Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

I meni se Trumbo baš dopao. Ulazi u najuži krug kandidata za najbolji film 2015-te.

 

Kvalitetna old school biopic drama koja drži pažnju tokom čitava 2 sata svog trajanja. Ima raspoložene glumce, ali i svenario koji je uspio da,pored glavnog, razvije i priličan roj sporednih likova.

 

Ovim filmom Cranston i definitivno ulazi na holivudsku A listu dramskih glumaca. Mada, mislim da i prvobitno planirani Gary Oldman ne bi uopšte bio loše rješenje.

 

Zanimljivo je vidjeti 3 legendarna glumca kao filmske likove koje otjelovljuju drugi glumci. Michael Stuhlbarg je dobar i pametan izbor za Robinsona, za Douglasa je pronađen dosta sličan glumac, dok sam Waynea svario tek u njegovoj poslednjoj bitnoj sceni.

 

I da, konačno imamo film koji se svojski popišao po famoznom HUAC-u i njegovim reprezentima!

Link to comment

45 years- 90 minuta o babi i dedi, smorio me žestoko, ogledao ceo očekujući da će se nešto desiti, baš dosadan

yebi ga, meni matorom se dopao. korni mi je odavno omiljeni glumac, bogami i šarlota koju su, vidim, nominovali. ali imaj u vidu da sam ja namirio 40 godina takvog života pa mi je blisko.

Link to comment

hail, cezar. u jednom delu mi se omakao miss congeniality osmeh, citava sekvenca je nenormalna, suze na oci itd. ostatak ne tako sjajan.

 

moram da proverim ali mislim da su i zvuk nasminkali da deluje kao da ga gledas na otvorenom, cuje se eho sto je meni smeto al srecom nije me nerviralo.

 

fotografija odlicna, scenografija takodje, alden ehrenreich, frances mcdormad, tilda moje omiljene scene. ni brolin u crkvi nije los :)

Edited by mustang
Link to comment

Trumbo - svaki segment filma je na jako visokom nivou, a Cranston je ovu priliku iskoristio maksimalno.

Posle dužeg vremena odgledao sam film koji traje koliko je potrebno...uzgred, u filmu se pojavljuje jedno pedesetak glumaca ali da li su mogli adekvatnijeg da nadju od Goodman-a za ulogu Kinga...uvek ga je lepo videti u elementu.

Edited by Musky
Link to comment

Goodman je očito prvi pik kad se bira glumac za ulogu filmskog producenta - nešto skoriji Argo i The Artist, nešto stariji Matinee...

 

Ovde je stvarno dobar, a ima i jednu odličnu scenu u kojoj nas podsjeća na svoja najbolja (Coenovska) izdanja.

Link to comment

Pa dobro, mora malo jbg. Holivud o Holivudu.

ajd što je holivud o holivudu, nego je ovde pokušaj rehabilitacije jednog od značajnijih scenarista holivuda

 

meni nije smetalo

Link to comment

pokušaj rehabilitacije jednog od značajnijih scenarista holivuda

pa on je rehabilitovan odavno. ko je zna za njega znao je, ništa ovaj film neće bitno promeniti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...