Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

8 minutes ago, ivy said:

@banatjanin kakva je bila guska?

 

o, veoma dobra! pekao sam je na 135 stepeni, ukupno skoro 5 sati, otkrivenu sve vreme. na kraju sam pojačao na 180 i uključio ventilator. istina, kožica nije bila naročito hrskava, ali plašio sam se da dignem temperaturu više, da je ne osušim. meso je bilo odlično, a dobio sam i skoro 400 grama guščije masti. sad, jedino što ću sledeći put da je stavim na rešetku iznad pleha, da se lakše ocedi, a i leđa na kojima je ptica ležala bila du bez veze, mlohava i ukuvana, jer su bila natoljena sokovima sve vreme.

 

punjenje je bilo odlično: glavica luka ispržena na masti od otopljene dimljene slanine, pa pomešana sa tom slaninom, dve izgnječene zemičke natoljene u mleku, iseckanom guščijom džigom, jednim jajetom i timijanom. pravio sam i neko kestenje pored, ali to je ispalo bezveze.

  • +1 1
Link to comment

Bilo je neplanirano, obzirom da burek mesecima nisam probao (ne jede mi se). Ovo je bio nenadani poriv i poslužilo je kao vežba ređanje kora i pečenja. Pored paprike, soli i bibera, začinio sam majčinom dušicom , ruzmarinom i čili p, tako da je ispalo toliko aromatično da sam pojeo čak dve osmine.

Sledeći će biti sa mlevenom jagnjetinom.

Prenesite Trpkoviću da može da okači oklagiju o klin!

Edited by Ras
Link to comment

jup. 

đenaro čiken. 

otkošćeno batkovlje nasečeš grubo, so, biber, na vrelo ulje, dobije boju, ubaciš čenovlje, ruzmarin i čili, poklopiš na tiho po čuke, otklopiš, napanjš vatru, naliješ bvino. kad ispari gotovo. 

lebac sam tostirao, premazao mešavinom, pavlaka, majonez, bluk, kkrastavčići. crveno je paradajz. 

  • +1 2
Link to comment
Just now, renne said:

jedno obožavanje tako reći

Ni to nije dovoljan opis koliko su dobre...

Kad smo kod toga, оскорушу nisam video, a ni pojeo godinama, takodje je 1 vrh... :sad:

Link to comment

ne palačinci

ja slane, klasika, sir i švarcvaldska šunka, žena i sin s marmeladom od crnih trešanja. 
Dobar je fazon u marmeladu umešati kašiku-dve sveže ceđenog soka od narandže, fino je osveži.

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...