Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

La famille Bélier (2014)

 

Nakon The Big Picture ("L'homme qui voulait vivre sa vie") iz 2010, filma u kome se uspešni Parižanin povlači u bivšu Jugoslaviju, onaj izolovani deo, i tamo dobija priliku za novi život i najzad uviđa širu sliku, Eric Lartigau se ponovo udružio sa scenaristom Thomasom Bidegainom, koji je poznat kao stalni saradnik Jacquesa Audiarda, pa je tako radio i poslednjeg dobitnika Zlatne palme. Inače, komedija La famille Bélier je prošla sjajno na francuskim blagajnama i sa 55 miliona dolara bila je drugi najgledaniji film tamo u dve hiljade četrnaestoj.

 

Film je očekivano šarmantan, što liči na Lartigaua. Ali, i sa dozom gorčine, koja liči na Bidegaina i ima dvostruku funkciju da taman toliko produbi koliko i zasmeta drami.

Edited by Ajant23
Link to comment

simpatičan porodični film. roditelji imaju dosta smešnih minijatura :lol:

 

pogledao sam sinoć Ex Machina, dobar film al bez nekog jakog utiska na kraju. fino teče, ok casting, atmosfera i priča uopšte ali predvidljiva i nekako do kraja izlapi. voleo bih da je bilo malo više zavrzlama između tri glavna lika, da je više bila partija šaha a ne tenisa :)

Link to comment

roditelji imaju dosta smešnih minijatura :lol:

 

Pa, baš i nemaju. Naprotiv, sve je to dosta skrajnuto i nije dovoljno iskorišteno. Naravno, mislim na komediju, reč "minijatura" mi je dosadna subverzija polupolitičkog diskursa. Ima ona smisla, ali ne u tom tvom kontekstu koji forsiraš kroz koncept poklonika EUpolitičkog filma...

Link to comment

Pa, ovako: Kevinu MacDonaldu su kroz karijeru direktori fotografije bili, redom: Franz Lustig, Anthony Dod Mantle i, još jednom, Anthony Dod Mantle, Rodrigo Prieto i sada mladi Christopher Ross. (Navedeni su mu svi filmovi.)

 

Scenariji mu se kreću od hipsterskog sivila do hipsterskog odmora, a režija mu živi od sjajnih glumaca i direktora fotografije kakve, meni se čini, može samo sanjati većina reditelja.

 

Ne mogu češće da gledam hipstere sa F4, koji žive na grbačama sjajnih direktora fotografije i mnogih drugih saradnika vrhunskog kvaliteta samo da bih se dosađivao bledim filmovima bledih rediteljima...

 

Nastavljamo priču o ko zna čemu, mnogo lukavom...

Link to comment

kada smo kod lupanja glave o zid, meni je ovaj film sampion za to. ja sam dosta bulshitova pogledao i gledacu ih i dalje, ali ovaj je poseban. prvo sto mi je sve vreme islo kroz glavu dok je trajao film, jeste da je rasisticki, ne direktno, ali ima tu neku "subliminal message". ali ok, ne mora da znaci da je tako. neka bude da sam samo ja to video. ono sto krasi ovaj film bulsitom jeste poslednjih pet min. filma. tu su amerikanci, odn. holivud, prevazisli sebe sa onim americkim zastavama koje smo imali prilike da vidjamo u slicnim filmovima. mene je uzasno, ali uzasno bio blam.

 

big game [2014]

 

 

edit: @kums, to ce da se gleda! deluje do dzadza! :)

Edited by hoffnung
Link to comment

5769_4290.jpg

 

black sea (2014)

 

kakvo prijatno iznenađenje. ne razumem zašto ovakve filmove ne mogu češće da gledam.

8/10

 

Uh, kako cool plot. I am in.

 

Odgledao mašinu, priključio bih se hvalospovima, ali umereno. Dobar film, ni manje ni više. 

Link to comment

Space Station 76

http://www.imdb.com/title/tt2369317/

 

odlican. von trier sreo kjubrika... ne znam kako da objasnim bolje. meni puno vuce na melancholiu, ima dosta crnog humora, a i pun je klisea koji rade odlicno. totalno iznenadjenje.

 

e da, i super mjuza.

Edited by hooyadahoo
Link to comment

al me prejebaste za ovaj Blek Si...samo tako.

 

Ja skino, ali ne i odgledao... Volim te zajebancije pod vodom, ako je neko njesra, zbori sad ili večno ćuti. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...