Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Dakle, naguraj u skript i kancer i smrt roditelja i razjeban brak i incest i disfunkcionalnost porodice odvrnutu do daske, natrpaj ansambl kast, pa onda sve to postavi u sam po sebi depresivni krajolik, koji je još i dodatno opterećen indijanskim nasledjem jer eto nema već dovoljno elemenata drame.

 

Jedva sam čekala da se završi.

 

Ti s' koliko se ja sećam pizdela na izraz pretenciozno, ali koristiš preglumljeno u filmu gde su manje više sve role kvalitetne uz par baš vrhunskih, imho. 

Što se tiče ostatka, glupo je da ti priča smeta, to je film i verovatno postoji ili je postojala negde nekad takva porodica ali sve i da nije problem je što film kao takav ne odgovara tvojoj ličnosti i tvom senzibilitetu tj ne prija ti toliko negativnosti na tako malom prostoru. Što je ok i tvoje pravo™, ali ima veze sa tobom barem i koliko sa filmom. 

Link to comment

jutros sam čuo da je "obeležen" dan ultimatuma srbiji. reših da ovih par dana posvetim WWI pa sam pre podne potrošio na

http://www.imdb.com/title/tt0058263/?ref_=fn_tt_tt_1

džozefa louzija sa meni omiljenim kortnijem i bogardom. Može i bez titla, film mi je poznat od pre skoro 50 leta. jedan od najboljih vezanih za ratovanja, ikad napravljen.

 

sad, do ponedeljka, obnoviću mučenog džonija koji je krenuo u rat, australijskog dugoprugaša koji je završio na galipolju, priču o veridbi koja je predugo trajala i, na kraju majlstounov film u kome na kraju mladića pogađa metak iz snajpera u momentu dok bere cvet. sve sam ih ranije gledao, svi su sjajni.sada su i vezani za tužni jubilej.

Edited by djordje geprat
Link to comment

jutros sam čuo da je "obeležen" dan ultimatuma srbiji. reših da ovih par dana posvetim WWI pa sam pre podne potrošio na

http://www.imdb.com/title/tt0058263/?ref_=fn_tt_tt_1

džozefa louzija sa meni omiljenim kortnijem i bogardom. Može i bez titla, film mi je poznat od pre skoro 50 leta. jedan od najboljih vezanih za ratovanja, ikad napravljen.

 

sad, do ponedeljka, obnoviću mučenog džonija koji je krenuo u rat, australijskog dugoprugaša koji je završio na galipolju, priču o veridbi koja je predugo trajala i, na kraju majlstounov film u kome na kraju mladića pogađa metak iz snajpera u momentu dok bere cvet. sve sam ih ranije gledao, svi su sjajni.sada su i vezani za tužni jubilej.

 

Ako već nije utefteren, Joyeux Noel je sasvim dobar na temu WWI

Link to comment

sergegainsbourgvieheroiq.jpg

 

Obzirom da volim njegov opus mozda sam malo vise pristrasan da je film odlican. Ipak traje malo preko 2 sata, a imam utisak da je zadnjih par godina njegovog zivota nekako zbrzano, sa druge strane mozda je autor zeleo da stavi akcenat na nesto manje poznato (bas se dugo razvlaci prica iz njegovog detinjstva). Podela uloga kad su njegove zene u pitanju odicna. Trip sa "glasovima u glavi" sjajno odradjen.

Link to comment

Nije loš, ne znam baš za "odličan". U svakom slučaju ga vredi videti. (Barem za nas fanove SG). Ja sam gledao davno (EDIT. pre 3-4 godine), dao mu 7 od 10 na imdb-u.

Edited by Indy
Link to comment

Meni je children of men slicno njesra kao snowpiercer..

iskreno me čudi da ti je children of men bulja, ali vidim da se razlikujemo i kod nekih filmova koji su tebi ok.

najveća, ajde da kažem, razlika mi je bila kada si rekao da ti je night of the hunter loš.

ne sećam se da sam sa nekim, ko je gledao toliko filmova i generalno kapira film, imao tolike razlike u nekim filmovima na kojima je lako moguće postići konsenzus

Edited by Ravanelli
Link to comment

Grand Budapets... Pre svega magična bajkovita atmosfera, scenografija, hotel, fotografija, lep vizuelni ugođaj. Dobra priča i meni barem, najzanimljiviji Fajns do sada. 

 

The Fall, vidim dobro ocenjen, ali nisam uspeo da se sjedinim sa filmom u nekoj velikoj meri, recimo da je mala i njena nadrealno realna spontana gluma highlight celog filma, ako izuzmemo vizuelni aspekat i sve monumentalne građevine sveta gde je sniman, a sniman je 4 godine po celom svetu...

Link to comment

iskreno me čudi da ti je children of men bulja, ali vidim da se razlikujemo i kod nekih filmova koji su tebi ok.

najveća, ajde da kažem, razlika mi je bila kada si rekao da ti je night of the hunter loš.

ne sećam se da sam sa nekim, ko je gledao toliko filmova i generalno kapira film, imao tolike razlike u nekim filmovima na kojima je lako moguće postići konsenzus

 

children of men sam odgledao na brzinu, bio sam nestrpljiv pa sam odgledao bioskopski brljavi snimak cim je izasao. pogledacu ga ponovo u hd-u...videcemo.

 

 

s druge strane, gledajuci night of the hunter totalno sam ispizdeo..film kao delo sigurno ima kvaliteta, ali prezirem takve likove kakvog je glumio robert mitchum do te mere da sam hteo da razbijem kompjuter...probudio je u meni toliki bes kakav odavno nisam osecao. nisam mogao da ga odgledam dalje od 30.minuta, totalno sam ispizdeo..

Link to comment

children of men sam odgledao na brzinu, bio sam nestrpljiv pa sam odgledao bioskopski brljavi snimak cim je izasao. pogledacu ga ponovo u hd-u...videcemo.

 

 

s druge strane, gledajuci night of the hunter totalno sam ispizdeo..film kao delo sigurno ima kvaliteta, ali prezirem takve likove kakvog je glumio robert mitchum do te mere da sam hteo da razbijem kompjuter...probudio je u meni toliki bes kakav odavno nisam osecao. nisam mogao da ga odgledam dalje od 30.minuta, totalno sam ispizdeo..

Children of Men ima fenomenalnu kameru i filmsku sliku, koja zahteva dobar snimak. A i priča je poučna i interesantna. Ne tako daleka budućnost koja se naslanja na neka relevantna, otvorena pitanja.

 

Odličan film po svim pitanjima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...