Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

The Lobster 

 

Jako ozbiljan i detaljan pristup ovom teatru apsurda modernog društva u najavi.

Ludi grk hendla veoma zahtevan down-tempo ritam priče bez osvrtanja nazad.

Prolog scena i kadrovi prvog lova su velika majstorija u svim segmentima.

Kod mene ima sigurno mesto na ,,Hard to forget" polici sa Naked lunch, Lost Highway, Being John Malkovich ...

 

...Pajtonovci i Kafka krenuli na koncert Residents-a

...a William Burroughs donosi gudru.

Link to comment

па трилогија је фон трировског типа...  приче нису повезане, тематика је слична, приче о освети, мени су сва три одлична

 

Oldboj u pet najboljih koje sam gledao ikada.

Link to comment

Jel se događa nešto u toj koreji ovih godina? Ja sam sekao vene na bonga, parka i kim jee woona, ali otkad su se sva trojica odali americi slabo pratim scenu.

 

Inače +1 na kompletnu trilogiju, ili makar obavezno mr vengeance da se gleda. Bittersweet life je takođe dobar triler, a i bongova majka ali je to verovatno u kategoriji "nije za svakog"

 

Kim Ki Duk?

Link to comment

Kim Ki Duk?

Not even once.

Sramim se priznati ali mi je naglo splasao entuzijazam za ta "umetničarenja"  tamo negde posle srednje, tako da se još uvek nisam nakanio...

Link to comment

Odlican The big short i glumci i cela prica. Moze da se gleda i kao drama i kao ozbiljan kriminalisticki film. Sumnjam da ce dobiti nekog Oskara, ipak je to mafija.

Link to comment

The Big Short, sinoć.

 

Missim, u industriji sam pa nisam saznao nešto spektakularno novo ali McKay ga je tako genijalno spakovao da mi je vilica ostala na podu. Carell je prevazišao svoje standarde jedno tri puta, Bale rutinski izdominirao, Pitt rutinski dodao vrednost. Deo koji se dešava na Floridi je potpuno antologijski, to kažem kao neko kome je real estate agent iz Vegasa 2006-te pričao u dlaku iste, potpuno iste priče kao ona žena što je kolima provela Bauma i ekipu kroz svoj hud i hipnotisano pričala o cenama koje skaču 20% svakih 6 meseci (da ne pominjem da mi je koliko preksinoć jedan agent u Istanbulu pričao opet potpuno istu priču, ama sve isto, anfakingblivbl).

 

Posebno je za pamćenje scena sa tetoviranim šljakerom koji zabrinuto pita da li će sve biti OK i miriše neku nepravdu jer uredno plaća svoju rentu a klinci mu se tek navikli na nov hud. I onda ga na kraju filma vidimo kako pakuje porodicu i lične stvari u jedan karavan.

 

Skoro pa jednako upečatljivi su likovi što glume one mamlaze iz Goldmana. Onaj cvikati mladolider koji sa Baleom zaključuje prvi swap deal, ma kao da su uzeli autentičnog portfolio menadžera odande, to je to. Outfit, profil, nadrkanost, nastup... tačno sam ga skapirao kako se pojavio na ekranu. Onaj menadžer CDO sintetike, što ga Carell napuši u Vegasu, takodje nije daleko od realnog profila. Kao da su imali internog konsultanta za film koji je proveo 30 godina u Sitiju (verovatno i jesu).

 

Sala bila prepuna white collars-a, svi posle filma objašnjavali detalje jedni drugima. Mene hanuma detaljno propitala što inače nikada ne radi. Odavno nisam doživeo tako nešto. Retko koji film gledam dva puta ali ovaj još kako hoću. Remek delo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...