Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

noćaske san nije na oči teo zbog muka ovozemaljskih pa sam pogledao:

 

filth - odličan film, baš kvalitetan raspad, preporuka

starship rising - ocena na imdb-u je valjda bila 2,7 ili tako nešto, film je realno ispod toga, realno ne mogu da se setim ima li ijedan kvalitetan detalj

ex machina - svideo mi se film, poprilično, pisano je već ovde o njemu

jupiter ascending - a bem li ga, ima tehnika ima čizme pa leti, ima sve, nadosađivao sam se, jedino što malo igra ned stark pa ajd nekako

 

onda je zvonilo da idem na pos'o pa sam prestao da gledam

Link to comment

noćaske san nije na oči teo zbog muka ovozemaljskih pa sam pogledao:

 

filth - odličan film, baš kvalitetan raspad, preporuka

starship rising - ocena na imdb-u je valjda bila 2,7 ili tako nešto, film je realno ispod toga, realno ne mogu da se setim ima li ijedan kvalitetan detalj

ex machina - svideo mi se film, poprilično, pisano je već ovde o njemu

jupiter ascending - a bem li ga, ima tehnika ima čizme pa leti, ima sve, nadosađivao sam se, jedino što malo igra ned stark pa ajd nekako

 

onda je zvonilo da idem na pos'o pa sam prestao da gledam

filth i ex machina odlicni. najsmesnije kod jupiter ascending je vanzemaljska unija jelte a glavni baja Chaning (kog ne mogu ocima da vidim) vozi rolere po svemiru. rolere. po svemiru. 

 

 

UMEMO DA PUTUJEMO BRZINOM SVETLOSTI EVO TI BAJO ROLERI I KRILA VOZI ROLERE PO SVEMIRU MALO STA FALI. 

 

 

mozak na odmoru otkad se Vahovski Lara transdzenderovala.

Link to comment

a glavni baja Chaning (kog ne mogu ocima da vidim) vozi rolere po svemiru. rolere. po svemiru. 

 

UMEMO DA PUTUJEMO BRZINOM SVETLOSTI EVO TI BAJO ROLERI I KRILA VOZI ROLERE PO SVEMIRU MALO STA FALI. 

 

:0.6:

 

meni ovo najbolja recenzija bilo čega ikada  :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

Battle_of_Sevastopol_2015.jpg

 

rusi imaju definitivno para za bacanje, posle staljingrada pre neku godinu, koji je još i gledljiv, ovo smeće je apsolutno negledljivo

:isuse:

Link to comment

Battle_of_Sevastopol_2015.jpg

 

rusi imaju definitivno para za bacanje, posle staljingrada pre neku godinu, koji je još i gledljiv, ovo smeće je apsolutno negledljivo

:isuse:

a ti vremena, cim gledas ruske filmove :fantom:

Link to comment

Ex Machina

 

hm, ovako bi, kapiram, dejvid memet napisao blejd ranera, kad bi hteo da ga fura u teatru.

 

i ne cudi da je dobro napisan, buduci da je reziser i scenarista radio skripte za 28 dana kasnije, plaju, sansajn, never let me go.

ovo mu je rediteljski prvenac, i po mom skromnom misljenju, sasvim solidno je odradio poso.

 

vrlo zanimljivo koncipiran, vecita tema predstavljena na prilicno jedinstven nacin, sasvim solidna izvedba, par rupica u plotu (nije da ih nisam trazio).

glavna glumica unapredjena verzija natalije portman, bilo mi je lepo gledati je u svakom smislu.

 

davam mu 7ipo od 10, bez problema.

 

da, ima i azijatkinja, najbolja riba ikad.

 

 

Sad sam pogledao i pišem ovo kao odgovor tebi, jer si ti prvi na koga sam naleteo da je napisao koju smislenu reč o filmu (išao sam od poslednje strane, unazad).

Uglavnom se sve slažem. Film veoma cenim jer je jedan od retkih u novijoj produkciji koji zaista zadovoljava standarde i onog S i onog F. Odlična je ideja, razrada mestimično odlična, ali falilo je nešto da bude veoma ozbiljan film. Najviše problema vidim u motivaciji lika kog igra Gleeson i generalno tu film malo pada u predvidljivost, fali još jedno dve ubedljive seanse, još neki preokret sa Aliciom Vikander koja je, šta reći - lešnik. :heart:

Još mi je smetalo što me je film na neki način stalno podsećao na Under the Skin, pa mi u tom kontekstu izgledao uvek za dlaku banalniji nego što bi trebalo. Kraj je predvidljiv, ali jbg., sigurno nije bilo lako napraviti ovako nešto.

+1 za Kyoko.

 

E da, dobar je i Oscar Isaac, možda i najbolja njegova uloga koju sam gledao.

Link to comment

Nisam skapirao na šta misliš u vezi sa motivacijom Glisonovog lika, da je previše straight forward?

 

Inače, da ne ponavljam već sve što je napisano, pridružujem se pohvalama.

 

Moja neka zamjerka bi bila baš ta finalna scena koja je nekako neuvjerljiva i u kojoj je Kejleb pasivan bez razloga. Zanimljiva mi je uloga Azijatkinje koja izgleda kao da je isprogramirana da bude servilno zadovoljstvo, ali se na kraju pokazuje da i ona ima AI. Ovde je Nejtan žestoko omanuo - s obzirom da je Avu držao u kavezu, ne može se reći da nije bio svjestan opasnosti koja dolazi s onim što je radio.

 

 

 

Link to comment

kobaja - nemam ja problem sa njegovom motivacijom. mali prvo nastupa kao karijerista, bil gejc vonabi, potom kao neko ko je, budici da je odrastao bez igde ikoga, zeljan paznje, i na kraju kao neko ko je zaljubljen do usiju. bitan mi je onaj momenat gde sam sumnja u svoju ljudskost, posto pokazuje kako je emotivno nestabilan, i nikako rendomli izabran.

kajtel - 

 

naravno da je i superazijatkinja imala AI, kao verovatno i nekoliko generacija robotkinja iza nje, vidimo da pokusavaju da pobegnu, znaci svesne su sebe, nema sumnje.

nejtan je svojevrsni cudak, usamljenik, koji se naprosto igra, sa robotima i sa ljudima, nesto poput jos ludjeg sebastiana iz blejd ranera. samo sa jos mnogo vecim kompleksom boga, sto mi potpuno objasnjava ociglednu nesvest o potencijalnoj opasnosti i posledicama.

daleko je on od bilo kakvog pozitivnog lika

 

 

elem, vidim da sam mu dao 7,5. nekako je fino sazreo, mislim da bih mu sad dao celu zvezdicu vise.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...