Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Hold Me Tight (2021)

https://m.imdb.com/title/tt13137576/?ref_=ext_shr_lnk

 

Zanimljiva struktura, film ide kroz vreme, prostor i imaginaciju, na tren pomisliš da je u pitanju puzzle, zapravo i jeste puzzle koji ne treba sklapati već se prepustiti emotivnoj vožnji. Neću spoilovati, brzo se razotkrije o čemu je reč. Maestralna režija, kinematografija i glavna rola kidaju tokom celog trajanja filma.

Spoiler

Srceparajuće.

 

  • +1 1
Link to comment

preskoči, ne moram da znam koji je film od pre 40 godina za koji se ceo svet složio da valja pre 30 godina još bolji :fantom:

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

Novi Avatar

 

Jeste lep, u principu. Sve ostalo je tu i tamo, u najboljem slučaju ok. Review test - kad god da ga puste na TV-u ne bih ga gledao ponovo.

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Lep je prava reč. Zabavan i vizuelno fascinantan. Ipak, dosta klišea u nekim delovima, prva trećina dosta usporena. 

Gledao u IMAXu , savršeno za ovakav film. Ne bih se bunio da ga pogledam opet

  • +1 1
Link to comment

U tradicionalnom novogodisnjem nadoknadjujem propusteno izdanju, odgledao Bohemian Rhapsody i shvatio da nisam nista propustio. Otkud silne nominacije i nagrade, nemam pojma. Sve je tako bledunjavo, neubedljivo ispricano, uvijeno u PG-13 oblande. Koliko god se Malek potrudio oko uloge, a potrudio se maksimalno, krivo mi je sto nije snimljen film sa Sasha Baron Cohenom. To bi sigurno bio bitno drugaciji film, mnogo hrabriji u svom izrazu od ove splacine.

 

Ostaje nejasno zasto je Live Aid izabran kao kulminacija price (ni zasto su izmislili da je Freddie jos tada imao HIV), ali barem smo dobili jednu dobru reziranu sekvencu. Koja je opet tragicno upropascena u montazi sa onim "Hallmark/Lifestyle style cutovima" na uplakane Mary i Jima u backstageu. I to najbolje oslikava ceo film..

Edited by Jimmy Kowalski
  • +1 6
Link to comment

White Noise

Kanturina teska, Bas sam pokusao da mu dam priliku, da keep an open mind ali ne vredi... 

Film je jednostavno kanta uprkos dobroj glumi drajvera, cidla i one decurlije... ne znam sta je bila namera i sta se pokusalo ali bas je krsina. 

Link to comment

The Fabelmans.

 

Preigrao se malo Stiven. Lepo je što nas je uputio u svoj razvoj kao režisera, detinjstvo i sve što je usledilo, ali je film razvučen između toga i porodičnih problema, predugačak sa nezanemarljivo praznog hoda i nebitnih scena. Očekivao više.

Link to comment

Danas pogledao dva filma, oba mi bas legla. Preporuka za oba ako su nekome jos na cekanju.

 

The last duel - Izuzetna srednjovjekovna prica, po dogadjaju koji se valjda zaista desio. Odusevljen sam prikazom drustva, navika i obicaja, pretpostavljam realno koliko moze. Dobra ekipa, Dejmon standardno nikakav ostali ok.

 

The Tender bar - Bas sam uzivao. Ne znam zasto, ocekivao sam bas tezak film, zato mi je i stajao dugo. Iako je porodicna trauma i socijalizacija, nije opterecen pretjeranom dramom, pitak je, topao i ima dosta duhovitih trenutaka. Kluni pogodio.

 

Spoiler

Previse je upadljivo da njegova majka i djevojka na faksu, odnosno pop u vozu i stric, ponavljaju identicne fraze. Ne mogu da si izbijem iz misli da se radi o karakterima koje sreces ne jednom kroz zivot - stric dobar, posten i uvijek tu sa pravim savjetima, bas kao svestenik, odnosno potreba za majcinom ljubavi u liku prve ljubavi. 

 

Link to comment

sinoć smo žena i ja,ja ponovno posle 3 godine a onaprvi put, odgledali na SBB klubu na HBO "Ognjeni grm". ranije sam vam preporučivao da ga odgledate, poslušajte me sada.

 

biće vam jasno zažto mrzim sovjetske/ruske vlasti od staljina do putina i sve čeke/kgb/fsd.

 

sada na HRT 2 gledam sinoć prikazan film o Peleu.

Link to comment

Ovo je film koji verovatno nece naci ni na jednoj listi dobrih,odlicnih filmova.Film koji nece biti prikazivan na TV-u,film koji ce te slucajno naci na netu na nekoj tamo listi.Ovo je film koji ce te odgledati i ima da vam ostane u secanju kao dragulj zakopan u nekoj pecini.

Skoro uvek kad hocu da pogledam neki film,skoro pa i da ne procitam sinopsis,trailer takodje ne odgledam,i preko samog naslova sam delimicno preleteo.Film me je oduvao,iskreno ja se ne odusevljavam tako lako ali ovaj film me je kupio samo tako.Jedna prelepa prica o prijateljstvu.Iskreno nisam mogao da verujem da do sada nisam naleteo na ovaj film,bukvalno je izuzetno podcenjen.Takodje kada sam video da je scenarista covek koji je napisao Amores Perros bilo mi je jasno kvalitet price sa te strane.Jedan od retkih filmova zadnjih godina u kome sam par puta stekao utisak da gledam dokumetarac..moja ogromna preporuka

MV5BMjExNjIxMTgxMV5BMl5BanBnXkFtZTcwNzgyNzEzMQ@@._V1_FMjpg_UX1000_.jpg

  • +1 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...