Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Sinoć sam na HRT1 konačno odgledao film koji sam ranije često hvatao u delovima, pa nikako da odgledam do kraja.snow-in-august-stephen-rea-dvd-cover-art.jpgSuper je film, iako je made for TV, ali - vidi spojler (ko je gledao film, tj).

Moram da priznam da me odavno nijedan film nije ovako iznenadio. Do pred sam kraj bio sam ubeđen da gledam dramu, i onda se, odjednom, pojavi golem! WTF?Ne da mi je smetalo, naprotiv.

meni je takodje taj film bio super. gledao sam ga na tv-u, ali bas bas odavno. skoro sam ga negde video isto na tv-u, ali sam se kasno ukljucio. isto bih ovo napisao sto si i ti u spojleru. samo se pitam, zasto te je to iznenadilo? tj. jel te iznenadio g?edit:juce sam prvi put gledao k-2 na tv-u [b92] super tv film Edited by bob mould hair style
Link to comment
meni je takodje taj film bio super. gledao sam ga na tv-u, ali bas bas odavno. skoro sam ga negde video isto na tv-u, ali sam se kasno ukljucio. isto bih ovo napisao sto si i ti u spojleru. samo se pitam, zasto te je to iznenadilo? tj. jel te iznenadio g?

Potpuno! Ne znam, film se jako dugo razvija kao realistčna melodrama (ako to nije contradictio in adjecto :)), bez ikakvih natprirodnih elemenata. Čak i kada se pomene golem, to izgleda kao priča koju odrasla osoba priča detetu, kao neka vrsta poučne alegorije, šta god. Očekivao sam neki moralističkiji kraj - da klinac kad vidi koja je cena njegovo kukavičluka, skupi hrabrost i ode u policiju. Zapravo, i kad klinac počne da pravi golema bio sam siguran da neće uspeti, nego da je to prosto samo detour - da on ne razume pravi smisao rabinove poruke. Bio sam potpuno šokiran kad golem ustane!

Edited by Syme
Link to comment

Potpuno! Ne znam, film se jako dugo razvija kao realistčna melodrama (ako to nije contradictio in adjecto :)), bez ikakvih natprirodnih elemenata. Čak i kada se pomene golem, to izgleda kao priča koju odrasla osoba priča detetu, kao neka vrsta poučne alegorije, šta god. Očekivao sam neki moralističkiji kraj - da klinac kad vidi koja je cena njegovo kukavičluka, skupi hrabrost i ode u policiju. Zapravo, i kad klinac počne da pravi golema bio sam siguran da neće uspeti, nego da je to prosto samo detour - da on ne razume pravi smisao rabinove poruke. Bio sam potpuno šokiran kad golem ustane!

da, i meni je tako bilo kao ova tvoja prva recenica. 'realisticna drama' sto se goluma tice, nisam se iznenadio, pogotovo sto je mali imao neverovatnu veru i bio uporan, u jednom momentu ili u nekoliko, zaboravio sam, doziva bozije ime, tako da, kada se golum pojavio, nisam se iznenadio. meni je takodje i kasnije kako se razvijala situacija sa golumom [piju caj, sede - kao da to svaki dan rade :D] bila [ne umem da se izrazim] ...cekaj, ovako... razumem te za 'Potpuno' na nekom nivou. film ili tekst koji je se odvija je vazan kako ne bismo doziveli 'short, sharp, shock' pojavom goluma i kako se kasnije odvija situacija sa njim - pijenje caja, sedenje.. kao sto sam napisao, zbog toga sto je mali imao nevidjeno jaku zelju i veru i sta je sve izgovarao, nije me iznenadilo pojavljivanje goluma. mnogo je bio jak njegov tekst pre pojavljivanja goluma, stavise, mene je jacina tog teksta izula i onda kada se pojavio golum, "aha, pa.. dobro, to je to."

Link to comment

'The Grandmaster' je žešće razočaranje, amalgam najopštijih mesta i još jedan paradigmatični self-quote. Nažalost VKV više nema šta da kaže još od početka milenijuma, ako izuzmemo par kratkih filmova.Šteta, voleo sam ga baš.

Edited by Blueberry
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...