Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

recju, sve - cak i ladykillers koji je realno najslabiji je vise nego püristojna zabava.

 

True Grit je najslabiji, ubedljivo.

Link to comment

Onda budi slobodan i preporuci nesto sto nije Big Lebovski, Barton Fink, No country..., Burn after reading, O brother where are you, Miller's crossing (i taj sam tek skoro odgledao).

 

Kreni obavezno od prvenca - Blood Simple..

 

 

-1

odlican je true grit, slabiji su i ladykillers i seriozni covek.

 
+1
Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

 

Kreni obavezno od prvenca - Blood Simple..

 

 
 
+1

 

Upravo se mučim da pronađem živi torenat (a da je 720 ili 1080p)

Link to comment

Onda budi slobodan i preporuci nesto sto nije Big Lebovski, Barton Fink, No country..., Burn after reading, O brother where are you, Miller's crossing (i taj sam tek skoro odgledao).

 

Otprilike, to im i jesu najbolji filmovi (uz pomenuti Fargo, naravno).

Uz ove bih dodao Raising Arizona, Hadsucker Proxy i Blood Simple.

Man Who Wasn't There me je smorio, a sa ovim rimejcima se i nisu nešto proslavili. Ladykillers je baš loš u odnosu na original.

Poslednja dva još nisam pogledao.

Iskreno, meni je i Barton Fink bio prilično dosadan.

Link to comment

Inside Llewyn Davis nisi gledao?

Nisam. :unsure:

 

The Man Who Wasn't There (2001)

 

To mi zvuci poznato, ali moram izguglati. Sta to bi?

 

recju, sve - cak i ladykillers koji je realno najslabiji je vise nego püristojna zabava.

 

Nista onda™, znaci™, sve.

 

edit: Hvala svima i ne preterujte, ipak smo na temi Poslednji film a ne zivot i delo brace Koen. Ovih dana se svasta desava diljem foruma <_<

Edited by John Coltrane
Link to comment

La chambre bleue (2014)

 

Odličan film. Scenario su radili tumači dve glavne uloge. Traje svega sedamdeset i par minuta ova izuzetna sudska drama, koja se u kvalitetnom ritmu razvija u dubinu kroz sudski postupak, kroz fokalizovane odsečke sećanja, kroz glumačke potrage za otkrivanjem lika.

 

Istina o misteriji ubistva ostaje uzaludno izgubljena u onoj zamenici "neko" na periferiji obrnute perspektive iskrenih osećanja, neodređenoj i čestoj kao i u čudno i nužno nedorađenim opisima Dostojevskog.

 

Odlican. Neizvesnost drzi do samog kraja i na kraju ostaje misterija i pitanje.

Na momente me slika podsetila na Hanekeov Hidden, sitni detalji koji nisu uocljivi u 99% filmova (kese, mrvice ili fleke, dlake koje nisu hirurski precizne u frizuri, rane, vise realizma na ekranu)

 

Posle toga pogledao sam jos 1 koji sam video ovde, ali ne secam se ko ga je preporucio.

 

42375-b-nine-queens.jpg

 

Uvek se covek nasmeje kad vidi prevarene prevarante :D .

Obzirom da sam skoro gledao Relatos salvajes, sa Ricardo Darinom koji i ovde glumi, moram definitivno malo ronjati po ARG kinematografiji zadnje decenije.

Link to comment

dva izvanredna filma u vreme padanja dosadne kiše. prvi, o kome je darling pisala

pride

 

bice na festivalu britanskog filma. najavili ga na b92 ko svojevrsni pandan paradi. mozes misliti. nije, aktivisticki film snimljen po istinitim dogadjajima. prica o podrsci koju su rudarima dali pederi i lezbe. topao film kakv sam britanski moze biti, tipa bili eliot, ful monti, smejala sam se, i plakala, naravno, i kad se film zavrsio, bila sam u fazonu idem sad na gej paradu s rudarima iz bora i ostalom radnickom klasom, opro me duh internacionale. al posto sam u srbiji, a bilo je i gluvo doba noci, svrljala sam netom u potrazi za stvarnim akterima price. 

glumac koji glumi marka estona fenomenalan. bilo mi zao sto to nije stvarno on. 

je topao i ozbiljan i jedino nisam uspeo da nađem ni "k" od komedije koju pominju sajtovi o o vom filmu. ništa mi nije bilo smešno, naprotiv, gorko ozbiljno baš kao i "ful monti".

 

drugi, koji je jednako gorak i topao kao prethodni je "the help". ( o crnkinjama koje su decenijama vaspitavale belu decu.

 

oba su veliki mali filmovi. pogledajte ih

Edited by djordje geprat
Link to comment

Odlican. Neizvesnost drzi do samog kraja i na kraju ostaje misterija i pitanje.

Na momente me slika podsetila na Hanekeov Hidden, sitni detalji koji nisu uocljivi u 99% filmova (kese, mrvice ili fleke, dlake koje nisu hirurski precizne u frizuri, rane, vise realizma na ekranu)

 

Posle toga pogledao sam jos 1 koji sam video ovde, ali ne secam se ko ga je preporucio.

 

42375-b-nine-queens.jpg

 

Uvek se covek nasmeje kad vidi prevarene prevarante :D .

Obzirom da sam skoro gledao Relatos salvajes, sa Ricardo Darinom koji i ovde glumi, moram definitivno malo ronjati po ARG kinematografiji zadnje decenije.

ronjaj. moje preporuke su: "aura", "karančo" i "tajna njihovih očiju", "kinez" sve sa darinom

uživaj

Edited by djordje geprat
Link to comment

recju, sve - cak i ladykillers koji je realno najslabiji je vise nego püristojna zabava.

 

 

 

true grit i ladykillers su mi onako bljaks, a ostalo odlično.

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...