Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

TELO, poljske rediteljke malgozate sumovske - odlican film /kojem su pripisali crnohumorni zanr, a ja bih ga pre kvalifikovala kao psihodramu, al' ajde/ o nacinu na koji se borimo sa bolom izazvanim gubitkom najbliskijih, prihvatanju - sebe, tuge, tela, o odnosu cerke i oca....svi dobri, i sve dobro; gluma, rezija... odlican!

 

VIKTORIJA, bugarske rediteljke maje vitkove - uzasan, predugacak i dosadan film o krahu komunizma u bugarskoj predstavljen bizarnom metaforom o devojcici rodjenoj bez pupcane vrpce. nastojanje preambiciozne rediteljke da istorijske momente iskombinuje sa psiholoskom dramom o odnosu izmedju majki i cerki, bez truncice humora i duha; koriscenje krajnje izraubovanih i ''na prvu loptu'' metafora poput mleka, dojki, pupcane vrpce, sa obiljem vrlo lose rastumacenim i predstavljenim razvojnim i emotivnim psiholoskim problemima, zavrsilo se mojim izlaskom iz sale pre zavrsetka filma /a ne secam se kada mi se to desilo, i bila sam ljuta na sebe sto nisam izasla ranije/. losa i iritantna gluma glavne glumice i neubedljiva gluma ostalih jos vise su doprineli da krajnji ishod nije ni prineti filmovima koji su verovatno bili uzor pretencioznoj mladoj rediteljki /12.08 istocno od bukuresta, 4 meseca 3 nedelje 2 dana, good bye lenin.../ sve u svemu, mislim da filmovi o padu komunizma, ukoliko nisu duhoviti ili barem autoirocnicni, nama koji smo to negde slicno prosli i ziveli u tome, tesko da mogu da valjaju. ovaj film definitivno ne valja!

Link to comment

skandinavsko preseravanje. dozlaboga dosadna razrada potencijalno dobre ideje. u stvari nisam ni siguran koliko je ideja originalna, više put kojim su došli do iste, što me jedino održalo budnim da film odgledam do kraja uz lagano premotavanje. velike rupe u priči, ladno je sve moglo da stane u 30ak min umesto dvosatnog razlačenja.

nema ništa za šta bi se uhvatio, ni tekst, ni gluma, ni montaža, ni kamera. epizode potencijalno zanimljive, ali i one nerazrađene kao ostatak filma.

jbg. možda je i zbog mog preteranog očekivanja lestvica postavljena previsoko.

 

Bila mi je čudna reakcija fejspalmom, pošto je u pitanju prilično jednostavan film svima razumljive priče, koja bi se teško mogla okarakterisati kao nekakav "autorski film", međutim sad vidim da si se smorio, pa nemam šta tu ni da oduzmem ni dodam.

Inače, magija je u oku posmatrača.

 

 

 

 

 

duel je beše po dostojevskom?

 

Spilbergov Duel

Link to comment

Spilbergov Duel

pomešao ga sa

 

 

 

:)

lepota je u oku posmatrača, a magija više zavisi od spretnosti mađioničara

Link to comment

Mađioničar ne pravi stvarno magiju, to je trik. :)

 

Inače ovaj Ayoadeov Double mi je jedno od najvećih razorčarenja prošle godine, odnosno pretprošle.

Link to comment

kobni daj neki tip za večeras, volim ratne, trilere
samo da je dobar u prvih 15ak min, da progutam mamac. posle nije bitno.

 

edit

našao

Bitva za Sevastopol

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

fargo-poster.jpg

 

Prosto me sramota da ovo ranije nisam pogledao :unsure:

Koenovski i crno i duhovito. Ljudska pohlepa koja expresno ubija.

 

edit: jebalo me postavljanje slika

Edited by John Coltrane
Link to comment

fargo-poster.jpg

 

Prosto me sramota da ovo ranije nisam pogledao :unsure:

Koenovski i crno i duhovito. Ljudska pohlepa koja expresno ubija.

 

edit: jebalo me postavljanje slika

njihovo apsolutno sve mora da se pogleda. nesto je jako dobro, a nesto pak fenomenalno.

 

elem, cekam jos helu da mi kaze jel mu bolji ludi maksa od drajva na koji se toliko lozi :fantom:

Edited by ToniAdams
Link to comment

Onda budi slobodan i preporuci nesto sto nije Big Lebovski, Barton Fink, No country..., Burn after reading, O brother where are you, Miller's crossing (i taj sam tek skoro odgledao).

Link to comment

Onda budi slobodan i preporuci nesto sto nije Big Lebovski, Barton Fink, No country..., Burn after reading, O brother where are you, Miller's crossing (i taj sam tek skoro odgledao).

 

The Man Who Wasn't There (2001)

Link to comment

jel mu bolji ludi maksa od drajva na koji se toliko lozi

 

pa drajv je prikazivan u doba dok nije postojala skala od 1 do mad max fury road :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...