Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Ja gledao. McKay je rasturio japije i bankare slično kao i svojevremeno što je rasturio TV novinare sa Anchormanom ^_^

 

O-kej, ovo je već nepristojan broj puta ponovljen smajli ^_^

Link to comment

Jaka konkurencija, pazi kad je Revenant najkvalitetniji od ta četiri filma, a realno je promašaj u karijeri Innaritua, baš kao i Biutiful...

 

^_^

a sto ti smeta kod poludelog makse?
Link to comment

Kod Makse osim simpa analogija, ultra HI-END kamera i ostalih tehnikalija ne videh ič od filma...

priča, zaplet - rasplet, gluma...sve u buli, i još na kraju trula poruka u formi:

,,...ako si krenuo da tražiš svoj El Dorado, osvrni se.... možda on već stanije ovde...uz izvesne korekcije...trt, mrt"...

Link to comment

The Lobster 

 

Jako ozbiljan i detaljan pristup ovom teatru apsurda modernog društva u najavi.

Ludi grk hendla veoma zahtevan down-tempo ritam priče bez osvrtanja nazad.

Prolog scena i kadrovi prvog lova su velika majstorija u svim segmentima.

Kod mene ima sigurno mesto na ,,Hard to forget" polici sa Naked lunch, Lost Highway, Being John Malkovich ...

 

...Pajtonovci i Kafka krenuli na koncert Residents-a

...a William Burroughs donosi gudru.

 

Dobar je Lobster. Ne mogu baš da mu odredim referentnu tačku među ovim klasicima, ali da vozi, vozi.

Link to comment

Odgledao ponovo poslije ko zna koliko decenija The Outlaw Josey Wales. (1976)

 

Fali bre ovakvih filmova. Uživanje u odličnom filmu u kom nema pretencioznosti. 

 

filmove sam zavoleo i zahvaljujući robertu nemečeku dok je radio na pinku. imao je crno beli u 16h i bilo kakav u 11h.

iz termina u 16 mi je kao najupečatljiviji ostao anđeli garavog lica sa kegnijem, a od ovih u 11h džozi vejls, koji traje preko 2 sata pa sam kasnio u školu u popodnevnu smenu jer sam morao da vidim i kraj.

Link to comment

Dobar je Lobster. Ne mogu baš da mu odredim referentnu tačku među ovim klasicima, ali da vozi, vozi.

,,hard to forget" je folder za skladištenje...nisam imao nameru da nalazim paralele.

U pravu si ...vožnja je ovde upečatljivija od svih ostalih segmenata.

Link to comment

tri sjajna 8/10 na osnovu vaših preporuka

 

"45 godina" preko koga je šarlota zasluženo kandidovana za oskara. tema meni bliska, perfektno odigrane obe uloge.

"obično nepoznati lopovi". čini mi se da se pod ovim naslovom prikazivao u bioskopima. lik koji podseća na jeremiju lisicu je piš živi

"krvoproliće" sjajan kamerni film. izvanredno odigrane uloge. naročito, kejt i džodi.

 

ko nije pogledao neka ne propusti

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...