Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Moram da priznam, i ako baš volim Koene, da mi je ovaj film ostao zagonetka, tim pre što sam video da im važi za jedan od uspešnijih poslednjih godina. Moraću još jednom da ga pogledam, u nekom trenutku.
meni ga čak pravdali sa yidish mistikom :isuse:
Link to comment
l_1235841_64fddd0f.jpghttp://www.imdb.com/title/tt1235841/skroz quirky i sarmantan film. :)malo podseca na radove wesa andersona (ovo mu dodje kompliment).najbizarnije je to sto sam ja inace prilicno cinican covek (cak i dok gledam filmove), ali ovaj filmic je 'ladno uspeo da me (malo) raspilavi.uspela sam da ogledam (posto bih trenutno gledala bilo sta samo da se ne bavim spremanjem ispita) i the perks of being a wallflower i svidja mi se. :happy: cak mi ni ema votson ne smeta (inace mi smeta i malo me nervira).
nije mi jasno kako te ovaj film podseća na Wes Andersona?inače simpa film.
nije mi jasno kako te ovaj film podseća na Wes Andersona?inače simpa film.MV5BMjAwODUxMjA0M15BMl5BanBnXkFtZTcwNjIyMzY3Mg@@._V1._SY317_.jpgA must see.
ooooodličan. obožavam ga. pogledaću ga za vikend još jednom. Edited by maheem
Link to comment
nije mi jasno kako te ovaj film podseća na Wes Andersona?
ne brini, nije ni meni... :) prvo sam mislila da je zbog (u deficitu boljih izraza) preovladjujuce atmosfere.sada mi se cini da nema toliko veze sa andersonovim filmovima koliko ce se (najverovatnije) prosto svideti onima koji vole filmove w.a. (+ imati u vidu da sam od andersona gledala samo royal tennenbaums, squid and the whale (ovaj obozavam!) i darjeeling limited sam jedno dva - tri puta pocinjala, ali nikada nisam odgledala do kraja). mislim i da je stvar (bar za mene) i u tome sto je meni film bio veseo, pa cak i opstimistican dok sam gledala, da bih tek kasnije shvatila koliko je zapravo tuzan (- bajkovita zavrsnica, da nije istovremeno bila i uvrnuta nikad ne bih svarila onakav kraj).edit: ubio si kvot gore. Edited by Patty Lee
Link to comment
ne brini, nije ni meni... :) prvo sam mislila da je zbog (u deficitu boljih izraza) preovladjujuce atmosfere.sada mi se cini da nema toliko veze sa andersonovim filmovima koliko ce se (najverovatnije) prosto svideti onima koji vole filmove w.a. (+ imati u vidu da sam od andersona gledala samo royal tennenbaums, squid and the whale (ovaj obozavam!) i darjeeling limited sam jedno dva - tri puta pocinjala, ali nikada nisam odgledala do kraja). mislim i da je stvar (bar za mene) i u tome sto je meni film bio veseo, pa cak i opstimistican dok sam gledala, da bih tek kasnije shvatila koliko je zapravo tuzan (- bajkovita zavrsnica, da nije istovremeno bila i uvrnuta nikad ne bih svarila onakav kraj).edit: ubio si kvot gore.
"The Squid and the Whale" nije Andersonov film, Noah Baumbach. Edited by 3opge
Link to comment

au. :isuse:jasno, u pravu si, pojma nemam zasto ga vezujem za andersona, neki haos u glavi, izgleda.u tom slucaju sam od w. a. gledala 1 i po film. uzorak da se smrznes. :cry:

Link to comment
au. :isuse:jasno, u pravu si, pojma nemam zasto ga vezujem za andersona, neki haos u glavi, izgleda.u tom slucaju sam od w. a. gledala 1 i po film. uzorak da se smrznes. :cry:
pogledaj obavezno ranog Andersona, Bottle Rocket and Rushmore.btw oba ova filma zahtevaju bar 2-3 gledanja da bi se u potpunosti videli. Edited by 3opge
Link to comment

thnx.za bottle rocket moram da vidim o cem' se tu radi.ovaj rushmore mislim da sam planski izbegla jer igra onaj dzejson svarcman (ako je to uopste to, mozda sam opet nesto permutovala -_- ).btw za baumbaha mi je i dalje jedina asocijacija - muz od dzulijen mur! :unsure:odoh dok mu nisam oduzela jos neki film.

Link to comment
thnx.za bottle rocket moram da vidim o cem' se tu radi.ovaj rushmore mislim da sam planski izbegla jer igra onaj dzejson svarcman (ako je to uopste to, mozda sam opet nesto permutovala -_- ).btw za baumbaha mi je i dalje jedina asocijacija - muz od dzulijen mur! :unsure:odoh dok mu nisam oduzela jos neki film.
xexexe...pa nije baumbah njen muz :-)) muz joj je bart freundlich, mladjahan i mnogo dobar tip ;-)
Link to comment
Mozda zbog Life Aquatica?
nisam gledala life aquatic, moram sad i taj da ubacim na listu. stavise gledala sam manje w. a. filmova nego sto sam mislila, do pre dve stranice topica. :lol:inace, veceras bas bad luck sa izborom filmova:nick-and-norah-poster.jpghttp://www.imdb.com/title/tt0981227/dosadan i razvucen. kat denings lepa za oko... i to bi bilo to.dosao je i taj dan - dojadio mi je michael cera.obrisala nakon malo vise od pola sata gledanja.101087_liberalarts.jpghttp://www.imdb.com/title/tt1872818/neprijatno iznenadjenje. mislim, ko mi je kriv kad ne citam recenzije pre gledanja.nekako neubedljivo i, pa ne usudjujem se bas da kazem neinteligentno ali... bas plitko.prvo sam bila impresionirana time sto josh radnor sve odradio: scenario, rezija, gluma... posle vidim da on ovde najvise strci i skripi (kao i u himym, uostalom).

jedan od jacih wtf momenata: glavni muski lik, liberal art diplomac (!), je uspeo da dogura do cetvrte decenije zivota a da nikada ne odslusa nista od betovena. i sad se tu nesto odusevljava sestom simfonijom, a ni bahovi brandemburski koncerti mu nisu tako losi.

Link to comment
zahvaljujem za postovanje ovog linka, pronasao sam tu neke ruske filmove koje nisam mogao da nadjem preko torenata :)
najbolji izvor za preporuke i entuzijasticno radjene prevode na nas jezik > blog "Ruski film" http://my.opera.com/russkifilmoaze za sve rusko su rutracker.org (moras biti registrovan ali su skoro ukinuli odrzavanje "dobrog odnosa") i rutor.org :) a na rutrackeru ima i svaceg drugog korisnog i lepog
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...