Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

The Bridge of Spies, dobar.

 

Nekada me je opasno zračio Spilberg a sada sam u fazonu da će ga Holivud od blata praviti. Ono kad bez njega ili Ridlija Skota nisu u stanju ništa kvalitetno da naprave.

 

Hanks i dalje nije za bacanje.

Link to comment

Tata je Spilberg, nema sta. Ja ovih dana gledao Sugarland Express sa one Ravanelijeve liste. Odlicna dinamika i veoma podseca na Badlands, sto po prici, sto po tempu, sto po odnosu glavnih karaktera

Link to comment

ma daj, otidji na imdb i analiziraj spilberga film po film, i videces da ima itekako dobrih filmova. naravno da ce ga holivud praviti od blata.

Spilbergov problem je što je kačio ime svuda kao producent, doduše, ne znam kako to izgleda u praksi i koliko je uticao na konačan izgled tih ostvarenja. 

Al da mu se sumnja u filmove, to je baš to much. Spilberg je, meni barem, tata koji zna sve da snima. 

Link to comment

The Bridge of Spies, dobar.

 

Nekada me je opasno zračio Spilberg a sada sam u fazonu da će ga Holivud od blata praviti. Ono kad bez njega ili Ridlija Skota nisu u stanju ništa kvalitetno da naprave.

 

Hanks i dalje nije za bacanje.

 

 

film je, blago receno, mediokritetski.

Link to comment

film je, blago receno, mediokritetski.

 

Nemam očekivanja da će iko ikada ponoviti Gorky Park tako da mi je ovo leglo sasvim lepo - pogotovo ako se posmatra u kontekstu mainstream ponude u bioskopima.

Link to comment

Spilberg je, meni barem, tata koji zna sve da snima. 

proći će još dosta vremena dok holivud(američki film) ne izbaci generaciju kao što su bili spilberg, milijus, de palma, volter hil...

Link to comment

skoro svaki spićin film je u nekoj meri mediokritetski, nije on za guranje u grupu u kojoj su milius, de palma i hill. jeste to ista generacija, ali je to neki drugi holivud. no, ne može se reći da nije vrhunski reditelj, šteta što se loži na dečije i crtane filmove.

Link to comment

razni teoretičari™ su ih svrstali u grupu "novi holivud". možda bi bilo bolje reći drugačiji holivud, a da oni zajedno sa spilbergom fantastično pretvaraju priču u sliku oko toga se ne bi trebalo sporiti.

 

 

dopao mi davno šaka original™ dvd spašavanje redova rajana, i među onim trivijama ima i neki film koji je ss snimio sa 10-12 godina. tražio ćaletu kameru za rođendan ovaj mu poklonio osmicu. onda su on i pajtos celo leto proveli na groblju aviona u blizini njegove kuće. tu je i kupio par kotura snimljene trake koju su snimali bombarderi i ostali avioni us air force-a. taj filmić je remek delo za kog bi na prvoj godini faksa sigurno dobio prelaznu ocenu.

ako je zaista priča tačna, a ne romansirana biografija, onda je još tad bilo jasno da je stiven genije.

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

ljudozder vegetarijanac hrvatski film, pa prilicno brutalan

 

Medicinski horor o korumpiranim ginekolozima i istinitim događajima iz hrvatskih bolnica koji će šokirati javnost.
26c337a37d409b3dcb26101a3cc2ab74.jpg

Film razotkriva neimenovanu zagrebačku kliniku kao poprište pogrešnih dijagnoza, falsifikovanja podataka, korupcije, seksualnih afera i ponižavajućeg odnosa prema pacijentima i kolegama.

Danko Markan je uspešan ginekolog u najboljim godinama, cenjen stručnjak, zaposlen u vodećoj hrvatskoj klinici za ginekologiju i sterilitet. Beskrajno je ambiciozan, korumpiran, nemoralan, povezan s najgorim zagrebačkim podzemljem i spreman je učiniti baš sve. Teško razočaran i povređene sujete, jer je na šefovsko mesto izabran njegov kolega doktor Bantić i jer zgodna stažististkinja Lovrićka grubo odbija njegovo udvaranje, on laže, falsifikuje nalaze, spletkari, podmeće kolegama i radi sve ne bi li se domogao svojih ciljeva, a to ga dovodi do saradnje sa šefom narko-mafije i vlasnikom narodnjačkih klubova za kojeg obavlja ilegalne abortuse. Kad šef  zatraži da za njega napravi još jedan, poslednji ‘poslić’, a to je abortus ženi koja je s ministrom saobraćaja trudna sedam meseci, Markan isprva odbija jer radi se o ubistvu, a ne o abortusu…

 

 

http://www.imdb.com/title/tt2275813/

 

kako je meni ovo promaklo? Odličan! Ko i Metastaze!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...