Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Bah, meni se čini da je CoM ok film, ali ništa više od toga. Pitanja kojim se bavi jesu relevantna, ali su Cuaronovi odgovori na ta pitanja dosta osrednji. Kakva je ona poslednja scena na kraju, takav je i film. Ok, ali nekako suviše očigledan. Kamera i fotografija su odlični, ali još bolji su u Gravitiju koji je bez obzira na to limunada.

Nema dobrih SF-ova, inače se ne bi pričalo toliko o tom filmu.

Link to comment

dva poljska filma:

 

jedan prilično dobar

 

Ida (2013)

http://www.imdb.com/title/tt2718492/?ref_=fn_al_tt_1

 

nije mi ni smetalo što je malko sporiji i svidelo mi se što je urađen u crno-beloj tehnici, apsolutno na taj način dočarava atmosferu tog vremena.

 

 

 

Drugi film, za koji sam bio skoro siguran da će takođe biti vrlo dobar ali se na kraju ispostavilo da je više gnjavatorski nego solidan:

 

 

Jack Strong (2014)

http://www.imdb.com/title/tt2785288/?ref_=nm_flmg_act_11

 

moglo je ovo mnogo, mnogo bolje..šteta

Link to comment

children of men sam odgledao na brzinu, bio sam nestrpljiv pa sam odgledao bioskopski brljavi snimak cim je izasao. pogledacu ga ponovo u hd-u...videcemo.

 

 

s druge strane, gledajuci night of the hunter totalno sam ispizdeo..film kao delo sigurno ima kvaliteta, ali prezirem takve likove kakvog je glumio robert mitchum do te mere da sam hteo da razbijem kompjuter...probudio je u meni toliki bes kakav odavno nisam osecao. nisam mogao da ga odgledam dalje od 30.minuta, totalno sam ispizdeo..

 

:lolol:

 

Ma, daj!

 

Inače, film je odličan.

Link to comment

Racija 2: Berandal

 

Nisam sklon proglašavati bilo koji vid umjetnosti najboljim ikad, ali ovaj je film najbolji ikad!!! Dobro, nije baš najbolji film ikad (Kratki film o ljubavi, Z, Kes, Priznanje, Ja sam Kuba ili Ubojstvo Jessea James od kukavice Roberta Forda?), ali je najbolji akcijski film ikad!!! Dobro, nije baš ni najbolji akcijski film ikad (Sedam samuraja, Apokalipto). Šta je onda? Dobar film. Sa najbolje koreografiranim tučnjavama ikad viđenim na velikom ekranu. Najboljim! (Od ovih koje sam gledao. Nisam gledao sve pa ne mogu sa sigurnošću tvrditi.) Racija 2: Berandal spretan je spoj Paklenih poslova i Policijske priče. Zbilja spretan. K tome, posjeduje nekoliko bizarno dobrih akcijskih sekvenci koje izazivaju upitnik iznad glave pa odeš na svemrežje i tražiš kako su snimili tu potjeru autocestom i onda shvatiš da su ju snimili luđe nego što si ikad mogao zamisliti i da je način snimanja te potjere film sam za sebe. Zapravo, spomenuta je koreografija tučnjava umjetnost sama za sebe. Sad bih mogao reći kako storiji manjka originalnosti, kao i da je mjestimično razlomljena narativna struktura znala zasmetati, ali iako se redatelj Evans trudio stvoriti i film pored ovih suludih akcijskih ekstravaganci, ovo je prije svega sljedeće - Evans je fino isukao svoj kurac, položio ga na stol i upitao kontemporarne redatelje akcijskih filmova: "Čiji je najveći?". Trenutno? Njegov. 

 

(5)

Link to comment

pa, prijatelju, hvala ti na detaljnom prikazu filma. na osnovu napisanog, izvesno je najbolji film ikad ja nikada neću poželeti da gledam. izvesno je da je ovaj moj manji od evansovog ali je ipak pun i autocestnog jurcanja i koreografiranih tučnjava.

 

inače sinoć sam imao (ne)zadovoljstvo da pogledam bonus film mog dobavljača. znao je da volim pola njumena i da sam nekada gledao hokej pa mi je snimio "slap shot" (kakav bi mogao da bude prevod na srpski? pretpostavljam da je to vrsta udarca i neprevodiv) koji je jedno sranje. radi se o hokej timu u raspadu finansijskom i rezultatskom gde njumen izigrava hokejaša i trenera a preokret nailazi dolaskom tri četvorooka klinca kojima u tučnjavama đozluci nikada ne spadaju. bljutavo i začuđujuće da sva tri sajta koje prati ovo ocenjuju sa prosekom 7.3. režiser je čuveni hil.

Edited by djordje geprat
Link to comment

pa, prijatelju, hvala ti na detaljnom prikazu filma. na osnovu napisanog, izvesno je najbolji film ikad ja nikada neću poželeti da gledam. izvesno je da je ovaj moj manji od evansovog ali je ipak pun i autocestnog jurcanja i koreografiranih tučnjava.

 

inače sinoć sam imao (ne)zadovoljstvo da pogledam bonus film mog dobavljača. znao je da volim pola njumena i da sam nekada gledao hokej pa mi je snimio "slap shot" (kakav bi mogao da bude prevod na srpski? pretpostavljam da je to vrsta udarca i neprevodiv) koji je jedno sranje. radi se o hokej timu u raspadu finansijskom i rezultatskom gde njumen izigrava hokejaša i trenera a preokret nailazi dolaskom tri četvorooka klinca kojima u tučnjavama đozluci nikada ne spadaju. bljutavo i začuđujuće da sva tri sajta koje prati ovo ocenjuju sa prosekom 7.3. režiser je čuveni hil.

koliki kurac ima taj redatelj?

Link to comment

mislim da džordž roj hil mora da ima poveći s obzirom na IMDB ocenu za ovo (7.4) i na ostale svoje radove. dobra mu je koreografija bodičeka, saplitanja, tučnjava na ledu........ problem je (za mene) što je to koreografija, prenaglašena do bljutavosti.

Link to comment

mislim da džordž roj hil mora da ima poveći s obzirom na IMDB ocenu za ovo (7.4) i na ostale svoje radove.

moram priznati da nisam znao da je radio "Butch Cassidy and the Sundance Kid" i "The Sting". nedavno sam pogledao oba filma i nisu mi jasne ocjene na film stranicama. naravno to je to je bilo prije spoznanja da mjere penise.

 

 

 

zelim pogledati The Expendables 3, posto sam pogledao prva dva dijela i bilo bi sasvim glupo da sada stanem kada se price zakomplikovala. poslastica je jos sto u ovom delu igraju banderas, snajps, ford i mel gipson. ostala ekipa velikana je vec prisutna!

Link to comment

i meni neki put nisu jasne ocene. recimo, sinoć sam gledao "die innere sicherheit" (prevod naslova, molim!), vrlo dobar film o bračnom paru terorista iz bader-majnhof ere koji, skrivajući se od policija, luta 15 godina sa ćerkom tinedžerkom. fokus je na maloj. ocena na IMDB je 7.1 smešno u odnosu na ono ranije a bljutavo.

 

http://www.imdb.com/title/tt0248103/?ref_=fn_tt_tt_15

Link to comment

Imdb je odavno neupotrebljiv, tamo negde recimo negde od dark knighta. Bas se preterano hajpuju svi novi blokbasteri, ocene u prvim nedeljama su komedija. A i sam koncept je problematican - ljudi koji gledaju recimo samo blokbastere verovatno nece biti toliko kriticki nastrojeni kao oni koji gledaju (i) "umetnicke" filmove. U prevodu - neko ce recimo novim transformersima da da 6 jer su mu losi, a ti tvoj malom nemackom filmu 7 jer ti je vrlo dobar.

 

Rt je u neku ruku pouzdaniji, ali i on ima problema u samom konceptu. Gleda se samo da li je recenzija + ili -, pa su tu u prednosti filmovi koji su sve odradili kako treba i ne rizikuju mnogo. Pa tako npr lego movie zavrsi kao miljenik kritike sa preko 90% svezine...

 

Ja u poslednje vreme koristim dosta jinni, kad god imam na umu sta bih otprilike gledao. Predikcije im i nisu nesto, ali kad se covek uhoda search je odlican. Moze da se kombinuje milion parametera, kako god vam padne na pamet.

Link to comment

maločas sam, sve iščekujući "porodicu u svetskoj revoluciji" a što kasni zbog jebenog fudbala odgledao zakintosov predlog iz finske. "8-pallo" što je u filmu bila "ubitačna bilijar kugla sa upisanom osmicom na sebi". sjajna drama o povratnici koja se bori da se ne vrati na staro. velika preporuka.

Link to comment

mv5bmtc4mjaymduwnl5bml5b.jpg

 

Dzodina freneticnost i Valcova smirenost kao kontrapunkt duz celog filma. Ko kaze da je za dobar film potrebna scenografija veca od dnevne sobe (ili pozorisne bine u Veneri u krznu)? Sjajna slika modernog drustva, izopacenosti i blaziranosti koja se posle 2 burbona ogoli do koske.

Kejt Vinslet sam uvek prezirao zbog Titanik hajpa, ali posle Citaca i ovog filma polako menjam misljenje.

Link to comment

film nije sranje, film je prlično dobra adaptacija pozorišnog komada od scenaristkinje jasmine reze.

 

Nemojte da mi vređate pozorišne komade :(

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...