Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Sad sam pogledao i pišem ovo kao odgovor tebi, jer si ti prvi na koga sam naleteo da je napisao koju smislenu reč o filmu (išao sam od poslednje strane, unazad).

Uglavnom se sve slažem. Film veoma cenim jer je jedan od retkih u novijoj produkciji koji zaista zadovoljava standarde i onog S i onog F. Odlična je ideja, razrada mestimično odlična, ali falilo je nešto da bude veoma ozbiljan film. Najviše problema vidim u motivaciji lika kog igra Gleeson i generalno tu film malo pada u predvidljivost, fali još jedno dve ubedljive seanse, još neki preokret sa Aliciom Vikander koja je, šta reći - lešnik. :heart:

Još mi je smetalo što me je film na neki način stalno podsećao na Under the Skin, pa mi u tom kontekstu izgledao uvek za dlaku banalniji nego što bi trebalo. Kraj je predvidljiv, ali jbg., sigurno nije bilo lako napraviti ovako nešto.

+1 za Kyoko.

 

E da, dobar je i Oscar Isaac, možda i najbolja njegova uloga koju sam gledao.

 

Ha, bas sinoc odgledao film. Malo mi je slaba gluma matorog programera genija al oprostio bih to. Ono sto ne mogu da oprostim je gadjanje nekim tandarabroc AI analizama cisto zarad pricanja (da ne spominjem da je AI search engine  :isuse:  ) plus potpuno ocekivan banalan i tupav kraj (ako si vec imao takav kraj u vidu onda je trebala sama prica da bude jaca i da on dodje kao veliko finale). Rezija solidno uradjena, scenografija sasvim ok, film ima taj smek alternativne produkcije. Fino da se pogleda uz vino i neku istripovanu ribu.

 

E da, i sve se slazem za japansku cku :fantom:

Link to comment

et Toni i keitel

 

Nije mi dobro razrađeno njegovo zaljubljivanje. Nekako mi je prebrzo i neuverljivo, ne zbog njega ili Alicie, nego fali tu malo priče prosto, nekako me nije ubedilo da bi se neko tek tako zaljubio, s obzirom da zna da je u pitanju robot. Možda sam to samo ja.

 

A čudno mi je i to za identifikaciju i navijanje u filmu. Gledao sam film sa još dva drugara koji su doslovno od početka navijali za Ejvu, a naučnik im je bio negativac, dok je meni sve bilo obrnuto. Sad vidim i na forumu da ima različitih uglova.

Na kraju filma, kad je Alicia izašla u šumu, nekome je palo na pamet - zamisli sad da se odjednom pojavi medved i rastrgne je. To mi se čini da bi bio bolji kraj. Čitav trip sa Ejvom i njenom čežnjom za raskrsnicama mi se čini nekako manipulativnim.

 

Enivej, ok je film, što se mene tiče.

Link to comment

"pianist" polanskog se dugo kiselio na mom disku. ocenjen je izvanredno, na tri sajta, 5 ocena sa prosekom 8.58, sa hvalospevima u prikazima na "allmovie" bili su razlog da ga konačno pogledam.

 

da ne dužim, ogromno razočaranje i raskorak u mom viđenju filma u odnosu na ocene. predug, sa praznim hodom, dobro poznatim dešavanjima,predvidiv, nikakva specijalna priča, gluma i režija.

 

moguće je da debelo grešim ali, ovo je moj sud. nekakva jedva 6/10

Link to comment

Chappie pokidao! 

 

Kako dobar spoj gengsta redneci iz Joburga i roboti skoro kao muzika Antworda (mami i papi) i Hans ZImer. Mnogo dobro. Prica sama ne toliko, Sigurni Viver apsolutno nepotreban lik, mogli su da stave i nekog fejsls nejmls ciku i ustede neku kintu, Dzekmen ono, neubedljiv ali ima pocetnicki mullet pa mu oprosteno. 

Link to comment

"pianist" polanskog se dugo kiselio na mom disku. ocenjen je izvanredno, na tri sajta, 5 ocena sa prosekom 8.58, sa hvalospevima u prikazima na "allmovie" bili su razlog da ga konačno pogledam.

 

da ne dužim, ogromno razočaranje i raskorak u mom viđenju filma u odnosu na ocene. predug, sa praznim hodom, dobro poznatim dešavanjima,predvidiv, nikakva specijalna priča, gluma i režija.

 

moguće je da debelo grešim ali, ovo je moj sud. nekakva jedva 6/10

 

+1

Prva polovina filma koja prikazuje Spilmanovu porodicu i situaciju u getu je veoma dobra.

Druga polovina filma u kojoj se Spilman krije od nacista je prilično dosadna.

Link to comment

 

 

 

Ja slucajno naleteo veceras.. kako ovo jebe, sunce ti :Hail:

ali Tor na 15.03 - pokazuje bicepse i čekičem kači rogove na kacigi...teška pizdarija :ziga:

Link to comment

dobar je kunfjuri, ima tuce, ima osamdesete, ima dobre cke, ima dinosaurusi, da ima zombije bio bi bas remekdelo.

al mislim da sam odavno gledao trejler, cudi me da ga sad svi kace po fezbucima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...