Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

bilo je u stvari uzivanje gledati kako Mark Rylance daje lekciju glume Tomu Hanksu.

samo zbog njega, Rylancea, treba videti film.

 

da, baš dobar mark.

složio bi se da je film slabiji. plus za mene je bilo izneveravanje očekivanja iz najave da je to špijunski film, a u suštini nije.

ovo je zapravo film o pregovaranju, ali često naivan nažalost.

 

film ima toliko solidnu osnovu događaja (za koje ne znam da li su stvarni ili su ih scenaristi smišljali) da njihova slaba razrada ne uništava film i ipak se može naći dobrog.

 

kod onog klimaksa na mostu teranje rusa da pređe u razmeni od strane agenta cie me je baš razočaralo.

Edited by Ravanelli
Link to comment

film je, blago receno, mediokritetski.

 

Film nije mediokritetski ali jeste Spasavanje redova Rajana za siromasne. Uopste, svi ti spilbergovi filmovi imaju slicne crte - porodica sa proper muzem i proper zenom koji pokazuju svoj karakter u teski vremenima, spor ritam, patriotizam i naravno melanholija. Svejedno, meni je prijao jer me generalno opustaju spilbergovi filmovi a obozavam da gledam Tom Henksa, jos od Fildelfije.

Link to comment

Hm... mozda sam trebao da budem jasniji - proper muzjak, glava porodice, zastitnik itd... Njegovi likovi su generalno jako slicni. U bliskom susretu imas americku porodicu sa finim tatom, u spasavanju imas mladog rajana koji je sav proper, nece da ostavi drugove na cedilu a onda imas matorog rajana koga prati familija sa postovanjem. Nema tu nikakvog velikog odskakanja, uvek su good guys vs bad guys, jako prosti likovi. Takav ti je i Jurassic World.

 

A sto se tice indijane dzonsa.. pa ne mogu bas svi filmovi da mu budu isti :D

Link to comment

ljudozder vegetarijanac hrvatski film, pa prilicno brutalan

 

Medicinski horor o korumpiranim ginekolozima i istinitim događajima iz hrvatskih bolnica koji će šokirati javnost.
26c337a37d409b3dcb26101a3cc2ab74.jpg

Film razotkriva neimenovanu zagrebačku kliniku kao poprište pogrešnih dijagnoza, falsifikovanja podataka, korupcije, seksualnih afera i ponižavajućeg odnosa prema pacijentima i kolegama.

Danko Markan je uspešan ginekolog u najboljim godinama, cenjen stručnjak, zaposlen u vodećoj hrvatskoj klinici za ginekologiju i sterilitet. Beskrajno je ambiciozan, korumpiran, nemoralan, povezan s najgorim zagrebačkim podzemljem i spreman je učiniti baš sve. Teško razočaran i povređene sujete, jer je na šefovsko mesto izabran njegov kolega doktor Bantić i jer zgodna stažististkinja Lovrićka grubo odbija njegovo udvaranje, on laže, falsifikuje nalaze, spletkari, podmeće kolegama i radi sve ne bi li se domogao svojih ciljeva, a to ga dovodi do saradnje sa šefom narko-mafije i vlasnikom narodnjačkih klubova za kojeg obavlja ilegalne abortuse. Kad šef  zatraži da za njega napravi još jedan, poslednji ‘poslić’, a to je abortus ženi koja je s ministrom saobraćaja trudna sedam meseci, Markan isprva odbija jer radi se o ubistvu, a ne o abortusu…

 

 

http://www.imdb.com/title/tt2275813/

 

select -> delete -> move to recycle bin на томе ће га скембати  :fantom:

 

одличан филм, мада ми биторајац превише личи на жељка митровића :D

Link to comment

ljudozder vegetarijanac hrvatski film, pa prilicno brutalan

 

Medicinski horor o korumpiranim ginekolozima i istinitim događajima iz hrvatskih bolnica koji će šokirati javnost.
26c337a37d409b3dcb26101a3cc2ab74.jpg

Film razotkriva neimenovanu zagrebačku kliniku kao poprište pogrešnih dijagnoza, falsifikovanja podataka, korupcije, seksualnih afera i ponižavajućeg odnosa prema pacijentima i kolegama.

Danko Markan je uspešan ginekolog u najboljim godinama, cenjen stručnjak, zaposlen u vodećoj hrvatskoj klinici za ginekologiju i sterilitet. Beskrajno je ambiciozan, korumpiran, nemoralan, povezan s najgorim zagrebačkim podzemljem i spreman je učiniti baš sve. Teško razočaran i povređene sujete, jer je na šefovsko mesto izabran njegov kolega doktor Bantić i jer zgodna stažististkinja Lovrićka grubo odbija njegovo udvaranje, on laže, falsifikuje nalaze, spletkari, podmeće kolegama i radi sve ne bi li se domogao svojih ciljeva, a to ga dovodi do saradnje sa šefom narko-mafije i vlasnikom narodnjačkih klubova za kojeg obavlja ilegalne abortuse. Kad šef  zatraži da za njega napravi još jedan, poslednji ‘poslić’, a to je abortus ženi koja je s ministrom saobraćaja trudna sedam meseci, Markan isprva odbija jer radi se o ubistvu, a ne o abortusu…

 

 

http://www.imdb.com/title/tt2275813/

 

Gde si ga gledao, ima negde na netu?

Link to comment

La prochaine fois je viserai le coeur (2014)

triler po istinitim događajima. dugo čekao na engleski titl i sad mi žao što ga nisam obrisao na vreme već se mučio gledajući ga.

The Good Girl (2002)

svakodnevica radnice iz marketa u američkoj zabiti. solidan i pun smešnih bizarluka

The 100-Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared (2013)

avanture jednog ne tako običnog dede. ok zabava, očekivao više

Magic in the Moonlight (2014)

ne izdržah do kraja, prilično dosadan

Shaun The Sheep Movie (2015)

ovčica je uvek super pa i u dugom metru

The Little Prince (2015)

fantastičan. žao mi je što nisam gledao verziju na francuskom

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...