Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

the big short je interesantan mada je težak za praćenje, verovatno će biti i teži ljudima koji ne znaju terminologiju. pokušali su to premostiti objašnjenjima sa selebritijima koja su simpa kao i kolekcija kadrova između bitnih scena... mada kada razmilsim, to povezano sa obraćanjem kameri, sa titlovima koji objašnjavaju... deluje malo šizofreno. inače je film užasno preglumljen

ja sam od onih kojima je ovaj tip terminologije stran, stavise, mogao sam da ukapiram dok su se oni frljali sa istim terminima, toliko da mi bar bude doneklo jasno, da bih mogao da pratim film. ono sa poredjenjem je jos vise doprinelo da razumem. 

 

obracanje kameri i meni je islo na zivac, nije to dobro uradjeno i slazem se sa preglumljivanjem. sve u svemu, meni je ovaj film dobar, i moze da se preporuci kao film za uvece. 

 

 

joy

 

pocetak filma, uvod u glumu koja kao da je prvo citanje teksta ispred kamere. kao da je hteo nesto da promeni u svojoj reziji, a nije mu uspelo. u principu, nije to toliko da sada smeta, da ne moze da se prati film. u jednom momentu to i prestane ili sam se toliko navikao da sam zanemario. dobar je film*, ima dobrih momenata, onako u fazonu da su dragulji, cak je i prica zanimljiva. negde je kraj mozda malo [malo vise] preteran, ali ok. 

 

*imam utisak kao da je film skica projekta na kojem je trebalo duze raditi, i mi sada umesto gotovog projekta gledamo skicu i mnoge druge kompletne/zavrsene scene koje su super, ali nisu u saglasnosti sa celim filmom. 

ne bih rekao da je tu kriv onaj sto sece traku, no onaj sto diriguje zato i mislim da je ovo pokusaj neceg novog da ubaci u svoj film, odn. da malo promeni u odnosu na ostalo. 

Link to comment

La dame dans l'auto avec des lunettes et un fusil (2015)

 

Početak mi je bio prilično zanimljiv. Posle je drama malo lutala, gubilo se već to što se dalo osetiti da se gubi. Na kraju se sve pribralo u načelno pozitivan utisak.

 

Legend (2015)

 

Na momente sam se gubio malo u kom se gradu i u kojoj državi odvija radnja. Nije mi baš legao, ali da se gledati.

 

Sarancha (2014)

 

Bezvezan film koji sam gledao samo zato što na imdb-u piše: "First erotic thriller In Russia." Niti ima erotike niti ima trilera. Jedino mi je ostalo zanimljivo da opet gledam dosta motiva ubistva supružnika kao u poslednja dva Zvyagintsevljeva filma, recimo.

Link to comment

cistio malo hard posle nove godine i naleteo na 2 korejanska filma koja duuugo cekaju u redu za gledanje,hvaljeni trileri The Chaser  i I Saw the Devil sa slicnim motivima :puke: .Prvi nista posebno,drugi dosta bolji,ali mi je od scena udaranja cekicem i drugim metalnim orudjima po glavi zgadio rusku salatu :dry: Ipak ni prici nivou Oldboy-a i Infernal Affairs

 

Edit:Infernal Affairs nije korejanski  :blush:

Edited by Zavrzan
Link to comment

@moca

 

kucaj Kynodontas u zalivu, ima i br rip, naravno sa engl titlom

 

@zavrzan

 

meni su oba dobra, ali mi je chaser bolji.

 

jesi gledao memories of murder o prvom serijskom ubici u j. koreji?

Link to comment

а и кад помену олдбоја треба погледати и остала два из трилогије Sympathy for Lady Vengeance и Sympathy for Mr. Vengeance

Link to comment

па трилогија је фон трировског типа...  приче нису повезане, тематика је слична, приче о освети, мени су сва три одлична

Edited by Dionysos
Link to comment

Jel se događa nešto u toj koreji ovih godina? Ja sam sekao vene na bonga, parka i kim jee woona, ali otkad su se sva trojica odali americi slabo pratim scenu.

 

Inače +1 na kompletnu trilogiju, ili makar obavezno mr vengeance da se gleda. Bittersweet life je takođe dobar triler, a i bongova majka ali je to verovatno u kategoriji "nije za svakog"

Edited by Ruxin
Link to comment

Naravno da nije za svakoga. Recimo, Vlajčiću uopšte nije bilo duhovito što je Tarantino sam nagradio svog epigona u Kanu kada je kao predsednik žirija odlučio da Old Boy dobije priznanje...

Link to comment

Jel se događa nešto u toj koreji ovih godina? Ja sam sekao vene na bonga, parka i kim jee woona, ali otkad su se sva trojica odali americi slabo pratim scenu.

 

Inače +1 na kompletnu trilogiju, ili makar obavezno mr vengeance da se gleda. Bittersweet life je takođe dobar triler, a i bongova majka ali je to verovatno u kategoriji "nije za svakog"

Ovo si gledao?ako nisi,pogledaj

Castaway on the Moon

Edited by Haralampije
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...