Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

meni je cura od milijun jedan od filmova koje sam dugo odbijao da gledam, a na kraju dobio sve suprotno od onog cega sam se plasio.da napomenem i mozda najbolje scene boksa ikad, o kakvim rasel moze da sanja.

Link to comment
Ja od viđenijih filmova probala nekoliko puta da ogledam Glengeri Glen Rosa...
još je neko imao primedbu ovde a meni nikako ne ide u glavu zašto pošto mi je taj film čista filmska i dramaturška fantazija.valjda nešto u vezi onih ukusa o kojima ne vredi raspravljati.
Link to comment

jal jos neko pomalo razocaran novim vinterbergom? ja sam pola godine kebala taj film, zeljno iscekivala da se pojavi na trafikama, cak planirala i dolaske u bg kada je prikazivan... i sad, kada sam ga odgledala, mirne duse zakljucujem da smo i vinterberg i ja mogli i bez tog filma u zivotu. jeste tema interesantna ali mi je sam film bledunjav, bez neke narocite rediteljske a ni scenaristicke inventivnosti. mikelsen je, istina, bio odlican, ali ne dovoljno da bih film odgledala jos jednom /i eventualno revidirala misljenje/. ukratko, od jednog od meni najomiljenijih reditelja, ocekivala sam mnogo bolji film.

Edited by nezvanova
Link to comment

Pa dobro, imao je Vinterberg brljotina, onaj film sa Claire Danes i umetničkim klizanjem je baš omanuo. Tako da je ne očekujem mnogo, bez obzira na to što je Festen remek delo. Ovaj Submarino mi već dugo stoji na hardu, kakav je? Jagten upravo kupujem.

Link to comment

dobro de, i meni su od vinterberga omiljeni festen, ali i subamarino :-) a submarino je prava, klasicna, porodicna drama, odlicni glumci, scenarij, a i vuce pomalo na ruski patos. mada, mozda meni, kao ljubiteljici istog, tj ruskog patosa, bas i ne smeta odredjena doza patetike :-) dakle, od mene sve preporuke - odlican, odlican...!

Link to comment

да је направио икада нешто приближно јако као Фестен ја бих га овово у небеса.

Link to comment

Malo je reditelja koji su napravili nešto približno kao Festen. To se ne pravi svaki dan.et nezvanovaRuski patos je uvek dobrodošao u mom plejeru. :)

Link to comment
Kad smo već kod Fastena i Danaca, da li je neko pogledao 'After the Wedding'? Meni to ko Bergman.http://www.imdb.com/title/tt0457655/
гледао сам, далеко је то од Бергмана и не видим никакву сличност са његовим филмовима.на који конкретно Бергманов филм мислиш?
Link to comment

Prometheus odgledao sinoc, spram mojih niskih ocekivanja, dobro je proslo. Uzeleo sam se malo specijalnih efekata, pa sad stavljam Clash of the Titans :jerry:

Link to comment
espiritudelacolmena.jpgDuh iz košniceMožda zaboravljen, ali bitan arthouse film, koji je verovatno uticao na mnoge poznate reditelje danas, eto, na primer mi pade Zvjagincev na pamet. Po uverljivosti i otsustvu "glume" film bi mogao da prođe i danas. S druge strane, ovakva dubina i višeslojnost je retka u savremenom evropskom filmu. Ritam je sporiji, ipak su to sedamdesete. Neki momenti sižea ostaju otvoreni za različita tumačenja. Edited by kobni zelaya
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...