Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Dans la maison (2012)

"U kući"

 

 

Odličan, puštaju ga ovih dana na kanalu Cinemania.

Ako niste gledali, pohitajte da ga uhvatite.

Dobra je priča, duhovita drama sa elementima trilera.

+ Kristin Scott Thomas i Emmanuelle Seigner zajedno - to se ne propušta.

Sve je kako kaze Reaktor  :thumbsup:

 

A mene nije nesto puno dotakao Loving, nekako je sve odigrano sa previse pristojnog odstojanja, moglo je to malo prljavije da se uradi. Jedino sto ce mi verovatno ostati u secanju je par minuta zajebane njuske Martona Csokasa.

Link to comment

Američka pastorala (2016)

 

ne znam kako to izgleda u Rotovom romanu (dozvoljavam i da je Mekgregor unuštio dobar scenario rediteljskim rešenjima) tek -  loše je ispao ovaj film.

paradoksalno, tamo gde bi trebalo da je najjači, film pada na scenarističkom planu. glavni problem leži u činjenici da mi prosto nismo u stanju verovati njegovim likovima, oni su - ti likovi - izrazito površno profilisani a motivacija za njihove postupke je potpuno neuverljiva i proizvoljna pa sve deluje smandrljano i lažno.

 

6.42/10 

Link to comment

Američka pastorala (2016)

 

ne znam kako to izgleda u Rotovom romanu (dozvoljavam i da je Mekgregor unuštio dobar scenario rediteljskim rešenjima) tek -  loše je ispao ovaj film.

paradoksalno, tamo gde bi trebalo da je najjači, film pada na scenarističkom planu. glavni problem leži u činjenici da mi prosto nismo u stanju verovati njegovim likovima, oni su - ti likovi - izrazito površno profilisani a motivacija za njihove postupke je potpuno neuverljiva i proizvoljna pa sve deluje smandrljano i lažno.

 

6.42/10 

Tacno tako...Nije bre rezija za svakoga.Mislim, nisam citao knjigu, ali meni izgleda da je rezijski ovde kiksano...

Link to comment

Hacksaw Ridge

Film odličan. Scene borbe su spektakularne, verovatno ponajbolje od Band of Brothers i Spasavanja Rajana, verovatno i bolje. Rađen po stvarno ludoj istinitoj priči. Ako se oduzme jako malo patetičnih momenata neizbežnih u bilo kom ratnom filmu koji se bavi Amerikancima, film ima sve. Ima sjajnog glavnog glumca, fenomenalnu epizodu Huga Vivinga, dobru priču, odličnu režiju, prelepu fotografiju. Mene je Gibson kupio sa Brave Heart i Apokaliptom, jako mi je drago da se vraća na scenu. Čak je i Vins Von korektan u verovatno njegovoj najozbiljnijoj ulozi ikada.

 

Inače, jedno sporedno zapažanje. Andrew Garfield toliko liči na Federera u filmu da to NIJE NORMALNO. Bukvalno me ometalo u gledanju filma, malo sam se čudio, malo smejao, ali su u nekim scenama bili jbno identični. :)

 

hacksaw_ridge1.jpg?quality=100&w=650&h=4

 

hqdefault.jpg

 

Hacksaw-Bridge-Andrew-Garfield-620x355.j

Link to comment

Goodbye to All That (2014)

 

Teško je napraviti romantičnu komediju sa elementima drame a da se ne upadne u rupu zvanu kliše. Ovde reditelj veoma dobro balansira, mada ženski deo publike neće preterano uživati. Mislim da je malo preterao u ekcentričnim ženskim likovima, nekako je iskarikirao njihovu seksualnost.

Međutim sve ostalo savršeno funkcioniše i staje u  87. min. a da nema ni malo praznog hoda. Zanimljiva priča gde reditelj stavlja na ispit čoveka koji posle braka od 11. god i iznenadnog raskida, ponovo mora da pronađe svoj put.

Film obiluje lepim fotografijama Severne Karoline, okupana suncem i opalim lišćem, što još više daje na sjaju ovom malom filmu... Ah, da glavni glumac neverovatno podseća na Rodžera Federera.

 

url1.jpg

 

Alo bre, ovaj liči na Federera...

Link to comment

Smorila me okolina da odgledam La La Land...

Jbte ništaniočemu...

....shit has hit the fan...

jbg meni to smrdi na onaj hajp oko the artist, mislim ko bi gledao nemi film iz 2011 pored toliko originalnih nemih filmova. Tako isto i sa La La Lend, zasto bih to gledao kad mi jos na cekanju npr Serburski kisobrani? nidje veze...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...