Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

steins me podseti da sam ovo remek delo uopšte i gledao, tako da se likova slabo sećam. Ali partizanka sa kikama je favorit br. 1

ma mani 30 sekundi, spucaj kokice, mazni koka kolu od 2 litra, zavali se i uživaj - film redefiniše zabavu. A i poučan je. :fantom:
+1000
Link to comment
film je jebeno remek delo propagande - pokušavam da nadjem neku paralelu u Srbiji, al ne mogu da se setim..
Pseudo-“faction” djelom Četverored, 1997. (prvi hrvatski roman o Bleiburgu) Aralica je dao mlaki i nezgrapno konstruirani kvazidokumentarni roman slabijega učinka od izvornih svjedočanstava bleiburških mučenika koji su uspjeli uteći sa stratišta. Ni činjenica da je izazvao lavinu histeričnih optužaba ne mijenja ocjenu Četveroreda kao slabašnoga uratka. Najužasnija hrvatska novovjeka tragedija zahtijevala je strastveno uranjanje u temu kao jedini mogući pristup, no umjesto snažnoga emocionalnog naboja koji “nosi” mitografe velikih, a tegobnih dvadesetostoljetnih povijesnih drama (Solženjicin, Vasilij Grossman, Bobrowski), Aralica je faktografski suhoparno i često nezgrapno sklepao roman nedostojan i teme i autora.
:fantom:
Link to comment
A partizanski filmovi?
sve i da zanemarimo ideologiju - svaki ponaosob partizanski film je Ben Hur sproću ovoga, čak je i Pljačka Trećeg Rajha 1 kvalitetan blokbaster u odnosu na ovo.....što naravno ne umanjuje zabavu! :jerry:
Link to comment

@steinsda li je moguce da stvarno nikada ranije nisi cuo za 1 ultimativno remek-delo cetverored? :thumbdown:inace ja gledala krajem devedesetih (recimo, 1999) na HRT-u, jedno mesec dana su ga udarnicki reklamirali kao "najskuplji hrvatski film ever, samo za nase verne gledaoce..." ono, falilo je samo da kazu da je dokumentarac u pitanju.tada nista nisam razumela o cemu se tu radi, sad je red da se obnovi gradivo... ^_^

Link to comment

филм је неописано ђубре.најгоре је што се у њему појављује неколико великих хрватских глумаца.мени је било заиста тужно видети Бузанчића и Видовића како се ту батргају.

Link to comment

U filmu se pojavljuje bezmalo 50% poznatih hrvatskih glumaca.Ima tu i veterana, i glumaca u zenitu slave, i nadolazećih nada - onih koje će se tek kasnije proslaviti, ali i onih koji će utonuti u zaborav (poput glavnog glumca).Meni je naročito tužno bilo vidjeti vidno oronulog i bolesnog Slobodana Dimitrijevića, nekadašnjeg leading mana u podosta ex-yu filmova, inače rođenog Nišliju, u veoma maloj i za njega poslednjoj ulozi.

Link to comment
U filmu se pojavljuje bezmalo 50% poznatih hrvatskih glumaca.Ima tu i veterana, i glumaca u zenitu slave, i nadolazećih nada - onih koje će se tek kasnije proslaviti, ali i onih koji će utonuti u zaborav (poput glavnog glumca).Meni je naročito tužno bilo vidjeti vidno oronulog i bolesnog Slobodana Dimitrijevića, nekadašnjeg leading mana u podosta ex-yu filmova, inače rođenog Nišliju, u veoma maloj i za njega poslednjoj ulozi.
Suri iz Valtera - zato mi je bio poznat... :isuse:ja se mislim kako bi bilo da smo mi napravili neki četnički film na sličan fazon. :unsure: Edited by steins
Link to comment

Pa stize serija Ravna gora, cenim da ce to biti smehotres.E ovo vase cu gledati, pogledao sam jos 30 sekundi filma i navukao se :lol:

Link to comment
ja se mislim kako bi bilo da smo mi napravili neki četnički film na sličan fazon. :unsure:
postoji takav film, doduše nismo ga mi snimili već Holivudhttp://www.imdb.com/title/tt0035729/?ref_=fn_al_tt_1^_^
Link to comment
Ima jedan zli ustaša (Dean Aćimović) i cirka dva dobra partizana - jedan Hrvat (Mustafa Nadarević) i jedan Jevrej (mislim da se glumac zove Filip Nola).Nego, ko vam je najdijaboličniji među partizanima?Kandidati:- jednooki koji govori ekavicom (Božidar Alić)- Crnogorac (Predrag Vušović)- komesar Miloš (Milan Pleština)- partizanka sa kikama i napadima ludila (Nives Ivanković)- partizanka iz cirkusa (ne znam koja je glumica)- Vujo iz Šipova (Danko Ljuština)
A kako su tek izgledali bilbordi koji su reklamirali Četverored :isuse: slike do pojasa golih i "pobijenih" glumaca u masovnim grobnicama.Ko ima strpljenja i volje da gleda Sedlarove filmove neka obavezno pogleda i ovaj njegov masterpis.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...