Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

evo još jednog pristojnog mladog čoveka koji samo hoće da diskutuje. 

 

lik nije kupio kamp kućicu, ne znam kako doprinosi potrošačkom društvu ako koristi nešto što je neko ranije odbacio. 

Link to comment

pa da, izuzetno je uspeo, crkavsi u kamp kucici, jednom od simbola potrosackog drustva.

 

U napustenom prastarom skolskom autobusu, pretvorenom u skloniste za lovce.

 

mccandless-busjpg-1863a56cea0fda63_large

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

evo još jednog pristojnog mladog čoveka koji samo hoće da diskutuje. 

 

Ne znam da li na mene misliš, al naravno da bih da diskutujem, stvarno mi ne pada na pamet kako se to neuspešno pobegne od drušva. Valjda je dovoljno da odeš i to je to, uspeo si. 

 

Msm nisam postavio pitanje u malicioznom i sarkastičnom tonu.

Edited by Mil@n
Link to comment

Ne znam da li na mene misliš, al naravno da bih da diskutujem, stvarno mi ne pada na pamet kako se to neuspešno pobegne od drušva. Valjda je dovoljno da odeš i to je to, uspeo si. 

 

Pa evo primera iz glave: odeš "off the grid" i živiš u brvnari, ali iz nje putem interneta radiš za veliku korporaciju.

Link to comment

Ne znam da li na mene misliš, al naravno da bih da diskutujem, stvarno mi ne pada na pamet kako se to neuspešno pobegne od drušva. Valjda je dovoljno da odeš i to je to, uspeo si. 

 

Msm nisam postavio pitanje u malicioznom i sarkastičnom tonu.

sigurno vidiš razliku između ovog i prethodnog posta :)

neuspešno bi valjda bilo da je bio primoran da se vrati, nemam pojma, ne vidim kako je to bitno. 

hteo je da ode, otišao je, voila. mission accomplished.

e sad, što je u međuvremenu umro, to je samo igra sudbine, mogao je isto tako da umre i da je ostao u društvu. 

mislim, umiru ljudi od pogrešnog izbora hrane i ovako, ne dešava se to isključivo usamljenicima na aljasci

Edited by belch
Link to comment

sigurno vidiš razliku između ovog i prethodnog posta :)

Iskreno ne osim što sam morao da objasnim, malo si učitala zle namere, bez razloga. ;)

 

Nije da je preterano bitno, kako si napisala, stekao sam utisak kao da je to neki kvalitet filma "uspešno je pobegao od društva", a ako je uspešnost ono kako je on završio, onda je to zrelo za polemiku..

Link to comment

evo još jednog pristojnog mladog čoveka koji samo hoće da diskutuje. 

 

lik nije kupio kamp kućicu, ne znam kako doprinosi potrošačkom društvu ako koristi nešto što je neko ranije odbacio. 

ok, moja greska za kamp kucicu, slabo sam upamtio, ali ti si napisala kako je preferirao da tako skonca, sto nema veze sa istinom.

poenta je da nigde nije otisao.

Link to comment

pa nisam napisala nigde da je uspešnost kako je završio

zapravo tačno sam napisala šta mislim, ne vidim gde je nesporazum. 

jel hteo da pobegne od društva, jeste. jel bio srećan pri tome, jeste. valjda je u životu bitno i nešto drugo od toga kako umreš. 

i nisam ja pisala ni o kakvoj uspešnosti ili konzumerizmu, samo o tome da mi film ovakav kakav je po meni nije depresivan. 

Link to comment

ok, moja greska za kamp kucicu, slabo sam upamtio, ali ti si napisala kako je preferirao da tako skonca, sto nema veze sa istinom.

poenta je da nigde nije otisao.

nisam nigde napisala da je preferirao da skonča kako je skončao. 

ali bez sumnje je bio svesan rizika da se odande ne vrati, i uprkos tome je nastavio da gura svoje. 

ja mislim da je otišao prilično daleko. 

Link to comment

trebalo je malo da se pripremi za taj alterglobalizam antiglobalizam.

da razlikuje otrovne biljke od neotrovnih, d'ume da napravi sklonište.

a ne tako... grlom u bobice :fantom:

Edited by garcia
Link to comment

Meni je jako interesantno bilo što se ove kolege zapadnjaci masovno pale na taj film, šatro se prepoznaju. Dok u realnosti jure što plaćenije poslove u što moćnijim globalnim firmama, uzimaju po četvt miliona kredita za kuću pa dva meseca kasnije i za što fensiji novi auto, i mesec dana provedu na odmoru po nekoj azijskoj egzotici na organizovanoj turi, pa se valjda odatle istripuju da su avanturisti slobodnog duha.

Ili se s godinama baš onako debelo opamete i navuku lejere, ili ovih nekoliko njihovih matoraca koje sam upoznala nemaju baš mnogo veze sa malo mlađom generacijom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...