Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Ruševine

 

Muškarac bez brade pola je muškarca. Protagonist ovoga djela, a neki kažu i bisera američke nezavisne produkcije, muškarac je točno dvadesetak minuta uvodnih, dok vođen željom za osvetom izgleda poput Emira Kusturice kad pusti bradu: sumanuto, masno i - stječe se dojam - smrdi preko ekrana. Ali! bezbradi, emaskulirani protagonist u drugom i trećem činu filma dosjetka je iz štreberskih udžbenika, i nju redatelj Saulnier vješto koristi; naime, premda je leitmotiv filma osveta, smisao i opravdanost iste, a mogu se vući i narativne paralele sa klasicima bliže nam i daljnje svjetske književnosti, izvjesna je i poželjna staza kojom se kreću novi mladi redatelji, pa su stoga Ruševine prije svega nastavak skorog preispitivanja muškosti. Preciznije, ironiziranje iste. Sranja počinju s falusom u tuđoj stidnici, a završavaju s protagonistom koji, u Kurtzovoj maniri, opet i iznova ponavlja mladom muškarcu da se izdvoji iz prirodnog sustava.

 

(3)

Link to comment
Prime Cut (1972)

Obično ne volim ovakve filmove i verovatno se nikome ne bi dopao da je snimljen u ovom periodu. Ali za sedamdesete deluje i više nego pristojno, sa sjajnom glumom Li Marvina, iako mu je jedna u moru uloga koje su mu namenjivali. (doza uzdržanosti i brutalno zaj'ban lik) Džin Hekman lud na svoj način u ulozi negativca. Akcione scene su smešne ali birane su lepe lokacije a sukob zaraćenih gangstera je i više nego napet i lucidan na neki svoj način. Fotografija je odlična i sjajno leže uz priču. A da, i Sisi Spajsek nije mogla da dobije bolju ulogu za početak njene karijere. Sve u svemu neće se niko pokajati, ako pogleda. 3.5/5

 

7344140_f520.jpg

Link to comment

Gledao sam Tajni Život Voltera Mitija. Moram da priznam da sam bio prijatno iznenađen kada sam video da je Stiler režirao. Priča nije savršena, ima po koja glupost tu i tamo, ali je režija dobra, sa dosta dobre muzike u pozadini koja se dobro uklapa. Pošto se deo radnje dešava na Grenlandu i Islandu (družićemo se on i ja kad tad), prizori su fenomenalni, ne znam da li su autentični. 

 

Sve u svemu solidna razbibriga. 

Link to comment

A mislio si da će bit ruža? :lolol: :P

 

Bez bre tamo, samo mi je jos tvoja "podrska iz komsiluka falila". :D

 

poster-2.jpg

 

Odlican. 

Link to comment

The LEGO Movie, znam da nisam ciljna publika, ali morao da overim zbog ovih 96% na RT... 

 

I sad mi nije jasno na koju foru ima toliku ocenu, film je tesko djubre. Izdrzao pola sata i batalio.

Edited by Calavera
Link to comment

Saving Mr. Banks

 

Potpuno nezasluženo izostavljen film iz nominacija za Oskara, kad već govorimo o toj nagradi i njenim vrednostima. Totalna cmizdračina, čak i za one kojima Merry Poppins u detinjstvu nije ništa značila. Film priča priču o P. L. Travers spisateljici koja je napisala Merry Poppins i njenom protivljenju da Walt Disney snima film po njoj. Otkriva se socijalna dimenzija knjige koja je naravno izostala u Disneyevom filmu. Ona je mogla biti i ovde još više prisutna, ali ipak je ovo i radio Diznijev studio, tako da u tom smislu ne treeba suvše očekivati. Ipak sjajna gluma Toma Henksa i Eme Tompson dovodi film do veoma emotivnih tonova.

 

 

slazem se...i ja pustih suzu.....dobro ...dve :)

Link to comment

The LEGO Movie, znam da nisam ciljna publika, ali morao da overim zbog ovih 96% na RT... 

 

I sad mi nije jasno na koju foru ima toliku ocenu, film je tesko djubre. Izdrzao pola sata i batalio.

 

 

Kako mozes da razumes nesto u potpunosti kada si odgledao/doziveo samo prvih 30 % ?  :huh:

Link to comment

Saving Mr. Banks

 

Potpuno nezasluženo izostavljen film iz nominacija za Oskara, kad već govorimo o toj nagradi i njenim vrednostima. Totalna cmizdračina, čak i za one kojima Merry Poppins u detinjstvu nije ništa značila. Film priča priču o P. L. Travers spisateljici koja je napisala Merry Poppins i njenom protivljenju da Walt Disney snima film po njoj. Otkriva se socijalna dimenzija knjige koja je naravno izostala u Disneyevom filmu. Ona je mogla biti i ovde još više prisutna, ali ipak je ovo i radio Diznijev studio, tako da u tom smislu ne treeba suvše očekivati. Ipak sjajna gluma Toma Henksa i Eme Tompson dovodi film do veoma emotivnih tonova.

 

Hvala na preporuci za ovaj divan film, mnogo mi se svideo. Ema Tompson je predivna, sjajna glumica.

Link to comment

Kako mozes da razumes nesto u potpunosti kada si odgledao/doziveo samo prvih 30 % ?  :huh:

 

Istina, ali tih 30% su bili upadljivo uzasni. Zapravo, film deluje u potpunosti namenjen klincima, to me je bas uhvatilo na prepad.

Link to comment

 

poster-2.jpg

 

Odlican. 

 

+1

 

Lagan, nenametljiv (sto bas i nije Stillerov stil), super fotografija, Sean Penn car u svih tri minuta koliko ga ima, odlican soundtrack... Preporuka.

 

Cenim da bi se pokojnom macoru Lancii (¿) dopao.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...