Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Sinoc u bioskopu odgledao "Holy Motors", jebote kakav film - ništa mi nije jasno šta sam gledao. samo sam ukapirao da je Kajl omatorila..... grota :(
Znači da smo bili zajedno u sali :)Meni sjajan. U zadnjih par nedelja intenzivno razmišljam o toj temi, preuzimanju uloga, napisao priču do pola, kad ono BUMP! iz vedra neba.
the-fisher-king-1991.jpgtipičan giliamodličan film, vilijams i bridžis briljiraju ovde
Divan!!!
Link to comment
Killing them softlyOdlican! Zasluzuje mnogo vise od 6.9 na imdb-u, k'o da je neka komedija sa hju grantom, bozemeprosti. Ljudi vise ne znaju ni film da gledaju, 10-tak izaslo iz bioskopske sale, ocekivali bred pita ko ahila ili sta vec. Ima elemenata fajt klaba, sopranovih, tarantinovih razgovora, sve u svemu jako dobar film. Bonus - scena mozda najbrutalnijeg/najstvarnijeg premlacivanja na filmu.
Link to comment

Holy Motors je i mene odusevio. U njemu je Carax dao omaz i svojim, ali i mnogim kultnim filmovima (Blade Runner, Odiseja, A bout de souffle, Les yeux sans visage...). Prica se jako lepo razvija, prvih petnaestak minuta ti nista nije jasno sta se desava, ali posle sve dodje na svoje mesto... Film kao zivot, za svaku situaciju uzimamo drugu ulogu. Fascinantan mi je bio segment sa onim mapiranjem, u kome glumi izvesna Zlata, ucesnica nemackog talenta :D

Link to comment

Kraj (kada dolazi "kući") je jedan od najboljih završetaka koje sam video, namerno obesmišljavanje i reset kroz potpuno bizarn završni segment, antiklimaks čitave priče jer se tu praktično seče do tada građena identifikacija sa glavnim karakterom kroz menu uloga/maski/ličnosti zbog finalne (iskrene) emocije prema nečem što u stvari nije ličnost (u ljudskom smislu reči).

Link to comment

Hobbit - superzabavan. 3d mu je prilično neiskorišćen. možda bi bolje izgledalo na 48fps da je igde u nas tako moglo da se gleda...Frankenweenie - novo burtonovo recikliranje i mažnjavanje (iliti omaž, kako on to voli da zove). dosadnjikavo.Samsara - kul za isprobavanja novog hd tva. posle na netu pročitam smisao i miran!samo da ponovim da mi je taj holy motors kao pretenciozna pozorišna predstava...

Link to comment

Alex Cross - teeeeško sranje. :isuse: trebalo je da znam kad sam video da onaj Metju Peri igra glavnu ulogu.......i dalje ne mogu da se opasuljim koliko je ovo loš film.....:unsure

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...