Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Ево предлога и од мене...Жестокий романсhttp://www.imdb.com/title/tt0090368/
Jos jedan predloghttp://m.youtube.com/#/watch?v=4e45z0MR-RY&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3D4e45z0MR-RY Edited by Mala_ptica
Link to comment
Le prénom (2012)Joj, šta napisati. Mislim, ovo je ekranizacija komedije koja je svoju pozorišnu premijeru imala pre svega tri godine. Autori su je adaptirali za film, i igra originalna glumačka postava. Ako se ne računaju Asteriks i Marsupilami i nastavak dugogodišnjeg francuskog humorističkog serijala, ovo je film koji je uz Les seigneurs (još ga nisam gledao) najviše inkasirao na francuskim blagajnama prošle godine. Gotovo da se ostala četiri filma mogu donekle ignorisati po učinku na blagajnama. Ekranizacije dva francuska stripa - publika zagarantovana 1368123965_tick.png?t=1368105957, zatim dugogodišnji serijal - publika trasirana 1368123965_tick.png?t=1368105957, i "komedija" o fudbalu još jednog umetničarskog čeda afirmisanog onim nesrećnim filmom o Edit Pjaf - uspeh verovatan 1368123965_tick.png?t=1368105957. Ostaje jedino Le prénom, pozorišni komad sveže prenet na film - 25 miliona AUF-a (aktuelna unijina valuta).I kakvo prijatno iznenađenje ovo jeste osobi koja na živi na marginama Evrope i kojoj se servira kao evropsko samo ono što preživi oštri filter evropeizacije - proces sličan amerikanizaciji, ali malo rigidniji zbog velikog priliva na kontinent ljudi koji su do juče samo živeli po svim evropskim zemljama. Naravno, sve u skladu sa duhom vremena, pospustiće i Evropa jednom kada dostigne vekove iskustva Amerike i opusti se malo kao i tamo što su se opustili.Šalu na stranu, mada je to blesavo reći kada se čovek susretne sa plodom vrsne tradicije komedije koja se u francuskoj neguje i traje skoro koliko i dobra vina. Mislim na vino kao na kvalitetan proizvod za koji nemam para, a ne na mitološki aspekt koji mi je jedino dostupan.Šta reći, aristotelovska vivisekcija jedne građanske pećine u Parizu puna teorija i istorija književnosti kao Altamira crteža.
Ima li gde titlova za ovo?
Link to comment
MV5BMTg2NDg3ODg4NF5BMl5BanBnXkFtZTcwNzk3NTc3Nw@@._V1_SY317_CR4,0,214,317_.jpgNisam gledao skandinavske filmove sto godina.Pre neki dan odgledao The Hunt taman da se ponovo navucem.Odlican film. Svih 5 zvezdica od mene.
Link to comment
another yearodličan film.edit > ustvari, ja bih jako volela da se javi neko ko je ovo gledao :)mislim da ću nekoliko dana da muljam ovaj film po glavi. Edited by gagorder
Link to comment
another yearodličan film.edit > ustvari, ja bih jako volela da se javi neko ko je ovo gledao :)mislim da ću nekoliko dana da muljam ovaj film po glavi.
gledala, znam da sam nesto i ovde napisala, al sad ne mogu da nadjem. leigh je majstorcina, a glumci su razvalili, ako se dobro secam.
Link to comment

nisam gledala, ali vrlo volim majk lija... potrazicu da pogledam.danas u bioskopu - star trek 3D.bila sam baš raspoložena za takav film (ono, kozara i subota u 11 pre podne u detinjstvu) što sam očekivala to sam i dobila.

Edited by PointTaken
Link to comment

Gledala i ja "Another year" prosle godineSjajne scene koje su u meni stvorile pomesana osecanja, mada je to slucaj sa skoro svim likovima u filmu. Likovi su toliko stvarni da kapiram da to ume i da zaboli.

Link to comment

Mene sramota, stoji mi film dve godine na hardu, nikako da pogledam. I ako volim Lija, zbog nečega se teško odlučujem da ga pogledam, sve kao nešto nisam raspoložen za njega. :isuse:A svaki koji sam gledao mu je valjao.

Link to comment

stravični transferi neprijatnosti, saosećanje sa likovima, love-hate odnos prema srećnom paru u centru zbivanja, ideja da je ono što im omogućava da budu toliko dobri prema drugima činjenica da zapravo znaju koliko su srećni ...jak film, opasan je leigh, a lesley manville raz-va-lju-je.

Link to comment
saosećanje sa likovima, love-hate odnos prema srećnom paru u centru zbivanja
I kod mene, jedino mi je u startu bio hejt za devojku devojku njihovog sina jer se tako brzo raskomotila u novom okruzenju i krenula protiv Meri
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...