Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Ova?

 

weisz_gardener.jpg

 

Bila fina u Constant Gardener-u.

 

Ne znam da l' je Agora vredna gledanja?

jasta je, moja cura.

pogledaj je u My Summer with Des, i u onoj epizodi nik slotera de se isto igra :fantom:

Link to comment

99 Homes (2014)

 

99-Homes-new-poster.jpg

 

Ozbiljnom tematikom se bavi reditelj Ramin Bahrani u svojim filmovima. Svi njegovi prethodni filmovi stavljaju pod lupu cenu američkog sna i koje sve posledice i opasnosti nose po društvo i pojedinca...
Tako je i sa; "99 Homes", koji se bavi moralnom cenom uspeha; odnosno ako treba i da se gaze leševi, nije problem jbg samo da se prežive ova sumorna vremena, pa ko živ ko mrtav.
Da mnogo ne otkrivam i ne kvarim izuzetan film u svakom pogledu, počev od glumaca (jedino sam neprijatno iznenađen lošom rolom Lore Dejn) pa sve do scenarija, koji je uspeo da odoli nekim klišeima a pred sam kraj je i plesao na ivici od žileta, ali se iščupao maestralno i poentirao iskreno... Jer ne vidim kako je moglo da se drugačije završi ova melodrama, iako mu kraj mnogi osporavaju, što nije i slučaj samnom. Neke scene su bolne i istinite a neke sam doživeo kao da sam upravo dobio udarac u stomak. Brutalno iskren i nosi određenu moralnu poruku, sa jasnom namerom da ne prelazi na nečiju stranu, već vam pruža pogled na jedan kancer društva, a na nama gledaocima je da odlučimo kakav svet želimo... Ozbiljna preporuka!

Link to comment

sinoć na festivalu britanskog filma

 

Screen-Shot-Dark-Horse.png

 

divan, ono što zovu warm fuzzy

dvadesetak penzosa iz nekog rudarskog sela u velsu odluči da odgaji konja za trke. divna priča

 

zatim i 

 

lEOhOA3o.jpg

 

zabavno, ali previše bizarno za moj ukus

ja volim straight-forward priče, ovo je previše zbrkano i apstraktno za moj ukus

možda bi mi se knjiga više svidela

 

e da, prevodi ubitačno loši. ja ne znam kako ih nije sramota

Edited by belch
Link to comment

e da, prevodi ubitačno loši. ja ne znam kako ih nije sramota

Cesto su prvi prevodi za nov film samo propusten engleski kroz google translate  :ph34r:

 

Srecom ne gledam nista pre izlaska bd pa se do tada obicno pojavi relativno ok prevod.

Edited by katamaran
Link to comment

Meni je prvi utisak bio da me je film dosta umorio, bas zato sto je tako sve bilo u jednom dahu i sve vreme blizu protagonista. Prvi deo filma je bio u fazonu vec vidjenog i po meni je mogao da traje krace (i time nam ustedi i bol u dupetima i doplatu karte) iako mi je jasno da je cilj bio da se upoznamo sa likovima, ali me je posle prijatno iznenadio razvojem situacije i dinamikom. Gluma je bas dobra, kako mlade Spanjolke Laje Koste, tako i njenog partnera u filmu Frederika Laa koji nosi nekakav ~ulicni sarm. Ostaje pitanje sa pocetka filma, sta je nju nagnalo da se pridruzi likovima koji u startu ne mirisu na dobro, da li usamljenost koja se osetila na njenom licu ili nesto trece (mozda nebitno)..

 

Preporucujem ti jedan jednostavno lep film istog rezisera, "Ein Freund von mir", koji je meni jako drag i licno bolji od "Viktorije". Jedno od najprijatnijih iznenadjenja koje sam dozivela poslednjih nekoliko godina.

oko viktorije se slažemo.

pogledao sam pre neki dan tvoj predlog. pravo da ti kažem,mene koji zaista volim nemački film, ovaj je ostavio ravnodušnim. ako bih ga ocenio, neka bude 6/10. Daniel Brühl je dobar, Jürgen Vogel dobar u ulozi koja mi je dosta iritantna. doduše, iritanti su i oni luftiguzi u viktoriji no vogelov lik mi baš nije odgovarao. u "talasu", vogel je izvanredan.

 

ovih dana gledao sam još dva filma. prvi, da popunim kolekciju lijevih filmova,  "Turner". moja ocena filma poklapa se sa IMDB prosekom. zanatski dobro urađen, likovi tarnera i dve njegove hmmm..... su dobro odrađeni, ambijent takođe. to je to. za popunjavanje foldera" mike lee" ostala mi ješ vera drejk. 7/10 što se mene tiče.

 

drugi, bonus mog dobavljača, je "Hannah Arendt" . Sjajan film, posle koga je sledio razgovor. preporučujem ga. 8/10

Link to comment

Odgledao sam 2 kom sa zimskim ambijentom:

 

Opasan teren (1951)

 

Solidan noar od Nikolasa Reja

 

-

 

Track of the Cat (1954)

Prosečan porodični vestern sa Robertom Mičamom

 

-

 

nastavljam dalje: jedan Bergman, Omar Šarif i ostalo ok društvo

Edited by ultra plasticni
Link to comment

oko viktorije se slažemo.

pogledao sam pre neki dan tvoj predlog. pravo da ti kažem,mene koji zaista volim nemački film, ovaj je ostavio ravnodušnim. ako bih ga ocenio, neka bude 6/10. Daniel Brühl je dobar, Jürgen Vogel dobar u ulozi koja mi je dosta iritantna. doduše, iritanti su i oni luftiguzi u viktoriji no vogelov lik mi baš nije odgovarao. u "talasu", vogel je izvanredan.

 

Fogel je strasno dobar glumac, rekla bih da ne bira bas lake uloge, npr. u prvom film u kome sam ga gledala, "Slobodna volja" je glumio bivseg silovatelja pustenog iz ustanove posle n godina (taj film je bas tezak ali vredan gledanja, meni se dosta svideo) i od tada sam obratila paznju na njega. A u "Prijatelju" izgleda kao ~sabanski Rajan Gosling. Mene i drugara sa kojim sam gledala film je dosta dobro uradio, a vec moj momak je bio ~"ne znam sta je toliko posebno ovde"; rekla bih da ga nisu svi jednako osetili i upili. No, hvala na poverenju ;)

Link to comment

Ein Freund von mir je na prvom mestu - predivna storija.

Svi segmenti filma su na istom nepretencioznom ali dovoljno visokom nivou.

Odličan kasting za troje protagonista sa jasnim i jakim emocijama. (Sabine je šećer)

Dva tri hajlajta priče peglaju sve sitne nedostatke i nešto praznog hoda.

Scena sa stranim jezikom ne mož loše da se snimi.

Link to comment

moguće je da sam bio toliko iziritiran likom da sam filmu dao 6/10. filmu, ne fogelu i brilu koji su odlično odigrali likove. u principu, film je dobar ako pokrene debatu.

 

 

 

No, hvala na poverenju  ;)

poverenje će biti potvrđeno porudžbom "slobodne volje". stvarno teškim filmom no, posle "Naked" majk lija ništa nije teško.

Link to comment

moguće je da sam bio toliko iziritiran likom da sam filmu dao 6/10. filmu, ne fogelu i brilu koji su odlično odigrali likove. u principu, film je dobar ako pokrene debatu.

 

poverenje će biti potvrđeno porudžbom "slobodne volje". stvarno teškim filmom no, posle "Naked" majk lija ništa nije teško.

 

"Naked" je jedan od filmova koje nisam uspela da pogledam duze od prvih pola sata, sigurna sam da je deo neuspeha u kombinaciji umora i kasnog termina na TVu. Naporan mi je bio iritantni glavni lik (meni uvek dobar Tjulis), mada cu ga probati opet ako mi dodje pod ruku ponovo.

 

 

Ein Freund von mir je na prvom mestu - predivna storija.

Svi segmenti filma su na istom nepretencioznom ali dovoljno visokom nivou.

Odličan kasting za troje protagonista sa jasnim i jakim emocijama. (Sabine je šećer)

Dva tri hajlajta priče peglaju sve sitne nedostatke i nešto praznog hoda.

Scena sa stranim jezikom ne mož loše da se snimi.

 

Sve :)

Inace mi se svidja i takvo gledanje filma da je

Fogelov lik Hans zapravo imaginarni lik. ~alter-ego koji Karla vadi iz dotadasnjeg usamljenog zivota i pokrece dalje.

 

 

Zabine - jeste ^_^ , a inace je isto u paru sa Fogelom u pomenutom "Slobodna volja".

Link to comment

Self/less

 

tja, osrednje. moze da se pogleda kad se ne zna sta bolje 6/10

 

Rock the Kasbah

 

waste of time 4/10

Edited by aram
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...