Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

generalno,

pored tog prekidanja gledanja u bilo kom minutu, takođe ne razumem ni fast forward gledanje. i onda kažeš, "da, gledo sam film, sranje je." nije tačno, nisi ga gledao. možda je i sranje, ali ti ga nisi gedao. par puta sam samo to uradio u životu i ne računam te filmove kao odgledane i ne smem argumentovano da kažem da su sranje.

Link to comment

ja nisam prekidao, ali me je film izuo u onom smislu: "nema spavanja" sa jedne strane, taj uzas je odlicno nacrtan, i napisan, ali ne pronalazim se u istom nikako. sto se tice mcavoya, svaka cast. nije se nikad izlagao kameri kao u ovom filmu. 

Link to comment

ja nisam prekidao, ali me je film izuo u onom smislu: "nema spavanja" sa jedne strane, taj uzas je odlicno nacrtan, i napisan, ali ne pronalazim se u istom nikako. sto se tice mcavoya, svaka cast. nije se nikad izlagao kameri kao u ovom filmu. 

da, ima ga apsolutno u svakom kadru, sve vreme je "in your face", što se tiče pronalaženja u tom užasu, tj. identifikacije sa glavnim likom... o, da, mogu vrlo lako... zasrtrašujuće lako da se nađem.

Link to comment

"in your face"

 

 

jbt.. mene je ona scena kada razgovara sa koleginicom sa posla na onom stepenistu isekla da sam morao da zaustavim film na trenutak. gledao sam ga nocu, i imao slusalice...

 

Edited by bob mould hair style
Link to comment

i ja isto noću sa sluškama. ne samo ta scena, sve vreme je lud skroz i sve vreme se tebi  obraća + onaj brzi škotski akcenat, treba da povataš sve sa onim licem onako iskeženim i nadutim. tačno ide u onaj završetak, nema druge.

 

 

nije bilo šanse da se ona stolica na kraju ipak ispravi i da on odgovori na zvono. paradoksalno, onakav kraj je u stvari happy end.

 

Link to comment

 

ja mislim da je on tu propustio zescu sansu, ono "na vratima". jednostavno je imao izbor, i odlucio da se ubije. npr. mogao je da se uhvati za kanap rukama, i da vice kako bi ona razvalila vrata, i spasila ga. meni bi recimo to bio hepi end, ali film nikako nije isao tim pravcem, cak se nisam nadao nekakvom svetlu na kraju tunela, buduci kako je vozio film sve vreme. da me ne razumes pogresno, mogu ja da drvim ovako ili onako, ali cinjenica jeste da nisam bio u njegovoj kozi. ono sto sam shvatio sa godinama jeste da nikad ne treba da podcenjujem neciji bol, ili strah, stagod. - nikad. drugacije je kada se slicna, ili ista situacija desi tebi, a lakse je razmotriti cinjenice kada ti je bistra glava, i kada nemas uzas koji je u tebi, ili lebdi nad tobom.

 

Edited by bob mould hair style
Link to comment

 

 i kada nemas uzas koji je u tebi, ili lebdi nad tobom.

 

 

vidiš, ja to imam intenzivno cele prošle godine i ove do sada. ja sam imao potpunu identifikaciju sa glavnim likom, i zato je za mene ono happy end.... konačno kraj agonije. inače, ne mislim da bi ga ona spasila, možda trenutno bi mu spasila život (inače, nije vezao kanap nego šal koji mu je ranije dao klinac, i to je neki simbol), on je prosto FILTH i on mora da umre. i zato na kraju u poslednjoj sekundi kaže, parafraziram, "svakom prema zaslugama", nasmeje se na delić sekunde i sledi fade to black. taj osmeh na kraju, to je happy end.

 

Link to comment

sada mi je nesto palo na pamet, ali moram da te pitam jer ti je film svez. ja nekih stvari ne mogu da se setim, kao sto je:

 

 

mozda vazan detalj za kraj filma, tj. kako ti kazes: "morao je da umre." ako on ni u jednom momentu nije pokazao uzas prema njoj [cini mi se da je jedino ona bila postedjena?] i ona bila spremna da ga prihvati, pomogne. ne samo od smrti, vec da mu pomogne dalje, da se izbori sa svojim uzasom. da ona bude tu, i da podnese sve sto se desava, i da mu pruzi svu podrsku. - ljubav. ona scena kada su u prodavnici, koliko se secam, on je izgledao uzasno, u svakom smislu. bio je go, i stajao otvoren prema njoj. mnogi bi pobegli, ali ona je stajala ispred njega spokojno, kao da mu je svojim prisustvom govorila da ce ona biti tu, i podrzati ga. jos bolje sto je sal u pitanju, a ne kao sto sam ja rekao 'kanap'. to je odlicna simbolika. ne kazem da bi bilo lako, ali to je nada

 

Link to comment

 

slažem se da ona predstavlja nadu, ali ja uzimam za reper tu poslednju rečenicu koju on izgovori pre nego stolica padne "svakom prema zasluzi". a to mu ranije u filmu kaže onaj mali što je dobio unapređenje umesto njega "robbo, koks, kurve, sve ono ranije što je bilo, zaboravi to, od sad svakom prema zasluzi". to parafraziram naravno. i onda on na kraju začuje kucanje na vratima, i na momenat se pojavi ta nada, pokuša da ispravi stolicu tj da se spasi, ali onda se seti te boldovane rečenice, nasmeje se i prosto sam pusti stolicu.... on je u supermarketu video bivšu ženu i dete sa nekim crncem pre nego što je ugledao ovu drugu sa sinom. to ga nikad neće napustiti, to su sva ona priviđenja i one groteskne face koje mu se povremeno ukazuju, prošlost ga progoni  a on se svesno satire, pod krivicom, do samog kraja. i zato pušta stolicu. nešto kao kraj trainspottinga, gde renton svesno uzima kintu i odlučuje da živi životom običnog konzumenta. tako ovaj bira suprotno. nije slučajno isti pisac.

 

Edited by MocaVukotic
Link to comment

 

slažem se da ona predstavlja nadu, ali ja uzimam za reper tu poslednju rečenicu koju on izgovori pre nego stolica padne "svakom prema zasluzi". a to mu ranije u filmu kaže onaj mali što je dobio unapređenje umesto njega "robbo, koks, kurve, sve ono ranije što je bilo, zaboravi to, od sad svakom prema zasluzi". to parafraziram naravno. i onda on na kraju začuje kucanje na vratima, i na momenat se pojavi ta nada, pokuša da ispravi stolicu tj da se spasi, ali onda se seti te boldovane rečenice, nasmeje se i prosto sam pusti stolicu.... on je u supermarketu video bivšu ženu i dete sa nekim crncem pre nego što je ugledao ovu drugu sa sinom. to ga nikad neće napustiti, to su sva ona priviđenja i one groteskne face koje mu se povremeno ukazuju, prošlost ga progoni  a on se svesno satire, pod krivicom, do samog kraja. i zato pušta stolicu. nešto kao kraj trainspottinga, gde renton svesno uzima kintu i odlučuje da živi životom običnog konzumenta. tako ovaj bira suprotno. nije slučajno isti pisac.

 

 

 

 

btw, jel znas ko je onaj 'mali?', ali nemoj da guglas :D ovo u vezi trainspotinga, meni je palo nesto na pamet, i to sam napisao u jednom od ovih postova, ali izbrisao jer ne znam koliko ova paralela ima smisla, ali me je uzasno podsetilo. kada beba umire u trainspotingu [btw, gledao sam taj film u bioskopu navaren] ta scena me je toliko isekla da nisam mogao da nastavim normalno da pratim film do kraja. potpuna blokada. paralela kao da je sada ta 'beba' sve vreme prisutna u ovom filmu o kojem pricamo. sta ti mislis o tome, vrlo je slicno "napisano"?

 

Link to comment

 

ne znam na kog malog misliš, ja sam skontao d je on imao burazera kome se nešto dogodilo, a kome je on mogao da pomogne ali nije., pa oseća krivicu i zbog toga. stevie se zove i ukaže mu se u filmu par puta.

 

 

žorž, aj leba ti splituj ovaj FILTH, da ne pišemo u spojlerima, a i dobar je film.

Link to comment

 

ne znam na kog malog misliš, ja sam skontao d je on imao burazera kome se nešto dogodilo, a kome je on mogao da pomogne ali nije., pa oseća krivicu i zbog toga. stevie se zove i ukaže mu se u filmu par puta.

 

 

žorž, aj leba ti splituj ovaj FILTH, da ne pišemo u spojlerima, a i dobar je film.

 

 

onaj 'mali' sto mali sto je dobio unapredjenje, na njega sam mislio. da, znam na koga mislis, ali nije on.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...