Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Mislio sam da je film sasvim uspešno razbio iluzije tog tinejdžerskog buntovništva i otpora "the čoveku". Hoćete reći da su neki iz filma izvukli poruku da je klinac koji je svoju naivnost nažalost platio glavom...romantični heroj na kojeg treba da se ugledamo?

 

Odličan film inače, valja ponoviti i to i kriminalno potcenjeni the pledge

Link to comment

ih, to sigurno, ko zene sto su se masovno prepoznavale u seksu i gradu :fantom:

 

Pa u delu sa neobuzdanim jebanjem možda ne, ali bilo je tu puno učitavanja.

Moja sestra ih je komentarisala kao što bi neku drugaricu, recimo kad Keri pukne neka veza pa onda ona sebi objasni kako je razlog tome što je ovaj posle nje našao neku tukicu a ostavio nju fantastičnu jer je ona previše za njega, onda sestra krene, da da samo se ti teši, frrrf.

A onda posle imaš slične diskusije sa svojim drugaricama.

+ bilo baš lepe odeće i cipela.

Link to comment

joj, ne znam, meni se sjp oblacila skandalozno :(

 

Pa većini muškaraca mislim da se žene iz seks i citija nisu sviđale generalno, sem one njanjave Šarlote.

Ali šta znam, mi smo to komentarisale, i išlo je do ovo joj je baš super do ovo joj nikako ne stoji. Kao što rekoh, ko dodatne neke drugarice.

Link to comment

Mislio sam da je film sasvim uspešno razbio iluzije tog tinejdžerskog buntovništva i otpora "the čoveku". Hoćete reći da su neki iz filma izvukli poruku da je klinac koji je svoju naivnost nažalost platio glavom...romantični heroj na kojeg treba da se ugledamo?

Odličan film inače, valja ponoviti i to i kriminalno potcenjeni the pledge

to nije samo tinejdžersko buntovništvo već nespretna artikulacija jedne duhovne struje u SAD koja teče od Toroa, preko Londona, do Vudija Gatrija i Džeka Keruaka i svih drugih usamljenih putnika. i knjiga i film to briljantno analiziraju, uz veliku ljubav prema težnji ka skitnji kroz koju čovek pokušava da dotakne "srž života".

 

a buntovništvo je iluzija isto kao i konformizam, jer se oba završe na isti način. na kraju se sve svede na to da li si živeo po svojoj volji ili nisi.

Link to comment

Pa većini muškaraca mislim da se žene iz seks i citija nisu sviđale generalno, sem one njanjave Šarlote.

Ali šta znam, mi smo to komentarisale, i išlo je do ovo joj je baš super do ovo joj nikako ne stoji. Kao što rekoh, ko dodatne neke drugarice.

meni bogumi obrnuto, sve su mi bile ok sem nje.

a ko vam je bio najbolji tip u seriji? sem Samantinog Apolona

Link to comment

meni bogumi obrnuto, sve su mi bile ok sem nje.

a ko vam je bio najbolji tip u seriji? sem Samantinog Apolona

 

Ti si atipičan :D

 

Niko me nije previše dojmio, od Kerinih Ejdan je bio tako-tako, a zverka ovako neseksipilan ali ajde ponekad ej umeo onako da deluje relativno staloženo i razložno, pa mu je to plus.

Link to comment

crvenokosi dajk je imala svojih draži.

 

to nije samo tinejdžersko buntovništvo već nespretna artikulacija jedne duhovne struje u SAD koja teče od Toroa, preko Londona, do Vudija Gatrija i Džeka Keruaka i svih drugih usamljenih putnika. i knjiga i film to briljantno analiziraju, uz veliku ljubav prema težnji ka skitnji kroz koju čovek pokušava da dotakne "srž života".

a buntovništvo je iluzija isto kao i konformizam, jer se oba završe na isti način. na kraju se sve svede na to da li si živeo po svojoj volji ili nisi.

 

knjiga je detaljnija od filma i pruza zaista siru sliku.

btw, hvala na indirektnoj preporuci za knjigu :)

Link to comment

koliko je ovde pederasa koji su gledali seks i grad...

 

 

ja gledo sinoc the big short. sasvim pristojan film o uzrocima ekonomske krize, uliva optimizam. i dobra muzika na mahove.

 

al koj kurac vise ne snimaju filmove od 90 minuta? svaki put se usinem od sedenja u bioskopu. kokice pojedem tokom prvog sata, a tokom drugog brisem masne ruke o pantalone.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...