Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Koju verziju si gledao?

 

Ja sam gledao ''srpsku'' verziju u izvođenju banjalučkog pozorišta.

I zaista je bila odlična!

 

gledao sam i tu verziju, uglavnom su to banjalučani dobro rešili

 

izvorni tekst je - a tekst je zaista odličan, najbolji u toj Matišićevoj trilogiji - verovatno znaš, smešten u drugi milje ali kad je tema univerzalna onda funkcionište gde god je smestiš.

 

inače taj Matišić je jedan neverovatan lik: svršeni pravnik, sa samo 23 godine je koscenarist Papićevog poznatog filma "Život sa stricem" iz 1988, napisao je nekoliko vrlo uspešnih drama koje se izvode u regionu i šire, te scenarije za nekoliko odličnih hrvatskih filmova (među kojima valja izdvojiti "Svećenikovu djecu"), ali, isto tako, za većinu tih filmova je napisao i muziku (i ne samo za te, napisao je muziku za sve Brešanove filmove); on je dvostruki dobitnik pulske Arene za filmsku muziku/glazbu, odličan je gitarista ali uz gitaru on izuzetno barata sa još nekoliko instrumenata (od kojih su neki vrlo neobični).

Link to comment

...... je dobio još jednu na poklon zato što mi je iznervirao gospođu.

 

Najiskrenije, u evaluaciji filmova i uopšte svega što pretenduje da bude nekakvo delo, takvi argumenti su najvažniji.

To je vrlo srodno mojoj metodi odabira dezodoransa: Biram uvek onaj čija je bočica zelene boje. Ili ima barem neki krupan zeleni detalj.

Link to comment

Accountant, tri zvezdice od pet. Dao bih mu dve, ali je dobio još jednu na poklon zato što mi je iznervirao gospođu.

Sto se iznervirala madam¿ Ne veruje da Affleck moze da bude toliko pametan i ako to nije dovoljno, zna i da se potuce, ili?

Link to comment

Ne, Aflek je još svetla tačka filma, opšti zaključak je bio da je film ispod njegovog nivoa.

Film mu je lego bas ono, znas kako se kaze. Madam ti je prezahtevna, nije tebi lako.

Link to comment

Vidim da ga ljudi vole, kulturno je to urađeno... verovatno je do mene.  Jednostavno ne volim filmove u kojima se ispali milijardu metaka u pravcu glavnog glumca, a on i dalje fura svoju priču. Takvi naslovi mi završe u folderu "Bajke".

Link to comment

A koji mu je nivo?

 

C ili eventualno B.

 

 

 

Cmon, film je kompletno predvidljiv. Znao sam odmah i za burazera i za Litgaua da je mazno pare. Dobro, to za Litgaua je greška kastinga - ne možeš da uzmeš glumca njegovog kalibra i očekuješ da se pojavi na dva minuta da bi rekao dobar dan i do viđenja.

 

Taj glavni storilajn oko Fleke ajde bože i pomozi da prođe, mada su morali i tu da ubace kliše detalje tipa bio je u vojsci. Koja ne uzima ljude sa ravnim tabanima, ali uzeće ljude sa psiho-sindromima i daće im bojevu municiju u ruke. Ali, ćale mu bio u vojsci pa je valjda sredio preko veze. Taj deo su mogli kompletno da izostave i puste da ga je ćale "izgradio" u sopstvenoj režiji.

 

Ali deo koji je usrao film je storilajn sa IRS-om i ovo dvoje. Ali kompletno. Počev od toga kako ovaj Simons uopšte angažuje Medinu da ga nađe, sa tom ucenom. Kasnije se onda ispostavi još jedan kliše - da ona sama u stvari nije bila loša, nego je morala da zaštiti člana porodice i tu je kao preterala. Što navodno nije pisalo u dosijeu, koji je tajan. Pa ga onda ona kao analyst nađe za jedan dan i to tako što mu je videla radnju na google streetviewu i skontala da su i ove okolne radnje takođe njegove. Mislim, ima pecto njegovih slika sa Al Kaidom i drugim najgorim šljamom koji su stalno pod prismotrom i niko od službi nije njega ni video, a kamoli ga provalio i uspeo da nađe, jer nisu imali ljudi streetview. I povezala ga sa onim Gambini slučajem tako što je prepoznala njega od pre 10-15 godina pod kapuljačom sa nekim novijim snimkom gde se vidi ovlaš deo njegovog lica otpozadi - šef joj je tek na kraju ispričao svoje učešće u slučaju. Pa onda ono guglanje "my favourite list of top 100 mathematicians ever", pošto seka nije nikad čula ni za Gaussa ni druge, a šatro je analyst. I onda još ono na kraju - "rekao sam ti da ga nađeš, ali sad kad si ga našla, ne diraj ga, on je good guy". Mis'im, WTF?

 

 

Link to comment

C ili eventualno B.

 

 

 

Cmon, film je kompletno predvidljiv. Znao sam odmah i za burazera i za Litgaua da je mazno pare. Dobro, to za Litgaua je greška kastinga - ne možeš da uzmeš glumca njegovog kalibra i očekuješ da se pojavi na dva minuta da bi rekao dobar dan i do viđenja.

 

Taj glavni storilajn oko Fleke ajde bože i pomozi da prođe, mada su morali i tu da ubace kliše detalje tipa bio je u vojsci. Koja ne uzima ljude sa ravnim tabanima, ali uzeće ljude sa psiho-sindromima i daće im bojevu municiju u ruke. Ali, ćale mu bio u vojsci pa je valjda sredio preko veze. Taj deo su mogli kompletno da izostave i puste da ga je ćale "izgradio" u sopstvenoj režiji.

 

Ali deo koji je usrao film je storilajn sa IRS-om i ovo dvoje. Ali kompletno. Počev od toga kako ovaj Simons uopšte angažuje Medinu da ga nađe, sa tom ucenom. Kasnije se onda ispostavi još jedan kliše - da ona sama u stvari nije bila loša, nego je morala da zaštiti člana porodice i tu je kao preterala. Što navodno nije pisalo u dosijeu, koji je tajan. Pa ga onda ona kao analyst nađe za jedan dan i to tako što mu je videla radnju na google streetviewu i skontala da su i ove okolne radnje takođe njegove. Mislim, ima pecto njegovih slika sa Al Kaidom i drugim najgorim šljamom koji su stalno pod prismotrom i niko od službi nije njega ni video, a kamoli ga provalio i uspeo da nađe, jer nisu imali ljudi streetview. I povezala ga sa onim Gambini slučajem tako što je prepoznala njega od pre 10-15 godina pod kapuljačom sa nekim novijim snimkom gde se vidi ovlaš deo njegovog lica otpozadi - šef joj je tek na kraju ispričao svoje učešće u slučaju. Pa onda ono guglanje "my favourite list of top 100 mathematicians ever", pošto seka nije nikad čula ni za Gaussa ni druge, a šatro je analyst. I onda još ono na kraju - "rekao sam ti da ga nađeš, ali sad kad si ga našla, ne diraj ga, on je good guy". Mis'im, WTF?

 

 

Dobro, ovo na kraju ima smisla, jer je video u njoj naslednicu njegove funkcije. Svejedno, preozbiljna analiza za jedan sasvim opustajuci film. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...