lassi? Ako je uopšte bitno?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...