Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

ne bih preporucio gusenje nikome

 

inace ovo sto kaze milan, meni poslednje dve godine je toliko zapusen nos, a nikad nisam imao taj problem, niti da traje nedeljama. 

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Razmišljao sam više puta o ustakljivanju stripova. 

 

Nije do para već su obe police od poda do plafona i imaju tipa 7, 8 pregrada tako da bi moglo eventualno iz dva dela, ne znam da li bi mogla staklena vrata da budu tipa 220 visine ili koliko već, a i ne znam ni koliko je to praktično sve i da može.

Link to comment

najbolje je dva krila, kao plakar, zbog stabilnosti i koriscenja - da se ne otvara sve. ili, cak, cetiri: dva gore, dva dole. ako je pravougaoni oblik, mogu i ona stakla sto se "preklapaju" kad se jedno pomeri (u dve brazde).

 

poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment
Posted (edited)
12 minutes ago, le petit nicolas said:

najbolje je dva krila, kao plakar, zbog stabilnosti i koriscenja - da se ne otvara sve. ili, cak, cetiri: dva gore, dva dole. ako je pravougaoni oblik, mogu i ona stakla sto se "preklapaju" kad se jedno pomeri (u dve brazde).

 

poz

 

Pa to sam mislio, iz 4 dela po polici tipa, ako je visina 2m i 1 širine, da t obude ustakljeno sa tipa 4x1m visine i 0.5 širine. 

Iz dva dela je rekao bih mnogo robusno, teško staklo, možda i osetljivije na lomove, nemam pojma, ne deluje mi kao pametno rešenje. 

Edited by Mil@n
  • +1 1
Link to comment

Ovo sa američkim plakarom i zavesama 'mesto vrata (što kliznih, što normalnih) mi je namera za jednu sobu, ali mi je frka da će uživo izgledati jadno. Ovako nešto:

 

curtain-door-3.jpg

  • +1 1
Link to comment
23 hours ago, zorglub said:

Ovo sa američkim plakarom i zavesama 'mesto vrata (što kliznih, što normalnih) mi je namera za jednu sobu, ali mi je frka da će uživo izgledati jadno. Ovako nešto:

 

curtain-door-3.jpg

 

Pa izgledace onoliko jadno/nejadno koliko ta zavesa bude kvalitetna.

  • +1 2
Link to comment

Definiši(te) kvalitet zavese?

 

 

 

Postoji niz problema koje treba savladati da bi rešenje sa zavesama bilo efektno. Na stranu izgled materijala (boja, uzorak,...), što može biti i stvar ukusa, već mislim na izbor tipa zavese i način montaže.

 

Da na brzinu ilustrujem na ovde okačenim primerima.

Rešenje iz hoteske sobe je loše i izgleda kao priručno, privremeno ili iz nužde:

  • zavesa je prekratka, ne doseže do poda,
  • garnišna je postavljena na neadekvatnu visinu - prenisko, seče plakar po visini što ne prija oku.

Drugo rešenje, ovo koje je postavio @zorglubnema tih problema, pa je i bolje.

Edited by Ras
  • +1 2
Link to comment

Pa ja se rukovodim rezonom kao za bilo koje druge zavese koje su neprozirne, svetlija boja, ili neki interesantan pattern, a da ne bude neki tanki plastichni materijal nego nesto sto deluje kvalitetnije - i sto bi loshe izgledalo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...