Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

34 minutes ago, detabo said:

Neradni petak... emoji847.png4fde15ad126009843d2a0d7db5ac8aec.jpg

vas s tim suvim mesima treba banovati. i sa domacim slaninama, cvarcima, kulenima i ostalim svinjarijama.

 

to nas koji zivimo u inozemstvu vredja! nije politicki korektno! moderatori da reaguju.

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, adam said:

 

 

to nas koji zivimo u inozemstvu vredja! nije politicki korektno! moderatori da reaguju.

Izvol'te molim, jeste li vi tražili moderatora

20201211_192031.jpg

  • +1 1
Link to comment
Just now, renne said:

Izvol'te molim, jeste li vi tražili moderatora

20201211_192031.jpg

dakle - strasno!

 

moje ljudsko pravo da jedem sta mi se jede je ovim ozbiljno ugrozeno. apelujem na savest i ljudskost.

 

jebote kajav tanjir - michelin na aparatima!

 

a tolko sam se radovao jagnjecoj corbici s nudlama. :cry:

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
dakle - strasno!
 
moje ljudsko pravo da jedem sta mi se jede je ovim ozbiljno ugrozeno. apelujem na savest i ljudskost.
 
jebote kajav tanjir - michelin na aparatima!
 
a tolko sam se radovao jagnjecoj corbici s nudlama. :cry:
Izdrzi junace [emoji6]c9b0849c9507de7e640030b290fdc4d0.jpg
Link to comment
2 minutes ago, detabo said:

Izdrzi junace emoji6.pngc9b0849c9507de7e640030b290fdc4d0.jpg

neka, neka, zajebavaj.

 

al videcemo kad tebi zafali kiangshugnishkung sos od prepelice stajvana a ovde ima gdeoces.

 

sve se vraca - sve se placa. :hihi:

  • +1 1
Link to comment

Napravila pastu ko bog i to postupkom "sve u jednoj šerpi". Imam onu neku nelepljivu šerpu za sve, pa tu ide jedno za drugim na termičku obradu sve. Našla na netu nešto slično pod nazivom Polish Haluski. 

 

Potrebno: 200 grama taljatela, 3 kobaje (one bavarske sa kimom ili lidlove sveže sa sirom bele), jedan crni luk, jedna velika kisela jabuka, dve kašike pavlake, jedno 300 grama kiselog kupusa (dve veće šake), so, biber, beli luk. Plus pivo ili sajder za popiti. 

 

Najpre sam skuvala neke fenserica taljatele i malo stavila putera u njih, jer odstoje kratko dok ostalo pripremim pa da mi se ne slepe, (ne treba mnogo ali može da ostane i za večeru), našla u Lidlu neke sa šafranom ali može i obične. U istoj radnji našla i one sa dosta kima roštilj ili za kuvanje kobaje (bele ili sa sirom) pa ih iseckala na onako malo deblje kolutove i u istoj šerpi propržila dok ne dobiju zlatastu boju. Izvadila ih iz šerpe ostavila sa strane (sad već i kobaje i testeninu). Isekla jedan veći luk na tanje režnjeve, i jednu veću kiselu jabuku na rezance (može i da se izrenda ako vas mrzi da seckate), dodala još malo malčice ulja pa ostavila da se dobro izdinsta i malo karamelizuje, da bude mekano, dodala dva čena gnječenog belog luka, jednu kašičicu šećera ili meda i bibera i stavila jedno dve šake rendanog kiselog kupusa (malo ga oprati ako je jako kiseo i slan). Poklopila i ostavila da se izdinsta i da bude mekan i na kraju skoro propržen i braonkast, sad dodala soli da ne preteram, zavisi od toga koliko je slan kupus i jednu veću kašiku kisele pavlake. Vratila u sve to prvo kobaje i još malo sjedinila i  propržila, pa na kraju skuvano testo. Sve sljubila. Oprala šerpu i dve činije (za testo i kobaje koje su čekali) i navalila. Uz pivo (u mom slučaju sajder) odlična komfort klopa.  

 

 

2.jpg

Edited by hansolo
  • +1 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...