Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Odgledao sam sinoć Batman Vs Superman, nekako mi je teško da se odredim. Bilo je par jako glupavih dijaloga, baš onako holivudski glupih, pogotovu od kada su se sreli njih dvoje. 

Ukratko, nisam oduševljen, pored dobre kamere i režije uopšte. Priča je mogla bolje da bude iskorišćena.

Ubedljivo najbolji deo filma je Jesse Eisenberg kao Lex Luthor.

 

Dijalozi nipošto nisu "holivudski glupi" šta god to značilo. Oni su jadni i to prepoznatljivo jadni za projekte na kojima David S. Goyer ozbiljnije radi na scenariju. A, on je dospeo na film preko DC Comica, koji baš i nije reprezentativni Holivud. Čak, naprotiv...

 

Inače, gledao sam prva dva sata filma, pa ću završiti preostali sat ovih dana. Film je baš loš. Nažalost, očekivano loš zbog Goyera i Snydera...

Edited by Ajant23
Link to comment
Hollywood loves pre-validation. Even if someone has a property that was first published as a comic book that sold only 5,000 copies, for Hollywood, that is a stamp of approval. 'Oh, it was already published in another medium? Must be good!' They get assurance from knowing that someone else already took the risk. David S. Goyer
Read more at: http://www.brainyquote.com/quotes/authors/d/david_s_goyer.html
Link to comment

Ma, po tom rezonu je suština Holivuda u video igricama. Možeš ti tako da štancuješ ovde gomilu argumenata zasnovanih na korporaciji TimeWarner u čijem su vlasništvu Warner Bros, HBO i CW. 

 

Kompaniji koja mahom štancuje promašaje po bioskopima, koja je u protekle dve godine imala rekorde na tržištu video igrica i na TV prenosu bokserskog meča. Kompanija koja kao i u slučaju HBO produkcije forsira jedan teorijski mainstream, koji više pripada centralnoevropskoj i teorijskoj tradiciji gledanja na proizvodnju, a gotovo da nema nikakve veze sa holivudskom tradicijom.

 

Naravno, ono što se dobija od Warnera to je beskonačno pomoidno prekrštanje medija po nategnutim analogijama i trasiranom i nametanom diskursu i beskonačno subverzivno serviranje realnosti po uzoru na teorijske pretpostavke "novog vremena" i "nove publike", koju jedino podržava korporativni proračun likvidnosti na nivou globalne ekonomije, a slabo se može uočiti da ta laž dobija ikakvu potrvdu kroz tekovine tradicionalnog Holivuda.

 

Drugim rečima, kao što je većina tvojih pisanja o filmu proistekla iz produkcionih odnosa i industrije filma, tako je TimeWarner eklatantan primer da mudrolijaška teorijska razmatranja o stvaranju mogu da nađu sretan okvir u korporativnom miljeu, dovoljno dobar da se isteraju ekstremi: finansijskog opstanka i subverzivnog i teorijskog kostrukta o jednom vremenu.

Edited by Ajant23
Link to comment

Hahaha, gde su danas "tekovine tradicionalnog Holivuda"? Na svaku takvu tekovinu može se navesti pet Gojera i njemu sličnih. Citat nije tu da da za pravo, ili opovrgne Gojera. On je tu jer je u pitanju ono što je rekao čovek koji u tom Holivudu uspešno radi (ne ulazim u njegove jadne umetničke domete) i kao takav priča o Holivudu kao svom miljeu.

Holivud sigurno nije samo to, ali je to značajan deo holivudske produkcije danas. Produkcije koja ima svoje, holivudske stvaraoce, filmove i gledaoce. Pošto ja nisam gledao taj film i neću, jasno je valjda, da na ovom forumu to nisam ja, već neko drugi.

Link to comment

On je u Holivudu iz prostog razloga što je prvi čovek DC Comica i dobija sve projekte filmske realizacije junaka te kuće za stripove. A, smešno je pričati koliko je uspešan obzirom da su ekranizacije Marvela u svakom pogledu rasturile Goyerove pomoidne projekte.

 

Drugim rečima, on je sprdačina dospela iz stripa, koja štancuje idiotske filozofski™ promišljene™ dijaloge koji nikakve veze nemaju sa holivudskim dijalozima, šta god to značilo. Imaju veze sa zajedničkom™ platformom™ beskonačnih godina nultih i prvih, drugih i trećih zemalja, koje su ga proslavile...

 

U stvari, hahaha je trebalo ja prvi da napišem tebi...

Edited by Ajant23
Link to comment

On je u Holivudu iz prostog razloga što je prvi čovek DC Comica i dobija sve projekte filmske realizacije junaka te kuće za stripove.

 

 

 

Sve i da je tako, upravo to nam govori nešto važno o Holivudu danas.

 

 

 

A, smešno je pričati koliko je uspešan obzirom da su ekranizacije Marvela u svakom pogledu rasturile Goyerove pomoidne projekte.

 

Drugim rečima, on je sprdačina dospela iz stripa, koja štancuje idiotske filozofski™ promišljene™ dijaloge koji nikakve veze nemaju sa holivudskim dijalozima, šta god to značilo. Imaju veze sa zajedničkom™ platformom™ beskonačnih godina nultih i prvih, drugih i trećih zemalja, koje su ga proslavile...

 

U stvari, hahaha je trebalo ja prvi da napišem tebi...

 

Umesto smejanja bi mogao da napišeš šta je to danas što je u duhu "tradicionalnih tekovina Holivuda", pa bi razgovor bio daleko lakši. Da nisu ekranizacije Marvela?

Link to comment

Pa, Goyer nije u duhu "tradicionalnih tekovina Holivuda", a napisao sam ti zašto nije. a, sam znaš da nisam obavezan da definišem šta su to "tradicionalne tekovine Holivuda" obzirom da je u kontekstu posta jasno da je dovoljno to što sam obrazložio da Goyer to nije, i to povodom toga da njegove replike nisu "holivudski glupe", šta god to bilo - kao što sam i dodao.

 

A, ekranizacije Marvela jesu bliže američkoj tradiciji, na stranu što me zabole šta bi to tačno bile "tradicionalne tekovine Holivuda". Mogu ti reći osnove o ekranizacijama Marvela. Robert Allen "Bob" Iger je došao na čelo jednog odeljenja Disneyeve televizije ABC. Tamo je lansirao svoju karijeru tako što je stao iza uverenja da David Lynch kreira seriju za njih. Sa uspehom Twin Peaksa iza koga je stajao krenulo je i njegovo napredovanje do prvog čoveka Disneya. On je učestvovao u pruzimanju TV prava za Marvel i Star Wars. A, kao što ga je celu karijeru pratio izbor vrhunskih američkih filmskih radnika, tako je ekranizacije Marvela gradio na Jossu Weddon - koga je praktično i doveo u Disney, Shaneu Blacku i raznim drugim scenaristima i rediteljima, poput Anthonyja i Joea Russoa, kojima je dato da rade kapetana Ameriku, možda na osnovu iznvanrednog uspeha, koji su imali sa svojom serijom Arested Development... Možda u ovome ima više "tradicionalnih tekovina Holivuda"...

Link to comment

Vrdaš. Milan je napisao da su Goyerovi dijalozi "holivudski glupi" i to je bio okidač za tebe da skočiš na branik Holivuda. Radi toga si uveo tradiciju u igru. Naravno da Goyer nije u duhu "tradicionalnih tekovina Holivuda", ali je u duhu Holivuda danas, štaviše njegov je tipičan predstavnik - da, njegovi dijalozi jesu "holivudski glupi", jer su takvi dominantno danas u Holivudu.

 

I ja sam stavio pod navodnike "tradicionalne tekovine Holivuda" zato što je to fraza koju si ti napisao, nema potrebe da svoje fraze stavljaš sam pod navodnike. Osim toga, ako te zabole šta bi tačno bile "tradicionalne tekovine Holivuda" - ne znam zašto si se uopšte za njih i zakačio.

 

Uglavnom, konfuzija s tvoje strane, kao i obično.

 

edit - da, nadam se da razumeš da je ono za Marvela bilo retoričko pitanje, nije da me baš ekranizacije Marvela previše zanimaju.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Ma, pročitaj ponovo svoje postove, pa vidi konfuziju...

 

A, podmetanje teze da sam ja skačem na branik Holivuda je smešno i sam znaš bolje od toga po gomili postova koje sam ti pisao ranije...

Link to comment

Neki dan neko pomenu, pa u slavu toga sam nakon dobrih 20-25 godina ponovo odgledao Stiva Martina i Majkla Kejna u Dirty Rotten Scoundrels, nema, kad se film dobro snimi ni vrijeme mu ne može ništa. Potpis na sve izrečeno ovdje u vezi sa tim filmom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...