Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

The banshees of Inishrin - film ima par genijalnih duhovitih mijiatura, sto mozda drugdje ne bih previse obratio paznju ali uz sav ostali besmisao ovde su mi odjekivale.

Spoiler

Kako se od smrti (baba, jelte?) kriju iza zidica mi je omiljena.

 

Ili:

- ne zelim da vrijeme trosim na dosadu

- zivis na izolovanom ostrvu na obali Irske

 

Ova dvojica sjajni, iako nisam siguran da su im uloge za oskara ili sta vec. Sivon mi je recimo mnogo bolja. Fotografija kontam previse topla za Irsku ali savrseno.

 

The auction - jedna prava, ucmala besmislenost, bez crnohumorskih, uvrnutih i duhovitih motiva. Lik prodaje farmu i nista drugo nema da se vidi, pomisli, iznenadi.. sve je skoncetrisano na tezinu njegove odluke da se odrekne svega sto je gradio, svog zivota. Bezveze.

  • +1 2
Link to comment

Baba je zapravo 

Spoiler

Banshee, to su bića iz keltske mitologije koja imaju izgled žene, pojavljuju se u blizini vode i predviđaju iznenadne smrti bliskih osoba ljudima koje sreću. Vele da su u slovenskoj mitologiji rusalke zapravo neka od varijacija koje su Kelti u prolazu posejali.

 

A ceo film mi je alegorija o Irskom građanskom ratu,

 

kroz priču o usamljenosti i depresiji.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Only the animals (2019)

 

Prekinuo nakon nekih pola sata sto se ne desava cesto sa filmovima. Nije mi se svideo i drzao paznju. Mozda je i do mog raspolozenja bilo....

 

Link to comment
2 minutes ago, bags said:

Two Lovers (2008)

 

Dobar film. Zasluzuje vecu ocenu. Posle ovog Joaquin nije morao ni raditi casting za Jokera...

 

 

O da.

 

Fenomenalan film.

  • +1 2
Link to comment

Odgledao novoga Avatara...

 

Poprilično kompleksno ostvarenje u smislu koliko ide u krajnosti. Estetski je naravno prava rapsodija lepote, jasno je da se Kamerun posle šuma prebacio u vodu i da igra na kartu ekologije, zaštite okeana, pa i kitova i sl. Taj deo je možda jedini koji mi je malo zasmetao u smislu dužine, sve oko Kitova.


Priča je prosta ali mi je držala pažnju, mane filma su nekoliko krindž momenata patetično i plitko napisanih, ali to je neminovnost kada se film radi za svakoga kao i činjenica da je ovaj film pravi bioskopski spektakl i koji u kućnim uslovima ne može da ima isti smisao i ugođaj (osim kod onih koji su solidno investirali u svoj tv i ozvučenje). Neke preterane dubine nema, što i nije čudno. Ono što mi je totalno nepotrebno i što mislim da je spustilo nivo ozbiljnosti filma je sleng koji klinci koriste, bro, whazza, i slično, totalno nepotrebno, ali verovatno je i to posledica publike koja se cilja. Takođe, Džek Sali nema baš neki autoritet kod  dece, jedno 6 puta su skakali iz sranja u sranje. :rolleyes:

 

Sve u svemu, Kamerun je ipak uspeo da napravi još 1 bioskopski spektakl koji svoj pun smisao ima samo u - bioskopu. 

 

Ogledao včrs i High Plains Drifter - malo mi smetalo što je Istvud nekako neozbiljan za svoje standarde, ništa novo i neviđeno u smislu priče i realizacije, ali može da prođe.

 

 

Link to comment

Athena (2022)

Jao, meni je ovaj film fe-no-me-nal-an. Kako je snimljeno, pa oni predugi kadrovi, pa muzika, pa gluma... jedino su dijalozi malo tanušni, ali ok. Moram gledati opet i užasno mi je krivo što je direct to Netflix, mislim da bi bilo nadrealno gledati ovo u bioskopu.

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...