Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

 

Dok se približava reci čuje vrisak prelepe devojke. Njenog mlađeg brata odnela je struja. Kosmos skače u vodu i dečak oživi kada ga podigne u svoje naručje.

Vest o čudu stiže do grada i kosmos je uzdignut u status heroja. Ali on je prilično čudna osoba i hvalospeli ga uopšte ne dotiču, zaljubljuje se u dečakovu sestru sa kojom komunicira svojevrsnim lajanjem. Kada ne leči celu galeriju fascinatnih likova, vreme provodi pljačkajući iako mu novac ne treba. Da ne zaboravim- može i da prkosi gravitaciji, jer, kako sam kaže, "gravitacija je ljubav u našim srcima." :wub:

Priča se odvija u nekakvom metafizičkom prostoru, izvan prostora i vremena ali se u daljini čuju zvukovi topova, projektila, mitraljeza.  Ideja je očigledno bila da se glavnom liku pruži prostor za postojanje- sa svim njegovim elementima Isusa Hrista, Robina Huda i Yode.

Fotografija i montaža zvuka u savršeni.

Praštajte ako sam spojlovao previše ali ovde je atmosfera na prvom mestu.

Šteta što sam naišao samo na dvd-rip.

Spoiler


4551g.png.2ffb1afaa6ad7ce853ee2d37abba9095.pngC5Pzu.png.967f9cd56649052ef2e09168d37425ab.pngcuzst.png.bcaf2e4d6e52de3f237380fb9988d146.pngfDkgP.png.4d820934899f5c756b50a63bd788fe1c.pngFf7Jx.png.89a1432f28f8d50cd14acd5271c68c77.pnglnnJA.png.d4179bfea576288173e58e464c4e0a00.pngnXma4.png.b6744334a6e3a7d207bc605c070d6987.pngrABuw.png.280506fa21d42a60cffc2a1b1b9b4cd5.pngsHd7W.png.20581b0b1fd0f626275ab1ecd8c32a27.png

 

  • Hvala 1
Link to comment
On 2.1.2023. at 10:58, Vapad said:

Novi Avatar

 

Jeste lep, u principu. Sve ostalo je tu i tamo, u najboljem slučaju ok. Review test - kad god da ga puste na TV-u ne bih ga gledao ponovo.

 

 

 


Meni je ono bilo nepodnosljivo :ph34r: Dosadno, prica nikakva, a nikad kraja… prvi Avatar mislim da nije imao ovoliko pucacine cini mi se? 
A one scene kad brod tone kao da je reciklirao Titanik, samo sam cekala da mi od nekud ispliva plavolika Kejt Vinslet s repom

Link to comment
3 hours ago, Leia said:


Meni je ono bilo nepodnosljivo :ph34r: Dosadno, prica nikakva, a nikad kraja… prvi Avatar mislim da nije imao ovoliko pucacine cini mi se? 
A one scene kad brod tone kao da je reciklirao Titanik, samo sam cekala da mi od nekud ispliva plavolika Kejt Vinslet s repom

 

Lolz, razumem u potpunosti.

 

Spoiler

Baš sam pričao sa još nekim ljudima koji su išli u bioskop i diskutovali oko filma, došao sam do zaključka da mi je jedini lik koji pije vodu i koji mi se baš svideo, ima sve što treba - Tulkun. Kako je izbačen zbog pravog izbora, kako je patio i lutao, kako je odlučio da "out of the blue" (pun intended) spase život jednom dečaku, kako se uključio u borbu, kako je izašao na suvo da spase sve, kako je primio eksplozivni harpun na glavu a da nije znao da li će probiti ili ne... lik i po, jedini pravi lik u filmu...

 

Link to comment
On 2.1.2023. at 2:03, Pokojni Ruxin said:

aftersun udara ko maljem, filmčina

 

Upravo završio. 


Nadam se da neće svojim naizgled manjkom konkretne radnje (osim provoda roditelja i deteta na odmoru) udaljiti gledaoce od sebe u svojoj ranoj fazi.

U pitanju je jako kompleksan film koji ne daje mnogo toga konkretno ali dovoljno da se povežu niti i sklopi celokupna slika. 

 

Verovatno ga treba odgledati više puta za kompletan ugođaj no i ovako je poprilično dobar. Sjajno napisan, i još bolje snimljen i kadriran, sa nekim dugim scenama koje prožimaju i totalno uvlače gledaoca. 

  • +1 1
Link to comment

Filmovi i telefoni. Zašto ih prave ovako komplikovane?

 

Pola filma gledamo neviđene karambole, koje ni oni koji su ih smišljali ne bi uspeli da prepričaju svojim rečima, dok drugu polovinu tumačimo esemes poruke i razgovore. Zar sve to samo da bi prikrili kliše već viđen u brojnim (noar) filmovima o opsesivnoj povezanosti policajca koji vodi istragu i opasnice koja je optužena?

 

Na svu sreću, u trećoj polovini Decision to Leave  Park Chan-wooka, dovoljno je filmske lepote zarad koje ga je vredno gledati.

 

A i žene. Tek su one komplikovane.

 

Tang Wei in Decision to Leave (Park Chan-wook,... | satanás de babydoll

 

 

Edited by Ras
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Nora Ephron in the 1960s in “Everything Is Copy.”

 

"Everything Is Copy - Nora Ephron: Scripted & Unscripted" by Jacob Bernstein

 

Ova žena bi mi se jako, jako, jako svidela da sam je poznavala. Ta konkretna vrsta inteligencije i poštenja u odnosu prema životu, snage ličnosti koja se crpi iz upravo tog odnosa, humor i kreacija kao odgovor i osvrt na ono što je bio sopstveni raspad, i potpuna privatnost u bolesti i smrti. Kakva žena.

Nisam znala doslovno ništa o njoj, a od tinejdž doba gledam i volim njene filmove.

 

A ima i ovaj intervju, sa podnaslovom "creator of the modern romantic comedy". She sure was!

 

edit. i sad mi se gleda Heartburn... bah, moram to negde iskopati.

Edited by pt 2.0
  • +1 2
Link to comment
43 minutes ago, pt 2.0 said:

Nora Ephron in the 1960s in “Everything Is Copy.”

 

"Everything Is Copy - Nora Ephron: Scripted & Unscripted" by Jacob Bernstein

 

Ova žena bi mi se jako, jako, jako svidela da sam je poznavala. Ta konkretna vrsta inteligencije i poštenja u odnosu prema životu, snage ličnosti koja se crpi iz upravo tog odnosa, humor i kreacija kao odgovor i osvrt na ono što je bio sopstveni raspad, i potpuna privatnost u bolesti i smrti. Kakva žena.

Nisam znala doslovno ništa o njoj, a od tinejdž doba gledam i volim njene filmove.

 

A ima i ovaj intervju, sa podnaslovom "creator of the modern romantic comedy". She sure was!

 

edit. i sad mi se gleda Heartburn... bah, moram to negde iskopati.

Bio je pre neko veče na nekim od hbo/cinemax kanala. Znam da sam usred filma guglao ko je bre ovo napisao i ispade njeno ime :)

  • +1 1
Link to comment

the menu je vrlo solidna i zabavna društvena satira iz sve popularnijeg i meni sve omiljenijeg eat the rich žanra (ne doslovce), mada ide tematski i malo šire od toga.


nemam pojma zašto piše horor na imdb, rekao bih triler sa elementima crne komedije vozdignut odličnom glumačkom postavom. nicholas hoult mi postaje jedan od najzabavnijih glumaca za gledanje, anya taylor joy je kao i uvek :wub:, ali mvp je definitivno ralph fiennes. 

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Kelti (2021)

https://www.imdb.com/title/tt10003618/

 

Konačno. 
Posle prvog trailera sam imao velika očekivanja i sad nakon gledanja mogu da kažem da sam zadovoljan osećajem i da nemam nikakvih zamerki za film.

Odličan casting, svi glumci maestralni, odličan izbor detalja, dijalozi em dobri, em je rečnik normalan, svakodnevni, ne onaj standardni fejk karakterističan za domaće filmove.

Kamera…mnogo liči na male radove moje ćere pa mi je i to stvorilo poseban ugodjaj.

 

  • +1 1
Link to comment

Odličan Lksndl 

https://www.imdb.com/title/tt12885338/?ref_=nv_sr_srsg_0

Baš me oraspoložio i raztužio u isto vreme 

Taj film rts treba da pusti u prajmu a ne Mrak 

koji sam pogledao odmah posle i stvarno sam očekivao više

Jedine svetle tačke u onom mraku su naša dankinja i ono devojče 

Nit glave nit repa.Ideja čak i nije loša ,ali izvedba jeste,mučeni Štimac ,efekti jadni,u jednoj sceni ostao je da visi mikrofon ,onaj što drže iznad glumaca

Ako smo već odlučili da snimamo polupropagandne filmove ,dovedite one koje znaju to da rade ,platite pošteno ,a ne ovo 

Šta je ovo trebalo da bude nije ni žanrovski ni umetnički nit politički ..

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...